Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mieszkaniec Brzeszcz usłyszał prawie 200 zarzutów za sprzedaż w internecie podrobionych gamepadów
Kilka miesięcy temu, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, natrafili na internautę, 66-letniego mieszkańca Brzeszcz, który na popularnym portalu aukcyjnym oferował do sprzedaży pady ze znakami towarowymi znanej światowej marki po znacznie niższej cenie. Policjanci podejrzewając, że internauta nielegalnie wykorzystuje zastrzeżony znak firmowy postanowili bliżej przyjrzeć się jego działalności.
- Podczas przeszukania domu, w którym mieszkał mężczyzna, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 22 sztuki padów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przeprowadzona przez biegłych ekspertyza potwierdziła tylko ustalenia policjantów. Wszystkie zabezpieczone urządzenia nielegalnie posiadały zastrzeżone znaki towarowe
- zaznacza Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Na tej podstawie wszczęto postępowanie, w ramach którego policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany na przełomie 2020/2021 sprzedał aż 197 padów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. W ramach prowadzonego postępowania zarówno w oświęcimskiej komendzie jak i innych jednostkach na terenie kraju policjanci przesłuchali 197 osób, które je zakupiły.
W połowie marca br. podejrzanemu przedstawiono 197 zarzutów z Ustawy o prawie własności przemysłowej za obrót podrobionym towarem oznaczonym zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci radzą, aby podczas zakupów w sieci nie ufać super okazjom
Podróbki to jedno z częściej pojawiających się zagrożeń podczas robienia zakupów na aukcjach internetowych. Najlepszą metodą na to aby uniknąć zakupu podrobionego towaru jest zachowanie zdrowego rozsądku.
- Jeżeli na aukcji internetowej zobaczymy produkt, którego wartość jest dużo niższa niż w sklepach, wygląd lub opakowanie nieco różnią się od oryginału to mamy do czynienia z podróbką albo z towarem kradzionym. Lepiej zrezygnować z zakupu u takiego sprzedawcy
- radzi policjantka z oświęcimskiej komendy.
Ponadto w przypadku sprzętu elektronicznego niezwykle ważna jest również gwarancja. Serwis ujawniając, że jest to podróbka produktu oryginalnego odmówi naprawy gwarancyjnej.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Zamek w Zatorze będzie otwarty dla turystów! Ma być kolejną atrakcją Doliny Karpia
- Skandal w Andrychowie? Oświęcimska firma oskarża urzędników. Wstrzymano budowę
- Zobacz, atrakcje turystyczne Olkusza i okolic, które warto odwiedzić
- Papieska bazylika w Wadowicach. Ważna rocznica [ZDJĘCIA]
- Tłumy turystów na Pustyni Błędowskiej i... starty rakiet
- Protest mieszkańców Chełmka w obronie lasów na terenie gminy
FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
