Od kandydata na sędziego oczekiwana jest dobra kondycja fizyczna i przynajmniej ogólna znajomość przepisów gry w piłkę nożną oraz średnie wykształcenie. Można być w trakcie nauki w szkole średniej, bo kandydat na sędziego powinien mieć minimum 16 lat, a nie więcej niż 30. Trzeba także dostarczyć świadectwo o niekaralności.
Kurs jest bezpłatny. Kandydat na sędziego musi wydać jedynie 12 zł na książkę z przepisami do gry w piłkę nożną. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 506-199-488 lub drogą mailową: [email protected]
- Praca z gwizdkiem na boisku to nie tylko ciekawa przygoda, ale także możliwość spojrzenia na futbol z innej perspektywy – zachęca Lucjan Wesołowski, oświęcimski arbiter z uprawnieniami do prowadzenia czwartoligowych spotkań. - Cieszymy się, że w naszym podokręgu można już mówić o rodzinnych tradycjach sędziowskich, ale czekamy także na innych kandydatów – mówiąc te słowa oświęcimski arbiter miał na myśli byłych zawodników, którzy z różnych powodów skończyli uganiać się za piłką na boisku, a może chcieliby sprawdzić się w nowej roli. Wiadomo, że sędzia także musi „czuć” na murawie atmosferę meczu.
Mile widziane będą także dziewczęta i kobiety. Coraz więcej przedstawicieli płci pięknej biega z gwizdkiem po boiskach w Małopolsce. Może i w Oświęcimiu znajdą się odważne kobiety?
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Powstała powieść fantasy o Kętach! To pisarski debiut Przemysława Samuela Gąsiorka
- Cenowe szaleństwo w składach węgla w powiatach Małopolski zachodniej
- Decyzja w sprawie modernizacji krytego lodowiska w Oświęcimiu
- Protest mieszkańców z Krakowskiej 16 w Chełmku. Nie chcą płacić nie swoich rachunków
- Oświęcimianie podczas meczu przekazali Milence Szczęśniak 55 tys. zł [ZDJĘCIA]
- Puchar Polski oświęcimskiego podokręgu pozostaje w Rajsku [ZDJĘCIA, FILM]
