FLESZ - RPP podniosła stopy procentowe

W sobotnie przedpołudnie 16 października dzieci puszczą wodze wyobraźni podczas futurystycznych warsztatów literackich, które będą zapowiedzią rozpoczynającego się dwa dni później Festiwalu Conrada. Zajęcia zatytułowane „Projekt przyszłości” będą toczyły się wokół pytania, jak wyobrażali nas sobie ludzie żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku. Wspólne rozważania zakończy stworzenie projektu przyszłości, który doskonale wpisze się w obchodzone w tym roku 100. Urodziny Stanisława Lema. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 11 i poprowadzi je Anna Kwiatkowska. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-9 lat.
Tego samego dnia o godzinie 15 wspólnie z Justyną Florek dorośli uczestnicy warsztatów wykonają bransoletki z sutaszu. Sutasz to rodzaj haftu, do wykonania którego wykorzystuje się kolorowe sznurki. Technika polega na artystycznym łączeniu kamieni i koralików z wielobarwnymi sznurkami, przez co pozwala na tworzenie unikatowej biżuterii. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.
W niedzielę o godzinie 11 w ramach cyklu „Razem dla Ziemi” dzieci wykonają Eko-książko-kolaże. Zajęcia, prowadzone przez Paulinę Dąbrowską, pozwolą najmłodszym wcielić się w rolę ekointroligatorów. Każdy uczestnik będzie miał za zadanie zilustrować fragment tekstu, będący częścią wiersza, który wszyscy wspólnie złożą w całość. Do wykonania zostaną wykorzystane stare ulotki i inne materiały prasowe, a także kolorowe jesienne liście. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-9 lat.
Niedzielne popołudnie należeć będzie do dorosłych uczestników warsztatów kaligrafii. Podczas warsztatów, prowadzonych przez Sylwię Dziadek, uczestnicy zapoznają się z podstawami kaligrafii nowoczesnej. Nauczą się, jak pisać w prosty i nowoczesny sposób. Prowadząca podzieli się także inspiracjami, będziemy pracować nad odpowiednią techniką, a co najważniejsze każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów, które wykorzysta później w domu. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 15.
Urodzinowy weekend dopełni wymiana książek dla dzieci i gra terenowa – obie atrakcje zostały zorganizowane wokół całorocznej akcji „Razem dla Ziemi”.
Książki dla dzieci można będzie wymieniać w sobotę i w niedzielę między godziną 12 a 16. Milusińscy wraz z rodzicami mogą przynieść maksymalnie 10 książek. Podczas wymiany będzie obowiązywała zasada 1:1 – można zabrać dokładnie tyle pozycji, ile sami przyniesiemy. Wymieniać można wyłącznie książki dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem podręczników szkolnych, poradników, broszur czy dodatków do gazet.
Jeśli w naszych domach czają się superbohaterowie, gra terenowa będzie doskonałym pomysłem, żeby ich odwaga ujrzała światło dzienne. Dzięki grze, która toczyć się będzie w godzinach od 10 do 18, uczestnicy odkryją zielone zakątki Nowej Huty, odwiedzając park im. Stefana Żeromskiego, opactwo oo. Cystersów w Mogile oraz park Klasztorna. Od razu warto dodać, że wszystkie zadania będą wymagały użycia supermocy. Kartę z zadaniami można otrzymać w punkcie InfoKraków Zgody 7 lub wydrukować samodzielnie ze strony: Rodzinna gra terenowa dla superbohaterów
Na dzieci, które w dniach 16 i 17 października (w godz. 10-18) zgłoszą się do Zgody 7 z wypełnioną kartą, będzie czekać niespodzianka! Najmłodsi otrzymają rozgrzewający napój babyccino z Cafe NOWA Księgarnia oraz niespodziankowe gadżety.
- Popularne leki wycofane z aptek w Polsce. Jest nowa lista od GIF WRZESIEŃ 2022
- Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda!
- Linia tramwajowa do Górki Narodowej jak w San Francisco. Ale bez pętli?
- Kiedyś Wawel zasłaniał tajemniczy budynek. Teraz jego istnienie byłoby oburzające
- Samochody pojechały już S7. Odcinek od węzła Widoma do węzła Szczepanowice otwarty!
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym