Piłkarz Wieczystej Kraków zagrał w meczu reprezentacji. Kapitan Wilde-Donald Guerrier! Haiti - Gwatemala 1:2

Tomasz Bochenek
Wilde-Donald Guerrier
Wilde-Donald Guerrier Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków. Wilde-Donald Guerrier został pierwszym piłkarzem, który zagrał w reprezentacji kraju, będąc zawodnikiem Wieczystej. Mało tego: drużynę narodową Haiti wyprowadził jako kapitan na mecz z Gwatemalą. Towarzyskie spotkanie, rozegrane w niedzielę 27 marca w Fort Lauderdale, zakończyło się porażką Haitańczyków 1:2.

Guerrier, były gracz Wisły Kraków, mający za sobą występy w Lidze Mistrzów (w barwach Karabachu Agdam), w Wieczystej pojawił się w listopadzie. Tydzień temu zaliczył oficjalny debiut w ekipie żółto-czarnych, w IV-ligowym meczu z Garbarnią II. Po czym poleciał do Stanów Zjednoczonych na zgrupowanie reprezentacji Haiti.

Sokół Kocmyrzów - Wieczysta Kraków

Wieczysta rozbiła Sokół Kocmyrzów. Już ponad 100 goli w tym ...

Mieszkający w Krakowie - i żonaty z Polką - piłkarz znalazł się w podstawowej jedenastce na mecz z Gwatemalą, zagrał jako lewoskrzydłowy. Na plecach miał numer 10, a na ramieniu kapitańską opaskę (tak jak w poprzednim spotkaniu, pół roku temu z Jordanią). To był 56. występ Guerriera w reprezentacji. Zawodnik Wieczystej grał do 86 minuty.

Haitańczycy, notowani w rankingu FIFA na 87. miejscu, zmierzyli się z zespołem zajmującym w tej klasyfikacji lokatę 123. Na początku prezentowali się korzystniej, w 22. minucie objęli prowadzenie, ale w końcówce I połowy (44 i 45+2 min) stracili dwa gole.

Wilde-Donald Guerrier do klubu ma wrócić w środę. Najbliższy mecz Wieczystej - w sobotę 2 kwietnia, rywalem będzie Tempo Białka.