Oświęcim. Estakada północnej obwodnicy już prawie gotowa

  Oświęcim. Estakada północnej obwodnicy już prawie gotowa

  Zdjęcie autora materiału
  Bogusław Kwiecień

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Oświęcim. Estakada północnej obwodnicy już prawie gotowa
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Gleń

  Problemy na starcie spowodowane m.in. sprawami wywłaszczeń sprawiły, że inwestycja jest opóźniona. Prace budowlane mają zakończyć się przed świętami. a ostateczne otwarcie planowane jest w przyszłym roku po zakończeniu odbiorów
  Dobiega końca budowa estakady na północnej obwodnicy Oświęcimia. Ta część nowej trasy ma być gotowa w ciągu najbliższych dni.
  Prawie kilometrowa estakada przebiega nad Wisłą oraz nad linią kolejową Oświęcim – Kraków przez Skawinę. Jeśli nie nastąpi gwałtowne załamanie aury, to ten fragment nowej obwodnicy ma być gotowy w przyszłym tygodniu.

  Nie oznacza, że zostanie otwarta dla kierowców. W dalszym ciągu bowiem trwają prace na pozostałych odcinkach nowej trasy.
  Zgodnie z pierwotnym terminem budowa obwodnicy, której pierwszy etap rozpoczął się w styczniu 2016 roku, miała zakończyć się we wrześniu tego roku.

  Problemy na starcie spowodowane m.in. sprawami wywłaszczeń w Bobrku oraz przeciągająca się zima, sprawiły, że inwestycja jest opóźniona. Nowy termin to koniec grudnia tego roku. Przedstawiciele firmy Banimex, która jest wykonawcą inwestycji, zapewniali niedawno, że starają się ograniczyć zaległości i budowa zakończy się jeszcze przed świętami.

  Ostateczne otwarcie planowane jest w przyszłym roku po zakończeniu odbiorów przez inwestora i służby techniczne.

  Nowa obwodnica będzie mieć długość 5 km i przebiegać od skrzyżowania ulic Fabrycznej, Chemików i Olszewskiego w Oświęcimiu w ciągu drogi 44 do przecięcia z trasą wojewódzką nr 933 w Bobrku

  WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY