„Pasy” po raz trzeci z Superpucharem [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Comarch Cracovia zdobyła Superpuchar Polski
Comarch Cracovia zdobyła Superpuchar Polski Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Hokej. Cracovia miała dobre przetarcie przed Superpucharem, grając cztery mecze w Lidze Mistrzów. Dla gości prowadzonych przez nowego trenera Białorusina Andreja Gusowa (grał przed kilkunastoma laty w Cracovii) był to pierwszy poważny sprawdzian. Krakowianie w pełni wykorzystali tę przewagę, choć do wygranej potrzebne były karne.

Otwarcie meczu były znakomite, pierwsza tercja to wymiana ciosów z obu stron, mnóstwo strzałów, parad bramkarzy. „Pasy” prowadziły 1:0 akcji pierwszego ataku i dobitce Tomasa Sykory. W 10 min Maciej Urbanowicz nie potrafił z jednego metra pokonać Johna Murraya. Poszła kontra i Patryk Kogut wyrównał, potem bramkę z dobitki strzelił Kamil Kalinowski. Ale już w minutę później był remis, Petr Sinagl wykorzystał błąd obrony GKS i posłał krążek do siatki.

W drugiej tercji oba zespoły zmieniły taktykę, większą uwagę przywiązywały do gry w obronie. Dopiero ostatnie minuty rozgrzały widownię. „Pasy” wykorzystały grę w przewadze, Murray przepuścił pod pachą krążek po strzale Patryka Wajdy, ten zatańczył na linii i do siatki wepchnął go Krystian Dziubiński. Goście byli bliscy wyrównania, ale krążek po strzale Bartłomieja Jeziorskiego zatrzymał się na słupku.

W 47 min, kiedy na ławce kar siedziało dwóch graczy z Tych, „Pasy” popisowo rozegrały „zamek” i Tomas Sykora zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Ale „Pasy” roztrwoniły całą przewagę w ostatnich 80 sekundach, najpierw krążek do siatki wepchnął Michael Cichy, a na 34 sekund przed końcem po koszmarnym błędzie Bartosza Dąbkowskiego, były gracz Cracovii Kacper Guzik wyrównał.

Dogrywka była pasjonująca, po strzale Teddy Da Costy krążek odbił się od słupka i poprzeczki. Karne lepiej strzelali gospodarze (2:1), dwa razy celnie uderzył Da Costa, Rafał Radziszewski obronił pięć uderzeń i „Pasy” po raz trzeci zdobyły Superpuchar.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 5:4 po karnych (2:2, 1:0, 1:2, 0:0)
Bramki:
1:0 Sykora (Kalus, Da Costa) 6, 1:1 Kogut (Jeziorski) 10, 1:2 Kalinowski (Galant) 16, 2:2 Sinagl (Dziubiński) 17, 3:2 Dziubiński (Sinagl, Wajda) 39, 4:2 Sykora (Da Costa, Zib) 47, 4:3 Cichy (Guzik) 59, 4:4 Guzik (Cichy) 60. Karne 2:1.

Sędziowali: Przemysław Kępa i Zbigniew Wolas. Kary: 8 – 12 min. Widzów: 1500.

Cracovia: Radziszewski – Zib, Dąbkowski, Kalus, Da Costa, Sykora – Kruczek, Novajovsky, Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl – Noworyta, Dutka, Drzewiecki, Słaboń, Paczkowski.
GKS: Murray – Ciura, Pociecha, Bepierszcz, Kalinowski, Galant – Kotlorz, Bryk, Bagiński, Rzeszutko, Gościński – Kaznadzei, Gazda, Szczechura, Cichy, Guzik – Kotlorz, Górny, Kogut, Komorski, Jeziorski.

[/cs]

Materiał oryginalny: „Pasy” po raz trzeci z Superpucharem [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski