Co oferuje Latoszyn Zdrój?
W Latoszynie Zdroju można skorzystać z basenu leczniczego, z komory normobarycznej, z aerozoloterapii, zabiegów zdrowotnych, inhalacji w tężni solankowej, pijalni wód siarczkowo-wapniowych oraz zrelaksować się w Parku Zdrojowym na wytyczonych wokół „uzdrowiska” malowniczo położonych ścieżkach spacerowych i edukacyjnych. Miejsce to wygląda coraz bardziej zielono i kolorowo, za sprawą całego mnóstwa zasadzonych kwiatów i krzewów ozdobnych, które właśnie teraz mienią się różnego rodzaju barwami oraz przyciągają pszczoły i motyle.
Na poszczególnych poziomach Parku Zdrojowego rozmieszczone są różne atrakcje i miejsca, w których można się nie tylko zrelaksować, odpocząć i nacieszyć oczy pięknymi widokami i sąsiedztwem lasu, ale także dowiedzieć się ciekawych informacji o przyrodzie i historii, a także zapewnić chwilę zabawy najmłodszym. Wokół alejek ustawionych jest sporo różnego rodzaju huśtawek, platform z „bocianimi gniazdami”, urządzeń do wspinania się i zabawy.
Zjazdy pontonem po specjalnym torze
W te wakacje furorę robi zwłaszcza oddany jesienią ub. roku tor pontonowy. Ze zjazdów korzystają przede wszystkim najmłodsi. Aby zjechać blisko 60-metrową trasą w dół, trzeba wpierw wciągnąć ponton na górę. Żetony uprawniające do zjazdów są do odebrania w Pijalni Wód. Jeden zjazd kosztuje 5 zł, 3 – 12, a 5 – 15 zł. Tor czynny jest w soboty i niedziele w godz. 11-18, pod warunkiem, że nie pada deszcz.
Na miejscu można skorzystać także z gastronomii, a weekendy dodatkowo odbywają się różnego rodzaju koncerty i imprezy taneczne w amfiteatrze zdrojowym. Organizowane są również zabawy i animacje dla dzieci.
Zjazd do uzdrowiska jest oznaczony tablicą kierunkową, ustawioną przy DK 94 - w Latoszynie, pomiędzy Tarnowem a Dębicą.
Reaktywowali uzdrowisko po 80 latach
Latoszyn oficjalnie stał się miejscowością uzdrowiskową w poł. XIX w. Funkcjonujący w nim Zakład Leczniczy w dwudziestoleciu międzywojennym z powodzeniem konkurował z Krynicą czy Szczawnicą. Praktycznie doszczętnie zniszczony przez działania II wojny światowej, czekał na odrodzenie 80 lat.
Miejscowość ma specyficzny mikroklimat, który można wykorzystywać w klimatoterapii: aeroterapii (leczeniu powietrzem) i kinezyterapii (leczeniu ruchem). Jednak głównym atutem uzdrowiska są jego wody siarczanowo-wapniowe. Woda z Latoszyna wspomaga leczenie chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych, nerwobóli i porażeń, chorób skóry, układu nerwowego i ruchowego, a także polepsza przemianę materii.
Uzdrowisko oferuje swoim gościom również kosmetyki, które powstały na bazie swoich leczniczych wód. W planach jest dalsza rozbudowa, w tym o bazę hotelowo-noclegową.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Tak wyglądał Tarnów w czasach naszego dzieciństwa. Sentymentalny powrót w lata 90-te
- Świąteczne balowanie w Alfie było wyśmienite. Tłumy imprezowiczów na parkiecie!
- To już nie ruiny, a prawdziwa zamkowa wieża. Region zyskał piękną atrakcję
- CenterMed świętował swoje urodziny w Centrum Sztuki Mościce na rockowo
- Miasto ma pomysł na wykorzystanie ruin przy Wielkich Schodach. To miejsce wstydu!
Park Piaskówka zyska kolejną atrakcję
