Jak przygotować pyszne, szybkie, a jednocześnie niedrogie danie? Można skusić się na nadziewane warzywa i przyrządzić smakowity obiad, kolację lub przekąskę. Do faszerowania doskonale nadają się kolorowe papryki, soczyste bakłażany i cukinie, jędrne pomidory, złociste i czerwone cebule oraz wiele innych. Można do woli eksperymentować i nadziewać warzywa rozmaitymi farszami, zarówno mięsnymi, jak i z kaszy, ryżu czy kuskusu. Wszystko zależy od naszych upodobań i wyobraźni.
Składniki dla czterech osób
- 2 świeże bakłażany
- 2 główki czosnku
- 2 duże papryki – czerwona i żółta
- 200 g sera żółtego Gouda MSM Mońki
- świeży koperek
- sól, pieprz
- oliwa z oliwek
- sok z 1 cytryny
Wykonanie
Bakłażany umyć pod bieżącą woda i przekroić wzdłuż. Wydrążyć miękki miąższ, skropić bakłażana sokiem z cytryny, aby nie ściemniał. Następnie bakłażana posmarować oliwą z oliwek i ułożyć w naczyniu do zapiekania lub na blasze wyłożonej folią aluminiową.
Przygotować farsz. Obrać czosnek i pokroić ząbki w plasterki. Papryki pokroić w drobną kostkę i poddusić na łyżce oliwy z oliwek aż zmiękną, dodać czosnek, doprawić. Ser żółty również pokroić w kostkę. Miąższ z bakłażana wymieszać z łyżką oliwy i szczyptą pieprzu. Wszystko wymieszać, doprawić. Wypełnić wnętrze wydrążonych bakłażanów przygotowanym farszem. Piec 30 minut w temperaturze 180 stopni. Upieczone bakłażany posypać świeżą posiekanym koperkiem oraz startym serem żółtym.
