Polska Holandia WYNIK meczu Ligi Narodów w Amsterdamie. Relacja na żywo 5.09

Krzysztof Kawa
Reprezentacja Polski. Tym razem Robert Lewandowski nie zagra
Reprezentacja Polski. Tym razem Robert Lewandowski nie zagra fot. sylwia dabrowa / polska press
Polska - Holandia wynik meczu na żywo. Jakim wynikiem zakończyło się spotkanie Polski z Holandią w Lidze Narodów? Tutaj podajemy wynik i przebieg meczu w Amsterdamie, który zainaugurował rozgrywki Ligi Narodów 2020. Relacja LIVE Holandia - Polska 4.09 2020.

Polska - Holandia wynik meczu na żywo 4.09 2020

Jakim rezultatem zakończył się mecz Polska - Holandia w Amsterdamie? Tutaj relacjonowaliśmy na żywo spotkanie Ligi Narodów Holandia - Polska, które odbyło się w piątek 4 września. Następny mecz Polska rozegra 7 września z Bośnią i Hercegowiną, która zremisowała na wyjeździe z Włochami 1:1.

Wynik meczu: Holandia - Polska 1:0 (0:0)
Bramka: Bergwijn 61.

Słaby mecz w wykonaniu Polaków, którzy przegrali 0:1 po golu Bergwijna w 61 min. Holendrzy panowali niepodzielnie, mogli wygrać wyżej, ale grali mało skoncentrowani. Bez Roberta Lewandowskiego drużyna Jerzego Brzęczka traci wiele atutów w ofensywie. Para stoperów Kamil Glik - Jan Bednarek robiła co mogła, ale pandemia odcisnęła piętno przede wszystkim na tym pierwszym, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz po pół roku.

W drugim meczu grupy A Ligi Narodów: Włochy - Bośnia i Hercegowina 1:1. Bramki: Stefano Sensi 67 - Edin Džeko 57.

Holandia - Polska relacja na żywo.

90+2 min - L. de Jong za Promesa. I chwilę później arbiter gwiżdże po raz ostatni.

90 min - rzut rożny dla Polaków. I kolejny. Bez efektu. Sędzia dolicza 2 minuty.

88 min - żółta kartka dla De Jonga. Chwilę wcześniej Ake zgrywał piłkę Van Dijkowi w polu karnym, ale Bednarek w ostatniej chwili go uprzedził.

85 min - obraz meczu bez zmian, z tą różnicą, że Polacy próbują więcej atakować, ale nawet nie zbliżają się do holenderskiej bramki.

77 min - Jakub Moder za Piotra Zielińskiego. Debiut w kadrze piłkarza Lecha Poznań, który wziął... numer 9 po nieobecnym w Amsterdamie Robercie Lewandowskim. Pięć dni temu Moder grał... w II lidze, jako rezerwowy Lecha w meczu z Pogonią Siedlce.

74 min - żółta kartka dla Depaya. De Beek za Bergwijna.

71 min - żółta kartka dla De Roona. Grosicki za Jóźwiaka.

68 min - rzut wolny dla Pomarańczowych. Zmarnowany.

64 min - strzał Promesa obroniony przez polskiego bramkarza.

63 min - żółta kartka dla Glika. Milik za Piątka. To boisko, na którym Milik wypromował się przed laty w Holandii jako gracz Ajaksu Amsterdam.

Adam Godlewski: Godzina skutecznej gry w obronie to i tak dużo. Ale nie oszukujmy się - Depay kilka minut wcześniej też miał setkę. I mógł, a w zasadzie powinien przelobować Szczęsnego

61 min - dośrodkowanie de Jonga, Hateboer do Bergwijna i 1:0 dla Holandii. Polska obrona kompletnie oszukana, linię przy łapaniu gospodarzy na spalonym złamał Bereszyński.

58 min - Po długim podaniu Van Dijka Depay znalazł się sam na sam ze Szczęsnym, ale świetna interwencja bramkarza Juventusu pozbawiła go zdobyczy.

56 min - żółta kartka dla Jóźwiaka.

52 min - reprezentacja Polski zamknięta na własnej połowie, a w polu karnym Pomarańczowi popisują się sztuczkami technicznymi. De Roon strzela głową obok bramki.

49 min - Depay źle sobie przyjął piłkę na 7. metrze i to uratowało Polaków przed stratą bramki.

46 min - rozpoczęła się 2. połowa meczu, Holendrzy w ataku pozycyjnym.

