Czekają nas cztery koncerty, które odbędą się w zabytkowej przestrzeni świątyń Ziemi Bieckiej, Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu, Kościele pw. św. Anny w Bieczu i Kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.
- Muzyka we wnętrzach tych kościołów brzmi wyjątkowo, każdy kościół jest inny, a tym samym tworzy unikatowy klimat do odbioru muzyki, która jest na bardzo wysokim poziomie – mówi Paweł Szczepanik, dyrektor artystyczny festiwalu. - Zespoły oraz muzycy tegorocznej edycji należą do czołówki światowego wykonawstwa w zakresie muzyki dawnej co podobnie jak w latach ubiegłych gwarantuje najwyższy poziom artystyczny festiwalu - podkreśla.
To, co wyróżnia biecki festiwal początku jego istnienia to dostępność dla szerokiego grona odbiorców. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, niebiletowany, co oznacza, że każda osoba może uczestniczyć w spotkaniu z kulturą wysoką.
Jednym z wyzwań organizacyjnych w czasie festiwalu jest zwiększenie jego dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
- Przed wejściem do kościołów św. Anny w Bieczu i św. Michała Archanioła w Binarowej umieszczony zostanie podjazd dla osób poruszających się na wózkach - opowiada Paweł Jamro, dyrektor Bieckiego Centrum Kultury. - Książka programowa festiwalu wydana zostanie w formie pdf oraz nagrana w formie audio. Teksty części śpiewanych przetłumaczone zostaną na język polski. Ponadto powstanie nagranie video z koncertu finałowego, które posiadać będzie audiodeskrypcję - dodaje.
Festiwal po raz drugi otrzymał Patronat Honorowy Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Festiwalowi patronuje również ks. bpa Jana Wątroby, ordynariusz diecezji rzeszowskie.
- Szkoła z Zagórzan zostawiła w pobitym polu wszystkie podstawówki w powiecie gorlickim
- Konferencja prasowa polityków na kolejowym peronie zwiastuje nowe inwestycje
- Na scenie GOK w Łużnej trwają Pogórzańskie Gody
- TOP 10 najpopularniejszych nazwisk w Gorlicach
- Kolejny wielki talent muzyczny z gorlickiego wypływa na szerokie wody
- Elżbieta Zielińska otworzyła w Gorlicach swoje biuro poselskie
