FLESZ - Produkty od Nestlé są niezdrowe?

„Carmina Burana” to powstała w 1937 roku kantata oparta są na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków, 24 pieśni i ułożył je na wzór libretta. Pierwsza część to pieśni sławiące naturę i budzącą się wiosnę, druga jest pochwałą Bachusa, trzecia mówi o rozkoszach miłości. Mottem całego utworu jest apoteoza życia i afirmacja świata.
Strona muzyczna odznacza się prostotą melodyki i ekspozycją rytmu. Niemiecki kompozytor w swym dziele zrezygnował ze zdobyczy awangardy na rzecz powrotu do muzycznej tradycji. Charakter dawnych tekstów podkreślany jest poprzez obecność rozbudowanej sekcji instrumentów perkusyjnych, nierzadko pełniących funkcję ilustracyjną. Trzy sfery przedsyawienia: muzyczna z plastyczną i choreograficzną wpływają na siebie, oddziałują i konkurują o uwagę odbiorcy.
Inscenizacja Opery Krakowskiej miała swoją premierę w 2018 roku i spotkała się z pozytywnym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. Jak pisała po premierze Anna Woźniakowska: „Emilowi Wesołowskiemu udało się wyczarować widowisko pełne życia, ruchu, tętniące namiętnością, radością samego istnienia”. W spektaklu wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.
Bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania w kasie Opery Krakowskiej. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- W tych znakach zodiaku łatwo się zakochać
- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020
- Oto finalistki Miss Małopolski i Miss Małopolski Nastolatek
- Drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców. Tak ma wyglądać nowa dzielnica Krakowa
- Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie!