https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oferty pracy w Krakowie w kwietniu 2025. Sprawdź, czy pracodawcy zachęcą Cię takimi zarobkami. Wolne stanowiska w wielu branżach

Tomasz Bochenek
W Krakowie stopa bezrobocia jest niska, wynosi 2,2 proc.
W Krakowie stopa bezrobocia jest niska, wynosi 2,2 proc.
Oferty pracy w Krakowie w kwietniu 2025. Sprawdzamy, co można znaleźć, szukając zajęcia poprzez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Na jakie stanowiska, w jakich branżach poszukiwani są pracownicy? Jakie zarobki oferują pracodawcy? 8500 zł brutto dla budowlańca do przyuczenia, 10 tys. dla trenera AI, 50 zł na godzinę dla asystenta osoby niepełnosprawnej - a jak to wygląda na innych stanowiskach? Sprawdźcie, zwłaszcza jeśli poszukujecie pracy albo zastanawiacie się nad zmianą.

Kraków. W jakich zawodach poszukuje się tu pracowników?

Krakowskie Obserwatorium Rynku Pracy - to cokwartalny, szczegółowy raport opisujący sytuację na rynku zatrudnienia w naszym mieście. W ostatnim, grudniowym raporcie czytamy:

Na krakowskim rynku pracy można zaobserwować, iż dominujące trendy zielonej transformacji i sztucznej inteligencji zaczynają kształtować zapotrzebowanie na specjalistów związanych z ekologicznymi technologiami, energią odnawialną czy zarządzaniem zasobami naturalnymi. Kraków, jako miasto z rosnącym sektorem IT i technologii, stał się także miejscem intensywnego rozwoju branży związanej ze sztuczną inteligencją, w tym analityków danych oraz ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Nie oznacza to jednak, że ofert pracy w tych dziedzinach jest najwięcej. Bo jak się okazuje, w grudniu pracodawcy w Krakowie najbardziej poszukiwali: specjalistów do spraw sprzedaży (307 ofert zgłoszonych do GUP); pakowaczy ręcznych (160); dostawców potraw (153); taksówkarzy (129); kierowców samochodów osobowych (92) oraz opiekunów osób starszych (76).

Bezrobocie w Krakowie. Najwięcej osób z wyższym wykształceniem

Najświeższe dane o bezrobociu w mieście mamy z lutego 2025. I konkretnie: w Krakowie zarejestrowanych jest obecnie 11,5 tys. bezrobotnych, stopa bezrobocia wynosi natomiast 2,2 proc. To delikatny wzrost, o 0,1 proc., w porównaniu ze styczniem 2025 i lutym 2024.

Analizując strukturę bezrobotnych według wykształcenia, w końcu IV kwartału 2024 roku, najliczniejszą grupą bezrobotnych były osoby z wykształceniem wyższym, stanowiące 32,8% bezrobotnych - czytamy w Krakowskim Obserwatorium Rynku Pracy. - Kolejną liczną grupą bezrobotnych były osoby z wykształceniem gimnazjalnym/ podstawowym i poniżej – 23,8% ogółu. Osoby bezrobotne posiadające wykształcenie policealne i średnie zawodowe/branżowe również stanowiły liczną grupę (18,7% ogółu), której udział pozostał bez zmian w stosunku do końca III kwartału 2024 roku. Wśród ogółu bezrobotnych figurujących w ewidencji Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie na dzień 31 grudnia 2024 roku, najmniejszy udział miały osoby posiadające wykształcenie zasadnicze zawodowe/branżowe (11,9%).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska