Oświęcim. MP juniorów 15-letnich, dzień III. Za zdrowie pań. Srebro Aleksandry Judy. Dziewczęta bronią honoru Małopolski. ZDJĘCIA

Mistrzostwa Polski 15-latków w pływaniu na długim basenie w Oświęcimiu, dzień III Fot. Jerzy Zaborski
Za zdrowie pań, za zdrowie. Tak można skwitować trzeci dzień mistrzostw Polski juniorów 15-letnich w pływaniu na długim basenie w Oświęcimiu. Honoru Małopolski bronią dziewczęta, sięgając po medale. Wśród gospodarzy, dla miejscowej Unii srebro zdobyła Aleksandra Juda. To był jej drugi indywidualny medal w mistrzostwach. Podobnie było w przypadku olkuszanki Heleny Jarosz. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z MP 15-latków w pływaniu w Oświęcimiu, dzień III:

Aleksandra Juda zdobyła srebrny medal na 200 metrów stylem zmiennym (2.25,17). Był to jej drugi indywidualny medal w tych mistrzostwach. Oświęcimianka poprzednio zdobyła brąz, na 400 metrów stylem zmiennym.

Drugi medal solowy zdobyła olkuszanka Helena Jarosz. Tym razem brąz na 100 metrów stylem klasycznym (1.13, 50). Dzień wcześniej zdobyła złoto na 50 metrów „żabką”.

MP juniorów 15-letnich w Oświęcimiu, dzień III: rekord Polski Smurzyńskiej

Szczególne powody do radości miała Julia Smurzyńska (SMS Galicja Kraków). Zdobyła nie tylko złoto na 50 metrów stylem grzbietowym (29.29), ale ustanowiła na tym dystansie rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Kolejny mistrzowski tytuł dorzuciła na 200 metrów stylem zmiennym (2.23,65).

Mistrzynią Polski na 400 metrów stylem dowolnym została Alicja Miłek (Solne Miasto Wieliczka), uzyskując czas 4.26,65. W wyścigu finałowym na tym dystansie oświęcimianka Milena Łazarz była siódma (4.38,70).

Oświęcimianie mieli szansę jeszcze na dwa medale w trzecim dniu mistrzostw. Ewa Wrona była czwarta na 100 metrów stylem klasycznym (1.13,69). Identyczne miejsce zajęła sztafeta kraulowa dziewcząt 4x100 metrów w składzie: Aleksandra Juda, Ewa Wrona, Milena Łazarz, Juduta Kusion.

Z chłopców Unii warto odnotować występ Adriana Czuby, który zajął drugie miejsce w finale B na 100 metrów stylem grzbietowym (29.16), co dało mu 10. miejsce w Polsce.