Paweł Guga
To już trzeci mecz krakowian wygrany po regulaminowym czasie gry
To już trzeci mecz krakowian wygrany po regulaminowym czasie gry Andrzej Banaś
Podopieczni Rudolfa Rohaczka widać lubią dogrywki. W piątek pokonali w Oświęcimiu w doliczonym czasie Aksam Unię, wczoraj JKH Jastrzębie, a wcześniej po karnych zwyciężyli tyski GKS.

Krakowska drużyna zagrała w innym zestawieniu niż wcześniej, częściowo wymuszonym brakiem Mikołaja Łopuskiego. Damian Słaboń tym razem w trzecim ataku, zaś Dvorak z "Kanadyjczykami". Ale wczoraj Cracovii trafiła na bardzo dobrze grających w defensywie jastrzębian i bardzo długo nie mogła na ich taktykę znaleźć skutecznej recepty.

Początek meczu i znakomite interwencje Kachniarza w bramce JKH po strzałach Martynowskiego, Wajdy, dwukrotnie Pasiuta i Dvoraka. Gdy się samemu nie strzela... Goście w 13 minucie grali w przewadze liczebnej. Słodczyk otrzymał krążek przed niebieską linią, strzelił i Radziszewski zasłonięty przepuścił gumę. Dalej trwały ataki Cracovii, ale bez efektu. W drugiej tercji goście pokazali, że znakomicie rozgrywają przewagi. Kral otrzymał krążek pod bramką od Danieluka, położył na lodzie Radziszewskiego i goście prowadzili już dwiema bramkami. Ataki krakowian nie przynosiły efektów przez kolejne minuty. Dopiero w 32 min, kiedy tym razem to podopieczni Rudolfa Rohaczka grali w przewadze, Leszek Laszkiewicz wyjechał zza bramki, podał do niepilnowanego Pasiuta, któremu przyszło tylko skierować krążek do pustej bramki.

Ostatnie dwadzieścia minut to ponownie ataki Cracovii, ale skończyło się tylko na jednym trafieniu. W 48 minucie L. Laszkiewicz idealnie podał przed bramkę do Pasiuta, ten minął bramkarza JKH i posłał krążek do pustej bramki. Pomimo kolejnych okazji strzeleckich wynik nie uległ zmianie. Ale już w 29 sekundzie dogrywki L. Laszkiewicz przejął krążek we własnej tercji i po krótkim rajdzie, mocnym strzałem pokonał Kachniarza.

ComArch-Cracovia - JKH Jastrzębie 3:2 (0:1, 1:1, 0:1, 1:0)

Bramki: 0:1 Słodczyk (Dąbkowski, Furo) 12:18, 0:2 Kral (Danieluk) 25:01, 1:2 Pasiut (L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz) 31.29, 2:2 Pasiut (L. Laszkiewicz) 47:30, 3:2 L. Laszkiewicz 60.36.

Sędziowali: M. Pachucki (Gdańsk) oraz L. Kubiszewski i M. Smura (obaj z Katowic)
Kary: 22, w tym 10 minut dla Dulęby za niesportowe zachowanie i 26, w tym 10 minut dla Bordowskiego za niesportowe zachowanie.
Widzów: 1000.

Cracovia: Radziszewski - Wajda, Kłys, L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz - Noworyta, Landowski, Biela, Słaboń, Piotrowski - Simka, Dulęba, Kostuch, Dvorak, Martynowski - Kozak, Hoda, Bryła, Rutkowski, Witowski. Trener: Rudolf Rohaczek.

JKH Jastrzębie: Kachniarz - Rimmel, Bryk, Lipina, Kral, Danieluk - Galant, Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Furo - Pastryk, Labryga, Bordowski, Kąkol, Kulas - Górny, Ciupa, Bernacki. Trener: Jiri Reznar.

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolscekryminalnamalopolska.pl