Polska - Bośnia i Hercegowina WYNIK meczu Ligi Narodów. Relacja dzisiaj NA ŻYWO, transmisja live stream 8.09

Krzysztof Kawa
Andrzej Szkocki / Polska Press
Polska - Bośnia i Hercegowina WYNIK meczu Ligi Narodów. Polska wygrała pierwszy mecz w Lidze Narodów. Tutaj prowadziliśmy 7 września relację NA ŻYWO ze spotkania Bośnia i Hercegowina - Polska. Sprawdź przebieg i wynik oraz komentarze po meczu w Zenicy.

Polska - Bośnia i Hercegowina WYNIK i relacja na żywo meczu Ligi Narodów w Zenicy 7.09

Tutaj prowadziliśmy relację live.

WYNIK MECZU: Bośnia i Hercegowina - Polska 1:2 (1:1), Hajradinović 24 - Glik 45, Grosicki 67.
Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Kamil Jóźwiak, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak (68. Mateusz Klich), Piotr Zieliński (85. Karol Linetty), Kamil Grosicki (80. Sebastian Szymański) - Arkadiusz Milik.
Żółte kartki: Bednarek i Milik.

MEMY po meczu Polaków. Lałem Finlandię, zanim to było modne ZDJĘCIA

Pierwsze 30 minut fatalne, ale piłkarze Jerzego Brzęczka wybronili się. Nie było to wielkie widowisko, ale wygrana ma swoją wagę. W poprzedniej edycji Ligi Narodów ani razu nie zdobyliśmy kompletu punktów, tym razem czynimy to w drugim meczu i liczymy się w walce o awans do finału. A przynajmniej mamy szansę utrzymać się w dywizji A. Tym bardziej, że Holendrzy nieoczekiwanie przegrali u siebie z Włochami 0:1 po golu Nicolo Barelli (45+1 min).

W grupie 1. dywizji A Włosi mają 4 punkty, Polska i Holandia po 3, a Bośnia i Hercegowina 1.

Najlepsi na boisku w Zenicy Jacek Góralski i Kamil Jóźwiak, dzielnie sekundowali im Kamil Glik i Kamil Grosicki.

- Czy jestem zadowolony? Po ostatniej odpowiedzi wykreśliłem to słowo z mojego słownictwa - powiedział tuż po meczu przed kamerą TVP Sport Jerzy Brzęczek.

90 min - koniec meczu. Polska wygrywa pierwszy mecz w Lidze Narodów.

88 min - Klich uderzył tak, że Begović mógł obronić. Szkoda, bo podanie od Rybusa było palce lizać.
87 min - Żółtą kartkę za faul na Góralskim otrzymał Amir Hadziahmetović.
85 min - Karol Linetty za Piotra Zielińskiego. A pod polską bramką znów gorąco i znów faul na Gliku.

83 min - gospodarze wykonują rzut rożny, faulowany Glik.

80 min - schodzi bohater meczu (gol i asysta) Kamil Grosicki, zastępuje go Sebastian Szymański.

77 min - ostry strzał Dzeko, broni Fabiański, który sam sprokurował nieszczęście, podając piłkę pod nogi rywali.

72 min - Koljić chybia z 12 metrów w idealnej sytuacji. Spóźniony Góralski, który haruje na całej długości boiska.

68 min - schodzi Krychowiak, co bardzo rzadkie w tej kadrze, a wchodzi uśmiechnięty Klich.

67 min**- 14. gol Grosickiego w kadrze. 2:1 dla Polski po podaniu Rybusa i strzale Grosika. **

60 min - Dzeko za Besicia. Najlepszy snajper Bośni i Hercegowiny wchodzi na boisko. Gospodarze z dwoma napastnikami w pierwszej jedenastce, testują wariant ofensywny przed październikowym barażem o Euro 2020.

56 min - Begović w ostatniej chwili uprzedza Grosika. Znów świetna akcja Jóźwiaka, który już po meczu z Holandią wyrastał na postać numer 1 w pozbawionej "Lewego" kadrze.

54 min - niewiele akcji z obu stron, sporo fauli i gry szarpanej. Próbuje Jóźwiak, próbuje Grosicki, ale szybkie straty piłki niweczą ich wysiłki.

A tak dopingują fani Bośni i Hercegowiny.

46 min - zaczyna się druga połowa. Na razie Kamil Glik świetnie wywiązuje się z roli zastępcy nieobecnego Roberta Lewandowskiego - i w roli kapitana drużyny, i strzelca.

Godz. 21.46. Piłkarze wracają na boisko, za chwilę początek drugiej połowy meczu. Zmiana u rywali - wchodzi Visca, za Gojaka.

Trwa przerwa.
Mecz z Bośnią i Hercegowiną jest dla Kamila Glika i Kamila Grosickiego 75. występem w kadrze. Tym samym dogonili Włodzimierza Lubańskiego.

45 min - 1:1. Gol Kamila Glika po rzucie rożnym! W roli asystenta Kamil Grosicki, który kilka minut wcześniej sam był bliski doprowadzenia do wyrównania.

