ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK EDUKACYJNY!
Blisko 2,5 tys miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich przygotowała dla chętnych Akademia Tarnowska. Uczelnia rozpoczyna rekrutację podstawową 1 czerwca. Potrwa ona do 21 lipca. Natomiast rekrutację dodatkową przewidziano w terminie 19 sierpnia – 15 września, a rekrutację uzupełniającą – od 23 do 25 września.
Nowe kierunki: lekarski oraz finanse i rachunkowość
W sumie oferta dydaktyczna Akademii Tarnowskiej obejmuje 34 kierunki, przy czym największego zainteresowania uczelnia spodziewa się na kierunku lekarskim (to nowość w ofercie edukacyjnej AT), grafice, informatyce, grafice projektowej (to również nowość), psychologii, prawie, pielęgniarstwie, fizjoterapii oraz filologii angielskiej.
Prócz tego do wyboru jest 20 innych kierunków, m.in.: automatyka i robotyka, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, finanse i rachunkowość, języki obce w komunikacji (e-)biznesowej, kosmetologia, mechatronika, ochrona środowiska, położnictwo, praca socjalna, technologia i zarządzanie produkcją oraz wzornictwo.
Podkreślić warto, że Akademia Tarnowska, która od 26 lat stanowi naukowe serce regionu tarnowskiego, ściśle współpracując ze szkołami oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym, jest jednocześnie – i to niezmiennie od 9 lat – jest najchętniej wybieraną uczelnią zawodową w Polsce (zgodnie z oficjalnymi komunikatami MNiSW).
Jej ciągły rozwój zaowocował w ostatnich latach uruchomieniem nowych kierunków, kształcących w dziedzinach cieszących się dużą popularnością wśród młodych ludzi takich, jak: technologia i zarządzanie produkcją, psychologia, prawo czy języki obce w komunikacji (e-)biznesowej. Kandydaci na studia będą mogli w najbliższym czasie aplikować na dwa wcześniej wspomniane nowe kierunki: lekarski oraz finanse i rachunkowość.
19 kierunków studiów o profilu praktycznym
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu pierwszą turę rekrutacji rozpoczęła już 20 maja; elektroniczna rejestracja kandydatów potrwa do 15 lipca. Natomiast drugą turę przewidziano w terminie od 21 lipca do 19 września.
W ofercie dydaktycznej oświęcimskiej uczelni jest obecnie 19 kierunków studiów o profilu praktycznym z dziedzin nauk medycznych i o zdrowiu, inżynieryjno-technicznych, ekonomicznych, humanistycznych, społecznych i o bezpieczeństwie.
Jakie kierunki będą najbardziej oblegane podczas tegorocznej rekrutacji na MUP? Można się spodziewać, że największym zainteresowaniem cieszyć się będą: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, zarządzanie, filologia angielska, zarządzanie i inżynieria produkcji, informatyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
Dodać warto, że w tegorocznej ofercie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu nie zabrakło również nowości. Należą do nich kierunki: energetyka odnawialna i zarządzanie energią, pedagogika resocjalizacyjna oraz bezpieczeństwo wewnętrzne (studia magisterskie). W planach jest również uruchomienie kierunku finanse i rachunkowość na studiach II stopnia.
