https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pijana matka w Oświęcimiu zatrzymana, gdy pieszo wracała z imprezy alkoholowej, mając pod opieką 7-letnie dziecko

Bogusław Kwiecień
Policjanci w Oświęcimiu interweniowali w związku z pijaną matką, która wracała z imprezy, mając pod opieką dziecko
Policjanci w Oświęcimiu interweniowali w związku z pijaną matką, która wracała z imprezy, mając pod opieką dziecko Archiwum KPP Oświęcim
Policjanci z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu prowadzą czynności w sprawie 37 letniej mieszkanki Oświęcimia. Pijana kobieta wracała pieszo z imprezy, mając pod opieką swojego 7-letniego syna.

Pijana 37-latka w Oświęcimiu miała pod opieką 7-letniego syna

Pijaną kobietę, idącą ul. Legionów w Oświęcimiu, dostrzegli strażnicy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. O sytuacji poinformowali policję. Na miejsce przyjechał patrol. Policjanci wylegitymowali kobietę.

Okazało się, że jest to 37-letnia mieszkanka Oświęcimia, która wracała z imprezy alkoholowej ze swoim siedmioletnim synem. Dziecko zostało oddane pod opiekę rodziny. Natomiast jego matka trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 2,7 promila alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jak dodaje, wobec 37-latki wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miała obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnim zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - dodaje policjantka.

Policja apeluje o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania

Przy tej okazji policja apeluje o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością.

W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością, doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.

Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie, należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - wskazuje policjantka.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska