Pływanie. Młodzież Unii Oświęcim pokazała „pazur” w Grand Prix Polski w Lublinie

Sebastian Ciastoń, 5 miejsce w klasyfikacji stylu zmiennego w Grand Prix Polski w Lublinie. Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcimscy pływacy mają za sobą pierwsze wiosenne przetarcie na długim basenie. Może obecnie w swoich szeregach nie mają wybitnych postaci, jaką przed laty był Wojciech Wojdak, ale w Grand Prix Polski, w Lublinie, spisali się dzielnie, osiągając dobre wyniki.

Sebastian Ciastoń zajął 5. miejsce w klasyfikacji w stylu zmiennym. Na jego wynik złożyły się dobre występy na 200 m (2.10,80), co dało mu 8. pozycję w klasyfikacji open i na 400 m (4.44,91). Ten występ dał mu 9. lokatę w klasyfikacji open na tym dystansie.

Z kolei Marta Klimek była druga w klasyfikacji dziewcząt 15-letnich lubelskiej imprezy. Na jej wynik złożyło się zwycięstwo na 100 metrów stylem dowolnym (59.36). Z kolei na 200 m była druga (2.09,97), a na 400 m - trzecia (4.31,93).

Nie zawiodła liderka oświęcimskiej Unii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Katarzyna Kołodziej. Wśród najlepszych zawodniczek w stylu motylkowym zajęła 7. lokatę. Na jej wynik złożył się dobry występ na 100 m motylkiem, w którym zajęła 3 miejsce wśród 17- i 18 latków (1.03,66). To dało jej także 6. miejsce w kategorii open, czyli z seniorami.

Warto wspomnieć też Mateusza Dubasa, który zajął 8. lokatę w klasyfikacji „żabkarzy”. Na ten wynik złożyły się 2. miejsca wśród 17- i 18 latków na 100 m stylem klasycznym (1.06,04) i 200 m (2.22,87), co ustawiło go tuż poza podium w klasyfikacji open. Nieźle poszło mu też w stylu zmiennym. Trzeci był na 200 m (2.10,09).

- Skoro nie ma marcowych mistrzostw Polski na krótkim basenie, bo w tym roku zostały przeniesione na grudzień, obecna forma jest daleka od optymalnej. Do letnich mistrzostw Polski na długim basenie mamy ponad dwa miesiące – zwraca uwagę Marek Dorywalski, prezes Unii i zarazem koordynator oświęcimskiej SMS.

Nową twarzą oświęcimskiej szkoły jest Dominika Kossakowska, która w pierwszej części sezonu występowała w SMS Wrocław. Jej „wkupne” w szeregi oświęcimian było rewelacyjne. Wygrała trzy wyścigi stylem dowolnym; na 100 m (1.03,14), 200 m (2.04,69) i 400 m (4.27,21) oraz na 100 m stylem motylkowym (1.03,14).

W stylu motylkowym na 200 metrów dobrze wypadł też Patryk Blachura (2.07,45), co ustawiło go na 8. miejscu w klasyfikacji open.

Maciej Krulikowski na 100 metrów stylem klasycznym był dziesiąty w klasyfikacji open (1.06,29). Kamil Goleniec na 200 m stylem zmiennym był 14. w klasyfikacji open.

W kategorii 17- i 18 latków niezłe wyniki osiągali inni zawodnicy Unii. Justyna Pisarek była 6. na 400 m stylem dowolnym. Taką samą lokatę zajęła Natalia Lewandowska, ale na 400 m stylem zmiennym. Na „szóstkę” popłynął także Kacper Nowak (200 m stylem klasycznym), a Kacper Mayerberg był siódmy na 200 metrów stylem motylkowym. Marcin Szarpak był dziewiąty na 1500 m stylem dowolnym.