- Spodziewałem się gorszej gry i wyniku. Akcja ze strzałem Piątka znakomita. Zagranie Kędziory po ziemi jak Piszczek za najlepszych czasów. Szkoda, że podania Ziela, rozpoczynanie akcji nie kończą się strzałami. Dziś zrobił to trzy razy jak w Napoli - komentuje na Twitterze Mateusz Święcicki z Eleven Sports.

45 min - po strzale Frenkiego de Jonga Wojciecha Szczęsnego ratuje słupek. Koniec pierwszej połowy, w której Polacy stworzyli dwie okazje do zdobycia gola, a Holendrzy dominowali, nie kwitując przewagi bramką. Do przerwy 0:0. Czy z ławki wstanie Milik? Piątek ma już żółtą kartkę, a wciąż gra na pełnym ryzyku.

35 min - Depay z 16 metrów fatalnie spudłował.

33 min - żółta kartka dla Klicha.

32 min - kapitalna akcja Polaków - Klich prostopadle do Kędziory, a ten wycofał do wbiegającego Piątka, który ostro strzelił i Cillessen z trudem wybił piłkę na róg.

27 min - Van Dijk zdołał oddać celny strzał, ale piłka prześlizgnęła się po ramieniu Bereszyńskiego i Szczęsny nie miał problemów z jej złapaniem.

22 min - żółta kartka dla Piątka.

21 min - coraz większa przewaga gospodarzy. Promes wpadł z piłką w pole karne, ale minimalnie chybił. Moment nieuwagi polskich obrońców.

14 min - Trójkowa akcja Kędziory, Szymańskiego i Klicha. Dośrodkowanie tego ostatniego zablokowane przez Van Dijka.

13 min - Kamil Jóźwiak doszedł do dobrej pozycji strzeleckiej w polu karnym, ale kopnął bardzo źle.

11 min - groźna akcja pod polską bramką, zakończona niecelnym strzałem Holendrów. Ake doszedł do piłki, ale jak nie trafił w światło bramki z pięciu metrów!

4 min - Piątek nie zdołał obrócić się z piłką w stronę bramki rywali i stracił ją.

1 min - mecz rozpoczęty, trybuny na amsterdamskiej Arenie bez publiczności.

Holandia - Polska składy
Holandia: Jasper Cillessen - Hans Hateboer, Joel Veltman, Virgil van Dijk, Nathan Ake - Marten de Roon, Georginio Wijnaldum, Frenkie De Jong - Steven Bergwijn, Memphis Depay, Quincy Promes.

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich - Sebastian Szymański, Kamil Jóźwiak, Piotr Zieliński - Krzysztof Piątek.

Polska - Holandia. Gdzie oglądać mecz Ligi Narodów [TV, stream]

Dla obu reprezentacji to pierwszy występ po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Polacy, występujący pod wodzą Jerzego Brzęczka, po raz ostatni zagrali w listopadzie ubiegłego roku, pokonując Słowenię w eliminacjach mistrzostw Europy. Turniej Euro 2020 został przełożony na przyszły rok, a teraz polską kadrę czekają występy w Lidze Narodów. Jaki wynik w meczu Polska - Holandia w Lidze Narodów?

Reprezentacja Polski ma we wrześniu dwa spotkania Ligi Narodów, oba na wyjeździe: w piątek 4 września z Holandią i w poniedziałek 7 września z Bośnią i Hercegowiną. Początek obu spotkań o godz. 20.45.

Polacy zaprezentują się w Amsterdamie w nowych koszulkach, które nawiązują do tradycji z lat 70. i 80., a więc czasów, gdy nasza drużyna pod wodzą Kazimierza Górskiego, Jacka Gmocha i Antoniego Piechniczka święciła największe triumfy. Wynik meczu Polska - Holandia.

PZPN podaje, że dwa modele koszulki reprezentacji Polski są dostępne w sprzedaży online w Sklepie Kibica od 1 września, a pozostałe od 4 września.

Kadra na mecz Holandia - Polska 4.09 oraz Bośnia i Hercegowina - Polska 7.09

• Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz.
  • Pomocnicy: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński.
  • Napastnicy: Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

• Ukraina - Szwajcaria / czw. 03.09.2020 wynik 2:1

Anna, Robert, Klara i Laura Lewandowski, czyli piękno, urok ...

Niniejszym ogłaszamy, że polska kadra na Euro jest już wyselekcjonowana, aczkolwiek nowe twarze będą mile widziane! Zaczynamy od bramki, kończymy na ataku. Obejrzyjcie GALERIĘ, która będzie sukcesywnie uzupełniana aż do samych mistrzostw w 2021 roku.

Euro 2020. Piękna polska kadra WAGs. Zobacz żony i partnerki...