Stan wojenny został wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. To była niedziela.
Zobacz także: Oświęcim: Jacek Grosser wygrał wybory, przegrał zdrowie
- Wstałem wcześnie rano i włączyłem telewizor - wspomina Janusz Gołdynia, działacz "Solidarności". - Nic nie było, dopiero potem general Jaruzelski zakomunikował, że wprowadza stan wojenny. Wskoczyłem w ciuchy i pognałem do mamy, stamtąd prosto na zakłady chemiczne do "Solidarności" - dodaje Gołdynia. Z tamtej niedzieli pamięta doskonale Jacka Grossera.
- Dostał misję przechowania sztandaru - wspomina Gołdynia. - Udało mu się, choć do dziś nie wiem, gdzie go ukrył. To ten sam sztandar, który dziś zakładowa "Solidarność" z dumą nosi na wszystkie uroczystości.
Po spektaklu odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny.
Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Rzucił się z nożem na kolegę przy grillu
Najciekawsze świąteczne prezenty, wigilijne przepisy, pomysły na sylwestra - wszystko w serwisie świątecznym**swieta24.pl**