FLESZ - Bon turystyczny ważny do września

Jak powiedziała przed rozpoczęciem tańca Elżbieta Achiner, prezes Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - taniec, muzyka i śpiew są ogromnie ważne w polskiej kulturze, dlatego wybór padł na wspólnego poloneza.
- Polonez łączy te trzy elementy: taniec, muzykę i śpiew, i zawsze łączył także ludzi. Widać to również dzisiaj. Są tu młodsi, starsi i najstarsi, są ludzie z różnych środowisk, jest także kilka par z Ukrainy. Mam nadzieję, że wspólne tańczenie poloneza stanie się majową tradycją – mówiła Elżbieta Achinger.
Wydarzenie rozpoczęło się barwnym korowodem. Uczestnicy tańca przemaszerowali wraz z Orkiestrą Dętą Podstolice przez centrum Wieliczki: ulicami Zamkową i Sikorskiego oraz plantami.
Po powrocie na Rynek Górny odbyła się krótka prezentacja kroków poloneza (przypomnieli je Mietniowiacy), a zaraz potem rozpoczęto masowy taniec, pod okiem Kazimierza Nowaka, który przygotował choreografię wydarzenia.
Po polonezie nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni majowych z połączonymi wielickimi chórami Lutnia i Camerata, zabaw i tańców integracyjnych, koncertu Orkiestry Dętej Koźmice oraz warsztatów i innych atrakcji dla najmłodszych.
„Międzypokoleniowego poloneza na sto par” zorganizowały wielickie: Centrum Aktywności Społecznej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Kultury. Wydarzenie było także inauguracją projektu „Rynek w centrum kultury 2022”, czyli cyklu różnorodnych wydarzeń kulturalnych, zaplanowanych w centrum miasta w każdy weekend, od maja do września.
- Co zjeść, podróżując po Małopolsce? Oto regionalne przysmaki!
- Relaksujący weekend? Tylko na termach. Oto najlepsze baseny w Małopolsce!
- Wieliczka. Wracają niedzielne kursy autobusów. Jedna linia do likwidacji
- Miodobranie 2021 w Wieliczce. Słodki czas w centrum miasta [ZDJĘCIA]
- Będą nowe połączenia MPK do Krakowa: dla Niepołomic i Wieliczki
- Pociągi nie dojadą z Krakowa do Wieliczki. Szykują się duże zmiany