44 min - kapitalne podanie Góralskiego do Jóźwiaka, a ten bliski przetransportowania piłki do Milika, niewiele brakowało, a gospodarze sami strzelili by sobie bramkę. Chwilę później bardzo groźny strzał Milika, piłka o centymetry mija słupek bramki Bośniaków.

42 min - najlepsza okazja naszych piłkarzy - po podaniu Jóźwiaka, akurat z lewej strony, Grosicki główkuje szczupakiem, ale piłka wpada wprost w ręce Begovicia.

40 min - po okresie lekkiego naporu Polaków, sytuacja wróciła do normy. Ta norma nie jest dla nas optymistyczna. Jerzy Brzęczek coraz częściej łapie się za głowę.

37 min - Fabiański zmuszony interweniować poza polem karnym. Leży na boisku kontuzjnowany Koljić.

35 min - świetna akcja Zielińskiego z Grosickim, w ostatniej chwili rywale przecinają podanie do Milika. A chwilę później tuż obok bramki główkuje Glik. Dobre pięć minut Polaków.

34 min - dobra wymiana piłki Kędziory z Jóźwiakiem, ostatnie podanie przecięte przez obrońcę. Ale mamy rzut rożny.

32 min - Grosicki po wolnym wrzuca piłkę w pole karne, lecz Kędziora nie kończy akcji strzałem. Od bramki Begović.

30 min - oskrzydlająca akcja Bośniaków, piłka ląduje w rękach Fabiańskiego. Niepokojący widok, Polacy grają zbyt wolno, by zaskoczyć gospodarzy, w ataku pozycyjnym jest przyzwoicie tylko do 40. metra przed bramką.

Tomasz Smokowski: Prawie 30 minut gry. Zaraz... jakiej gry? Bez kitu. Oczy krwawią, duszę się

28 min - Góralski fauluje Koljicia przed polem karnym i kolejny rzut wolny. Miękka wrzutka, piłka opuszcza boisko.

26 min - Grosicki na spalonym, nieudana pierwsza odpowiedź Biało-Czerwonych.

24 min - 1:0 dla Bośni i Hercegowiny. Strzelcem gola z karnego Haris Hajradinović.

22 min - rzut karny po interwencji Bednarka, który trzymał i pchnął rywala, za co został ukarany żółtą kartką. Nie ma VAR-u, decyzja sędziego nieodwołalna.

21 min - strzał Jóźwiaka, najaktywniejszego z gości, lecz mocno niecelny.

20 min - Zieliński upada w polu karnym, naciągając mięsień przywodziciela. Jednak gra dalej.

19 min - kibice zgromadzeni wokół stadionu w Zenicy odpalają fajerwerki. Na boisku ich brakuje.

16 min - pierwszy kwadrans zakończył się chaosem w polskim polu karnym.

12 min - wreszcie dobra akcja Biało-Czerwonych, ale po podaniu Krychowiaka strzał Rybusa lewą nogą mocno niecelny.

11 min - Polacy mają problem z wyprowadzaniem piłki, na razie nie zagrozili bramce Bośni i Hercegowiny. Zawodnicy Brzęczka prześcigają się w gubieniu piłki.

9 min - ponownie rzut wolny Bośniaków przed polem karnym, znów bez efektu.

5 min - Koljić złapany przez polską defensywę na spalonym.

3 min - pierwszy rzut wolny dla gospodarzy, piłkę na róg wybija Góralski, a po rogu Bednarek.

1 min - rozpoczęli, obie strony z respektem dla rywala.

Skład reprezentacji Polski

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 4. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 13. Maciej Rybus - 21. Kamil Jóźwiak, 6. Jacek Góralski, 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki - 7. Arkadiusz Milik.

- Mogę powiedzieć, że zmiany będą w każdej formacji - zapowiedział Jerzy Brzęczek przed meczem z Bośnią i Hercegowiną, dzień po porażce z Holandią 0:1 w pierwszym meczu Ligi Narodów 2020. I rzeczywiście, są nowe twarze w jedenastce.

Po pierwsze zmienił się bramkarz - Wojciecha Szczęsnego zastąpił Łukasz Fabiański. Szansę gry od pierwszej minuty dostali ponadto Maciej Rybus, Jacek Góralski, Kamil Grosicki i Arkadiusz Milik.

MEMY o trudach oglądania piłkarzy reprezentacji Polski. Weźm...

Nieoczekiwanie przed meczem wybuchła mała aferka.

Jak twierdzą działacze Herthy Berlin - ich napastnik Krzysztof Piątek zgodnie z ustaleniami z PZPN powinien był polecieć z Amsterdamu prosto do stolicy Niemiec. Tymczasem jest on wraz z całą kadrą w Zenicy.

Niemcy oskarżają Polaków o złamanie umowy, co jest o tyle istotne, że po powrocie z Bośni i Hercegowiny piłkarza czeka w Niemczech pięciodniowa kwarantanna. A to oznacza, że nie wystąpi w meczu Pucharu Niemiec.

