Piłka nożna II liga. Limanovia na kolanach

Jerzy Cebula
Po pokonaniu lidera II ligi wydawało się, że zespół z Limanowej jest w stanie wygrać. Po pół godzinie gry było 2-0 dla gospodarzy. Wystarczyło jednak kilka minut dekoncentracji i rywale doprowadzili do remisu, a po kolejnym błędzie obrony Limanovii Zagłębie prowadziło.

Limanovia Szubryt – Zagłebie Sosnowiec 3:4 (2:3)
Bramki: 1:0 Pribula 27 karny, 2:0 R. Wolsztyński 29, 2:1 Dudek 37 karny, 2:2 Tylec 39, 2:3 Tylec 43, 2:4 Wrzesień 74, 3:4 Pribula 82 karny.
Sędziował: Krzysztof Korecki.
Żółta kartka: Matusiak (Zagłębie).
Limanovia: Mika – Basta (67 Żołądź), Kulewicz, Bierzało, Derbich – Atanasov, Koman, Pribula, Poliacek (62 Skiba), Ł. Wolsztyński (74 Majcher)– R. Wolsztyński (62 Grunt).
Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Koprucki, Budek, Ninković – Ryndak, Fonfara (83 Szatan), MatusiakI, Dudek (88 Zaradni), Tylec (64 Wrzesień) – Arak (66 Tumicz).
Po zmianie stron gospodarze próbowali szybko odrobić starty, ale robili to zbyt nerwowo, a rywale dobrze się bronili. Po jednej z akcji Limanovii Zagłębie z kontry podwyższyli wynik na 4-2. Jeszcze w 82 minucie Pribula wykorzystał karnego zmniejszając rozmiary porażki, ale na odrobienie start nie było już czasu i trzy punkty pojechały do Sosnowca.