Piłka ręczna. W I lidze zwyciężyły męskie drużyny z Krakowa i Chrzanowa oraz olkuszanki. Porażki doznała Cracovia 1906

Chrzanowianie wygrali po karnych
Chrzanowianie wygrali po karnych FB/Unimetal Recycling MTS Chrzanów
Bilans pierwszych grudniowych meczów małopolskich drużyn w I lidze piłki ręcznej kobiet i mężczyzn jest korzystny. Wygrali panowie z AZS AGH Kraków i Unimetal Recycling MTS Chrzanów, a także panie z SPR Olkusz. Porażki doznała Cracovia 1906.

I liga kobiet (grupa B)

SPR Olkusz - Start Pietrowice Wielkie 36:36 (16:19), karne: 12:11
Bramki: N. Sołościuk 16, Zub 6, Kozyra 3, Mrozowska 2, Barczyk 2, Nowak 2, O. Sołościuk 2, Bartusik 2, Sioła 1 - Matusik 13, Przystalska 6, Pietryga 5, Rodak 5, Jakubiec 3, Zioła 2, Skotnicka 2.

W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością „Srebrne Lwice” stworzyły thriller, z happy endem dla nich. W I połowie przegrywały już 5 golami (9:14), w drugiej była huśtawka nastrojów. Szybko wyrównały (21:21 w 38 min), by później znów musieć gonić. W 54 min było 31:35, potem cztery trafienia z rzędu doprowadziły do wyrównania. W ostatniej minucie miejscowe znów przegrywały (po karnym), a gola na wagę remisu rzuciła Oliwia Bartusik. W długiej serii karnych - aż 12:11 - lepszy był SPR. Wyróżniła się Nikola Sołościuk, zdobywczyni aż 16 bramek.

Sośnica Gliwice - Cracovia 1906 36:25 (16:11)
Bramki: Wyrzychowska 9, Krzysteczko 6, Kulik 6, Tyszczak 6, Salisz 6, Kalińska 2, Szołtysek 2, Markiewicz 2, Walus 1, Piernikarczyk 1, Wroniewicz 1 - Staroń 7, Kamusińska 6, Szymborska 5, Jałowicki 4, Podzielińska 1, Stachowicz 1, Wajda 1.

Początek meczu awansem (w czwartek) był wyrównany, krakowianki ze stanu 3:0 doprowadziły do 4:5, ale po chwili (9 min) był ostatni remis w tym spotkaniu. Miejscowe seriami rzucały bramki, przed przerwą miał 4 gole przewagi. A w drugiej połowie ją powiększyły.
(ART)

Inne mecze: Szczypiorno Kalisz – Otmęt Krapkowice 32:13, Dziewiątka Legnica – MTS Żory 25:43, Karkonosze Jelenia Góra – Śląsk Wrocław Handball 24:25. Pauzowała Victoria Świebodzice. Po 10. kolejce: 1. MTS Żory 27 pkt... SPR Olkusz 7, 11. Cracovia 7.

I liga mężczyzn (grupa D)

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - ASPR Zawadzkie 28:28 (15:13), karne 4:2
Bramki: Malinowski 7, M. Hardzina 6, Węgrzyn 5, D. Skoczylas 3, M. Skoczylas 2, Dobrzański 1, Rusin 1, B. Hardzina 1, Nowak 1, Sieczka 1 - Przybysz 9, Krygowski 6, Czaja 3, Zagórowicz 4, A. Wacławczyk 3, Witkowski 3.

W meczu rozegranym awansem (z 10. kolejki, 24-25 stycznia) w 18 min gospodarze prowadzili 11:7 i wydawało się, że mają sytuację pod kontrolą. Jednak w końcówce pierwszej połowy nie wykorzystali kilku okazji, rywale zmniejszyli dystans, a w II połowie przejęli inicjatywę. W 43 min wynik brzmiał 18:21. Chrzanowianom udało się jednak nie tylko odrobić starty, ale i objąć dwubramkowe prowadzenie - 26:24 w 54 min. Goście walczyli, na 8 sekund przed końcem doprowadzili do remisu. W karnych błysnął bramkarz MTS-u Sławomir Szmaciarz (wszedł do gry w II połowie), który obronił dwa rzuty rywali.

AZS AGH Kraków - ASPR Zawadzkie 39:26 (20:12)
Bramki: Orłowski 8, Kisiel 7, Romian 6, Burlyta 6, Łuczyński 3, Gasin 2, Bujak 2, Skawa 2, Szymczak 1, Najuch 1, Węgliński 1 - Medwid 6, Cegłowski 5, Zagała 5, Wasilewski 3, Matysek 2, Makaruk 2, Żarnowski 1, Dowbysz 1, Sitkiewicz 1.

Wynik zaległego meczu (z 1. kolejki) mówi wszystko. Krakowianie już w I połowie mieli dwucyfrową przewagę (18:7 w 22 min) i pewnie zwyciężyli.

Inne mecze: SPR Orzeł Przeworsk – SMS ZPRP II Kielce 26:24 (awansem z 9. kolejki, 17/18 grudnia). Po 8. kolejce: 1. AZS AGH 18 pkt... 5. MTS Chrzanów 13 pkt.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0