Polska - Czarnogóra dzisiaj w ME siatkarzy 2023 - wynik na żywo. Gdzie oglądać transmisję stream online w TV i internecie?

Polska jest faworytem meczu z Czanogórą w ME siatkarzy
Polska jest faworytem meczu z Czanogórą w ME siatkarzy Anna Kaczmarz
Mecz Polska - Czarnogóra w mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn odbył się dzisiaj, w środę (6 września). Każdy inny wynik niż wygrana Biało-Czerwonych byłaby niespodzianką Nasi siatkarze pewnie wygrali i szykują się do fazy pucharowej. Tak relacjonowaliśmy wynik na żywo.

Polska - Czarnogóra 3:0 (25:14, 25:11, 25:12) - wynik meczu ME siatkarzy

Polska: Janusz, Kaczmarek, Kochanowski, Semeniuk, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Popiwczak, Leon, Fornal, Bednorz.
Czarnogóra: Minić, Babić, Zvicer, Joksimović, Delić, Milić, Cacić (libero) oraz Rovacanin, Djurović

Najnowsze wiadomości na górze listy:

• Polacy bez problemy wygrali z Czarnogórą, w 1/8 finału zagrają z Belgią
  • III set: w składzie Polski jest Bednorz (za Leona), 5:0 (czas dla Czarnogóry), 10:3, 13:3 (czas dla rywali), 18:7, 21:9, 25:12
  • II set: 3:2. 7:2 (czas dla Czarnogóry po asie serwisowym Hubera), 11:2, 11:3, 14:5 (do gry w naszej w tym secie weszli Leon i Fornal), 17:8, 22:10, 25:11
  • I set: 4:2, 7:3, 11:9, 15:11 (po potrójnym bloku Polski), 20:11 (7. z rzędu punkt dla Polski), 22:12 (as Kochanowskiego), 25:14
  • Wyjściowy skład Polski: Janusz, Kaczmarek, Kochanowski, Semeniuk, Śliwka, Zatorski (libero)
  • Początek spotkania w Skopje o godz. 17:00

Wcześniej pisaliśmy

Mecz siatkówki Polska - Czarnogóra na żywo w ostatniej kolejce fazy grupowej ME 2023

Spotkanie Polska - Czarnogóra to formalnie przedostatni mecz w grupie C, która rywalizuje w Skopje. Zespoły do swojego starcia nr 5, na zakończenie fazy grupowej ME siatkarzy, przystąpią w zupełnie odmiennych nastrojach.

Czarnogórcy dotychczas w ME wygrali tylko jeden z czterech meczów - z wyraźnie najsłabszą w stawce Danią. Mimo tego mają teoretyczne szanse na awans do fazy pucharowej. Trudno jednak spodziewać się, by udało się im osiągnąć ten cel. Musieliby wygrać 3:0 z Polską (w dodatku dużą różnicą w każdym secie), a ponadto liczyć na korzystny wynik w meczu Czechy - Macedonia Północna (układ jest taki, że rezultat 3:1 lub 1:3 daje awans obu tym ekipom).

Nie na co liczyć, by Biało-Czerwoni dopuścili do takiej niespodzianki. Trener Nikola Grbić pewnie więcej da pograć zmiennikom, niemniej nawet wtedy nasza drużyna na papierze ma więcej atutów.

W meczu Polska - Czarnogóra faworyt dzisiaj może być tylko jeden

Dla reprezentacji Czarnogóry jest to dopiero trzeci występ w mistrzostwach Europy. Dotychczas nie ma się czym chwalić - w 2019 r. zajęła 18. miejsce, dwa lata temu zamknęła stawkę (24.), po tym jak wszystkie mecze przegrała po 0:3.

Nasi najbliżsi rywale nie występowali dotychczas w mistrzostwach świata ani w Lidze Narodów (wcześniej Liga Światowa). Okazji do starcia z Biało-Czerwonymi więc po prostu nie było. Oficjalny mecz Polska - Czarnogóra w siatkówce mężczyzn odbył się w 2019 r., wówczas na ME Biało-Czerwoni pewnie zwyciężyli w trzech setach.

Gdzie oglądać dzisiaj na żywo mecz Polska - Czarnogóra? Transmisja stream online w TV i internecie

Spotkanie Polski z Czarnogórą można będzie oglądać w TV i internecie. Transmisja stream online na żywo będzie dostępna w kilku źródłach, początek relacji dzisiaj o 16:45.