Pałac Goetzów w Brzesku - ZDJĘCIA
Jak czytamy w materiałach prasowych, "Kleks. Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.
Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…
W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski. Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.
– Po tym, co udało mi się w życiu stworzyć, nieskromnie myślałem, że nie boję się już niczego. Produkcja Kleksa oraz praca z wybitnie utalentowanymi dzieciakami uświadomiła mi szybko, że to po prostu nieprawda… Ale to nie był lęk o projekt, to był lęk przed tym, czy będę potrafił stać się znów na kilka miesięcy dzieckiem, aby możliwie najbardziej wiarygodnie opowiedzieć tę piękną historię – mówi Maciej Kawulski, reżyser i producent filmu.
Prace na planie zdjęciowym "Akademii pana Kleksa" zakończyły się 22 listopada 2022. Obecnie film jest na etapie postprodukcji.
Część zdjęć do nowej „Akademii Pana Kleksa” powstało w Pałacu Goetów w Brzesku
Zdjęcia do nowej „Akademii Pana Kleksa” zrealizowano w Polsce i Norwegi. Część z nich była kręcona w Pałacu Goetzów w Brzesku.
- Bardzo się cieszymy, że Maciej Kawulski wybrał nasz obiekt, zdjęcia udało się zrealizować w dwa tygodnie w październiku. Teraz czekamy na film - mówi Tomasz Florczyk, dyrektor Pałacu Goetzów.
To nie pierwszy film, do którego zdjęcia realizowano w brzeskim Pałacu Goetzów. W 2017 roku w zabytkowym obiekcie powstawały kadry słynnego filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, który wcześniej kręcił tam fragmenty „Pod mocnym aniołem”.
- W Pałacu były także realizowane inne produkcje filmowe m.in. bollywoodzka superprodukcja „Fitoor” (adaptacja powieści Charlesa Dickensa w ujęciu Jar Pictures, Disney India oraz Film Polska Productions), serial Drogi Wolności - emitowany obecnie przez TVP czy Miasto Skarbów. Obiekt pojawił się także w kilku programach telewizyjnych oraz był wykorzystywany przy różnego rodzaju projektach reklamowych - wylicza Tomasz Florczyk.
Bardzo prawdopodobnie, że i w 2023 roku Pałac Goetów będzie gościł twórców filmowych. Na razie dyrektor pałacu nie chce jednak zdradzać szczegółów.
- Potężna inwestycja Canpack w Brzesku za 50 mln dol. już działa
- Policja w Brzesku będzie miała nową komendę na miarę XXI wieku
- Na ulice Bochni wyjadą autobusy elektryczne do przewozu turystów
- Projekt budżetu Bochni na 2023, jakie inwestycje planuje miasto?
- W Brzesku powstanie niezwykły pomnik Mikołaja Kopernika na 550-lecie jego urodzin
- Rusza budowa południowej obwodnicy Szczurowej. Wbito pierwszą łopatę
Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ
Bądź na bieżąco i obserwuj
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?