https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawie tysiąc nowych studentów rozpoczęło naukę w PWSZ w Nowym Sączu

Janusz Bobrek
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu zainaugurowała nowy roku akademicki. Dotychczas mury uczelni opuściło 18500 absolwentów.

b]WIDEO: Krótki wywiad[/b]

W roku akademickim 2019/2020 studenci będą się kształcić na szesnastu kierunkach studiów pierwszego stopnia: („e-Administracja”, „Ekonomia”, „Zarządzanie”, „Filologia”, „Lingwistyka dla biznesu”, „Wychowanie fizyczne”, „Bezpieczeństwo wewnętrzne”, „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”, „Pedagogika”, „Informatyka”, „Mechatronika”, „Transport i logistyka”, „Zarządzanie
i inżynieria produkcji”, „Dietetyka”, „Ratownictwo medyczne”, „Pielęgniarstwo”), sześciu kierunkach studiów drugiego stopnia („Informatyka”, „Mechatronika’, „Zarządzanie i inżynieria produkcji”, „Pielęgniarstwo”, „Pedagogika”, „Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw”) i dwóch kierunkach jednolitych studiów magisterskich („Fizjoterapia” oraz „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna”).

Od tego roku studenci po raz pierwszy podejmą studia pierwszego stopnia na kierunku: „Bezpieczeństwo wewnętrzne” w Instytucie Kultury Fizycznej oraz jednolite studia magisterskie na kierunku: „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna” w Instytucie Pedagogicznym.

O przyjęcie na studia pierwszego, drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie ubiegało się łącznie 1604 kandydatów. Na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia przyjęto 943 studentów, z czego 733 na studia stacjonarne i 210 na studia niestacjonarne. Na jednolite studia magisterskie w formie stacjonarnej przyjęto 120 studentów. Na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia przyjęto łącznie 203, z czego na studia stacjonarne - 128 osób, a na studia niestacjonarne 75.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dobrze napisane rozpoczeli naukę w Państwowej Szkole Zawodowej / bez Wyższej chyba że chodzi o piętro w budynku/. 90 procent nadaje się tak naprawdę do Szkoły Zawodowej i nie musieliby za zdobywanie wiedzy płacić i przyjmować wbijanie do głowy jacy są wykształceni/ oczywiście tylko i wyłącznie za kasę.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska