https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Popowice. Zatrzymano matkę noworodka, którego ciało w worku znalazł sołtys

Sołtys Popowic wskazuje miejsce, gdzie znalazł worek z noworodkiem.
Sołtys Popowic wskazuje miejsce, gdzie znalazł worek z noworodkiem. fot. Alicja Fałek
Policjanci z wydziału kryminalnego Nowego Sącza ustalili i zatrzymali kobietę podejrzewaną o dzieciobójstwo. 32-latka jest matką dziecka, którego zwłoki w lutym znalazł sołtys Popowic.

Popowice. Sołtys znalazł ciało noworodka zawinięte w worek

W lutym Czesław Kurzeja, sołtys wsi Popowice, dokonał makabrycznego odkrycia. Śmierdzący czarny worek na śmieci, który znalazł niedaleko swojego domu, wrzucił do potoku. Znalezisko nie dawało mu spokoju. Siedząc wieczorem przed telewizorem zastanawiał się co w nim jest. Następnego dnia rano postanowił to sprawdzić. Około godz. 8 wziął kosę i poszedł nad potok. Gdy rozciął śmierdzący pakunek, zobaczył rączkę dziecka. Od razu wezwał policję.

Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków, przeprowadzono sekcję zwłok noworodka. W środę, 23 marca kobieta została zatrzymana. Jest podejrzewana o dzieciobójstwo.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kross
Sprawa smutna i makabryczna.

Mnie dodatkowo bulwersuje to, co robi sołtys wsi - a więc osoba, która powinna o wieś dbać - z workiem, który śmierdzi... wrzuca do rzeki. Ciekawy jestem czy sołtys wszystkie znalezione śmieci wrzuca do rzeki?
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska