Pierwsze punkty drużyny Boruca

Artur Boruc puścił trzy gole, ale jego zespół Bournemouth niespodziewanie wygrał na boisku West Ham United 4:3 w meczu 3. kolejki Premier League.

Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. Przy dwóch puszczonych golach nie ponosi winy, był praktycznie bez szans. W Przy drugiej bramce, w 53 minucie, na 2:2, odbił piłkę przed siebie, co natychmiast wykorzystał Cheiko Kouyate, popisując się skuteczną dobitką.

Wcześniej, w 48 minucie, Boruca pokonał z rzutu karnego Mark Noble, a później, w 83 minucie, Modibo Maiga. W 75 minucie Polak zarobił żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

Bohaterem meczu był Callum Wilson, który postarał się o hat-trick. W 11 i 28 minucie zdobył gole z gry, a w 79 minucie z rzutu karnego. Poza tym bramkę dla Bournemouth uzyskał w 66 minucie po indywidualnej akcji Marc Pugh.

Absolutny beniaminek Premier League zaprezentował się z dobrej strony. W pierwszej połowie wykorzystał błędy „Młotów” w obronie, w drugiej nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk (prowadził już 4:2).

To pierwsze punkty Bournemouth w tej klasie rozgrywkowej. Wcześniej przegrało z Aston Villa i Liverpoolem po 0:1, ale za swoją postawę zebrało sporo pochlebnych recenzji. Teraz beniaminka można pochwalić i za grę, i za wynik.

Materiał oryginalny: Pierwsze punkty drużyny Boruca - Dziennik Polski