FLESZ - Polaków miłość do działek
Takiej pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę, jak w tym roku, w 37-letniej jej historii jeszcze nie było. W związku z koronawirusem pątnicy przemierzają ponad 200-kilometrową trasę w formie sztafety. Każdego dnia od 17 do 24 sierpnia na szlak wyruszają inni pielgrzymi, będą przemierzać trasę z punktu A do punktu B, pokonując kolejne etapy PPT z Tarnowa do Częstochowy.
- W ciągu jednego dnia wędrówki na pewno będzie ciężej się skupić i odciąć od świata, ale cieszymy się, że pielgrzymka w tym roku w ogóle wyruszyła i możemy w niej uczestniczyć – mówi Amelia z Pleśnej, która na Jasną Górę idzie już szósty raz.
- Zupełnie inne pakowanie i nastawienie, jest nam trochę smutno bo czekamy na to wydarzenie cały rok. Obawy w związku z pandemią są, ale środki zabezpieczenia mamy więc jesteśmy dobrej myśli - podkreśla Małgosia z Tarnowa.
Pielgrzymka w tym roku z powodu zamkniętego mostu w Ostrowie ma także nieco zmienioną trasę. Odcinek prowadzi tradycyjnie do Zabawy, ale przez Łęg Tarnowski i Biskupice Radłowskie.
- Trochę żal, że w tym roku nie będziemy pielgrzymować przez 9 dni, plus jest taki, że przejdziemy przez naszą parafię – mówi pani Magda z Łęgu Tarnowskiego, która wyruszyła w drogę z mężem i trójką dzieci.
Organizatorzy zadbali także o to, by mieszkańcy diecezji tarnowskiej mogli pielgrzymować, pozostając w swoich domach
- Dzięki transmisjom, które będą między innymi w radiu czy mediach społecznościowych pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w mszach świętych i apelach - mówi ks. Zbigniew Szostak, dyrektor 38. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.
- Najlepsze miejsca na grzybobranie w okolicy Tarnowa [TOP 10]
- Tak wyglądał Tarnów, kiedy był stolicą województwa DUŻO ZDJĘĆ
- Nowe zdjęcia w Google Street View? Sprawdź, może jesteś na którymś!
- Znani tarnowianie i VIP-y z regionu jako... kobiety
- Najlepsi lekarze ginekolodzy w Tarnowie. Kogo polecają pacjentki?
