Gala na żywo z 87. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej prosto z Kodak Theatre w Los Angeles będzie pokazywana od godz. 1:30 w nocy z 22/23.02.2015 r. Tegoroczną oscarową galę poprowadzi amerykański aktor Neil Patrick Harris.
OSCARY 2015 - transmisja na żywo w TV
Galę wręczenia Oscarów będzie można oglądać na antenie Canal+. Transmisja na żywo odbędzie się w nocy z 22 na 23 lutego. Transmisja od godz. 1.55 (23 lutego). Transmisję z rozdania Oscarów obejrzą w otwartym oknie wszyscy abonenci platformy nc+.
**
OSCARY 2015 - transmisja na żywo w Internecie**
Transmisję na żywo z Oscarów 2015 będzie można obejrzeć w Internecie dzięki usłudze Canal+ VOD.
Źródło: x-news/TVN
"Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazła się w gronie najlepszych filmów świata. Są wśród nich także dwa polskie filmy krótkometrażowe.
Po dziewięć nominacji (najwięcej za rok 2014) zdobyły dwa filmy „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona i „Birdman” Alejandra Gonzáleza Inárritu. Wśród szczęśliwców typowanych przez Amerykańską Akademię znalazła się także polska „Ida” Pawła Pawlikowskiego w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny” i „najlepsze zdjęcia”. O miano najlepszego obrazu w obcym języku będzie walczyć m.in. z rosyjskim „Lewiatanem” Andrieja Zwiagincewa, który wskazywany jest przez krytyków filmowych za naszego największego konkurenta.
- Władimir Putin, który sfinansował film, do perfekcji opanował dawne mechanizmy opracowane przez komunistyczne dyktatury.
W kategorii „filmy nieanglojęzyczne” znalazły się także: argentyńsko-hiszpańskie „Dziekie historie” Damiana Szifróna. Świat przedstawiony w filmie nie oszczędza jego bohaterów, których zachowanie jest zdeterminowane przez bodźce z zewnątrz; znieczuloną na ludzkie potrzeby biurokrację, pieniądze, które zamazują prawdziwy obraz rzeczywistości i wytyczając nową granicę między dobrem a złem.
OSCARY 2015. TRANSMISJA. KIEDY I Gdzie obejrzeć oscarową galę? [NA ŻYWO, INTERNET, TV]
Szansę na zdobycie Oscara ma także „Timbuktu” - przejmująca opowieść o życiu rodziny w okupowanym, afrykańskim kraju. W tej samej kategorii znalazły się także gruzińsko-estońskie „Mandarynki” w reżyserii Zaza Urushadze. Akcja dzieła rozgrywa się jesienią 1992 roku, kiedy Abchazja walczy o odłączenie się od Gruzji.
Krytyk filmowy i dyrektor Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni - Michał Oleszczyk - twierdzi, że największe szansę w tej kategorii ma jednak „Ida”. - Nie mam co do tego żadnej wątpliwości – stwierdza pełen optymizmu. „Ida” ma jednak szansę nie tylko zdobyć tytuł najlepszego filmu nieanglojęzycznego, ale także zgarnąć nagrodę za zdjęcia. Przypomnijmy, że film Pawła Pawlikowskiego został zrealizowany na taśmie czarno-białej i nawiązuje w warstwie estetycznej do mistrzów europejskiej kinematografii.
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić!
Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!