Pałac Goetz znajduje się w linii prostej 250 metrów od drogi krajowej nr 75, łączącej Brzesko z Nowym Sączem. Ale rozległy park skutecznie osłania to miejsce od ruchu samochodowego. Obiekt zwraca swoją uwagę oryginalną bryłą, zaprojektowaną pod koniec XIX wieku w Wiedniu na zlecenie rodziny Goetzów-Okocimskich, słynącej z założenia Browaru Okocim. Budowa zakończyła się 125 lat temu, w 1900 roku.
Obiekt został wybudowany w stylu neobarokowym i neorokokowym. Jego charakterystyczna bryła otoczona jest 14-hektarowym parkiem w stylu angielskim, a jednym ze znaków rozpoznawczych wnętrza są drewniane schody w holu głównym. To w tej części pałacu odbywają się bale, koncerty, spotkania biznesowe. Miejsce to niejednokrotnie "wystąpiło" w realizacjach filmowych i telewizyjnych.
Pałac Goetz w Brzesku na dużym i małym ekranie
Pałac Goetz w Brzesku upodobali sobie tacy reżyserzy, jak Wojciech Smarzowski czy Agnieszka Holland. Ten pierwszy realizował tam zdjęcia do swoich filmów "Pod mocnym, aniołem" (2014) czy "Kler" (2018), Agnieszka Holland nakręciła u Goetza zdjęcia do "Obywatela Jonesa" (2019). Ostatnim kinowym obrazem, który realizowano w pałacowych wnętrzach, była nowa wersja „Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.
Ale uroki pałacu docenili również twórcy bollywoodzcy, jak Pulkit, reżyser dramatu historycznego „Bose: Dead/Alive” (2017) czy Abhisheka Kapoora, twórca "Fitoor" (2016).
Pałacowe wnętrza z Brzeska można dojrzeć również w realizacjach, wyświetlanych na małym ekranie, m.in. w serialach "Erynie" Borysa Lankosza na podstawie powieści kryminalnych Marka Krajewskiego (2022), "Miasto skarbów" Piotra Jaworskiego (odc. 8), "Drogi wolności" Macieja Migasa (odc. 12) czy w pojedynczych odcinkach programów kulinarnych "MasterChef Polska" i "MasterChef Junior".
Luksusowy hotel, restauracja i pub piwny
Pałac Goetz dysponuje zapleczem noclegowym w postaci 43 pokoi o standardzie podstawowym, premium i superior. Stanowią one zaplecze dla gości weselnych i uczestników okolicznościowych imprez, jakie odbywają się w jego murach. Cena za nocleg waha się od 550 złotych za pokój przy rezerwacji na co najmniej 25 pokoi, nocleg w apartamencie ze śniadaniem to koszt rzędu ponad 1200 zł.
W pałacowej kaplicy odbywają się śluby, a nawet chrzty, a sale bankietowe połączone z atrium nierzadko są przestrzenią imprez rodzinnych i firmowych. Do dyspozycji gości przygotowano też pub piwny, zlokalizowany w pałacowych podziemiach.
W pałacowych wnętrzach mają miejsce również zamknięte wydarzenia biznesowe. Jednym z nich była promocja nowego modelu porsche w 2023 roku, którego egzemplarz można było oglądać w holu głównym. Z kolei w 2024 oku w pałacowych wnętrzach miała miejsce prezentacja nowego modelu elektrycznego bmw.
Goetz Summer Days i wieczory degustacyjne
Pałacu Goetz nie można zwiedzić indywidualnie, również hotel i restauracja działają dla grup zorganizowanych. Każdego roku jest jednak okazja do udziału w wydarzeniach otwartych dla publiczności. Jednym z nich jest Goetz Summer Days, organizowany w ostatni weekend sierpnia. W ostatniej edycji wystąpili Marcin Kydryński z Lucią de Carvalho, tegoroczny program jest w trakcie opracowywania. Niewykluczone jest zorganizowanie koncertów na scenie plenerowej.
Okazjonalnie odbywają się również koncerty organizowane przez prywatnych operatorów, jak m.in. Kukurba & Słowiński Project, Kroke i Anna Maria Jopek czy Piotr Wojtasik Quintet z Anną Marią Jopek.
Pałac Goetz organizuje również wieczory degustacyjne. W listopadzie jest to wieczór piwny z udziałem jednego z browarów, w grudniu kolacja z winami, a w kwietniu planowana jest kolacja z udziałem pięciu szefów kuchni kilku krakowskich restauracji.
W 2026 roku planowane jest wykończenie kolejnych pięciu pokoi o dużych metrażach na parterze budynku. Będą się one znacznie różniły od tych już dostępnych. Na dalszą przyszłość odłożono temat piwnego spa, który wiąże się z ogromnymi nakładami inwestycyjnymi.