Trener Herthy Berlin Bruno Labbadia: To okrutne, co dzieje się za kulisami

Polska - Bośnia i Hercegowina WYNIK i relacja na żywo meczu Ligi Narodów 7.09

Rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Onetem przyznał, że faktycznie Hertha poprosiła, aby Piątek wrócił do klubu zaraz po meczu z Holandią, lecz PZPN po prostu nie wyraził na to zgody.

- Nie było wcześniej podjętych żadnych ustaleń, że piłkarz zostanie zwolniony ze zgrupowania. Jako team manager odpowiedziałem działaczom Herthy, że przecież odbyła się ostatnio konferencja z UEFA. Padły na niej stwierdzenia, że lokalne federacje mają rozmawiać z rządami, by piłkarze wracający ze zgrupowań reprezentacji nie musieli przechodzić kwarantanny. My zrobiliśmy to w Polsce, podobnie jest np. we Włoszech i wielu innych krajach – twierdzi Kwiatkowski. (...) - Niemcy stwierdzili, że jest u nich małe zamieszanie z przepisami, ale zrobią wszystko, by piłkarz po powrocie z kadry był zwolniony z kwarantanny.

Jakub Kwiatkowski: Krzysiek wróci najpierw do Polski, a przecież z naszego kraju można normalnie wjechać do Niemiec, więc o czym my w ogóle rozmawiamy?

Wynik i relacja meczu Polska - Bośnia i Hercegowina na żywo 7 września

Nasi poniedziałkowi rywale są mniej znani niż Holendrzy, ale mają w swoich szeregach superstrzelca Edina Dzeko i bardzo solidnie prezentują się jako drużyna.

- W Bośni i Hercegowinie zmienił się trener, a w takiej sytuacji drużyna zawsze dostaje nowej motywacji, jeszcze większych ambicji. Musimy być przede wszystkim przygotowani na to, co my chcemy grać, ale mając świadomość, jaką siłą dysponuje Bośnia i Hercegowina - mówi Brzęczek.

Euro 2020. Terminarz meczów Polaków po przeniesieniu turnieju na rok 2021

Bośnia i Hercegowina - Polska WYNIK i relacja na żywo meczu Ligi Narodów 7.09

W swoim pierwszym, wyjazdowym meczu Bośnia i Hercegowina zremisowała z Włochami 1:1. Tym samym przerwała ich niesamowitą serię jedenastu zwycięstw. To mówi samo za siebie. Tymczasem nasz najlepszy napastnik Robert Lewandowski spędza urlop z rodziną i nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

Dla naszych rywali ważniejszy od dzisiejszego wyniku jest rezultat przełożonych na październik meczów barażowych o awans na Euro 2020. Jeśli Bośnia i Hercegowina pomyślnie przejdzie kwalifikacje, trafi do grupy z... Polską (a także Hiszpanią i Szwecją). Możliwe więc, że spotkanie w Zenicy będzie dla obu drużyn ważną próbą sił przed przyszłorocznym turniejem.

To już druga edycja Ligi Narodów, a Polacy jeszcze nie wygrali tu meczu. W poprzedniej edycji naszymi rywalami byli Włosi i Portugalczycy - ugraliśmy dwa punkty (po remisie na wyjazdach). W pierwszej kolejce przegraliśmy z Holandią. To dlatego obsunęliśmy się w rankingu FIFA i w najbliższym losowaniu do mistrzostw świata 2022 w Katarze stracimy miejsce w pierwszym koszyku. Jaki będzie wynik w meczu z Bośnią i Hercegowiną?

Bośnia i Hercegowina - Polska Kadra na mecz 7.09

• Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz.
  • Pomocnicy: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński.
  • Napastnicy: Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Jak spisała się reprezentacja Polski podczas meczu z Holandią? Przeczytaj w naszej relacji na żywo.

Holandia - Polska w Amsterdamie. Relacja i wynik na żywo 4.09 2020

Polska - Bośnia i Hercegowina. Wynik meczu Ligi Narodów 7.09 2020

Polska - Bośnia i Hercegowina. Transmisja TV meczu Ligi Narodów na żywo
Kiedy? poniedziałek 7 września
O której? Godzina 20.45
Transmisja: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna (20.05), TVP 1 (20.35), Polsat Sport

Jaki wynik meczu Polska - Bośnia i Hercegowina. Relacja w internecie [STREAM]

Powyżej przeprowadzimy relację na żywo 7 września od godz. 20.45.

Darmowy stream online jest na stronie TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Płatny stream online udostępni serwis Ipla.

LIGA NARODÓW: WYNIKI, TABELE, TERMINARZ [TUTAJ]

Anna, Robert, Klara i Laura Lewandowski, czyli piękno, urok ...

Niniejszym ogłaszamy, że polska kadra na Euro jest już wyselekcjonowana, aczkolwiek nowe twarze będą mile widziane! Zaczynamy od bramki, kończymy na ataku. Obejrzyjcie GALERIĘ, która będzie sukcesywnie uzupełniana aż do samych mistrzostw w 2021 roku.

Euro 2020. Piękna polska kadra WAGs. Zobacz żony i partnerki...