MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od energetyki odnawialnej po kierunek lekarski. Studiuj w Małopolsce! Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
123RF
Tegoroczni maturzyści, jeśli w ogóle na coś mogą narzekać, to chyba jedynie na to, że nie mogą się zdecydować, jaki kierunek wybrać, bo oferta edukacyjna uczelni wyższych jest naprawdę bogata. W czym wybierać mają także ci, którzy chcą studiować nie w Krakowie, lecz w innych miastach Małopolski.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK EDUKACYJNY!

Blisko 2,5 tys miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich przygotowała dla chętnych Akademia Tarnowska. Uczelnia rozpoczyna rekrutację podstawową 1 czerwca. Potrwa ona do 21 lipca. Natomiast rekrutację dodatkową przewidziano w terminie 19 sierpnia – 15 września, a rekrutację uzupełniającą – od 23 do 25 września.

Nowe kierunki: lekarski oraz finanse i rachunkowość

W sumie oferta dydaktyczna Akademii Tarnowskiej obejmuje 34 kierunki, przy czym największego zainteresowania uczelnia spodziewa się na kierunku lekarskim (to nowość w ofercie edukacyjnej AT), grafice, informatyce, grafice projektowej (to również nowość), psychologii, prawie, pielęgniarstwie, fizjoterapii oraz filologii angielskiej.

Prócz tego do wyboru jest 20 innych kierunków, m.in.: automatyka i robotyka, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, finanse i rachunkowość, języki obce w komunikacji (e-)biznesowej, kosmetologia, mechatronika, ochrona środowiska, położnictwo, praca socjalna, technologia i zarządzanie produkcją oraz wzornictwo.

Podkreślić warto, że Akademia Tarnowska, która od 26 lat stanowi naukowe serce regionu tarnowskiego, ściśle współpracując ze szkołami oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym, jest jednocześnie – i to niezmiennie od 9 lat – jest najchętniej wybieraną uczelnią zawodową w Polsce (zgodnie z oficjalnymi komunikatami MNiSW).

Jej ciągły rozwój zaowocował w ostatnich latach uruchomieniem nowych kierunków, kształcących w dziedzinach cieszących się dużą popularnością wśród młodych ludzi takich, jak: technologia i zarządzanie produkcją, psychologia, prawo czy języki obce w komunikacji (e-)biznesowej. Kandydaci na studia będą mogli w najbliższym czasie aplikować na dwa wcześniej wspomniane nowe kierunki: lekarski oraz finanse i rachunkowość.

19 kierunków studiów o profilu praktycznym

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu pierwszą turę rekrutacji rozpoczęła już 20 maja; elektroniczna rejestracja kandydatów potrwa do 15 lipca. Natomiast drugą turę przewidziano w terminie od 21 lipca do 19 września.

W ofercie dydaktycznej oświęcimskiej uczelni jest obecnie 19 kierunków studiów o profilu praktycznym z dziedzin nauk medycznych i o zdrowiu, inżynieryjno-technicznych, ekonomicznych, humanistycznych, społecznych i o bezpieczeństwie.

Jakie kierunki będą najbardziej oblegane podczas tegorocznej rekrutacji na MUP? Można się spodziewać, że największym zainteresowaniem cieszyć się będą: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, zarządzanie, filologia angielska, zarządzanie i inżynieria produkcji, informatyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.

Dodać warto, że w tegorocznej ofercie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu nie zabrakło również nowości. Należą do nich kierunki: energetyka odnawialna i zarządzanie energią, pedagogika resocjalizacyjna oraz bezpieczeństwo wewnętrzne (studia magisterskie). W planach jest również uruchomienie kierunku finanse i rachunkowość na studiach II stopnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od energetyki odnawialnej po kierunek lekarski. Studiuj w Małopolsce! Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska