Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało jedynki list kandydatów do Rady Miasta Nowego Sącza oraz Rady Powiatu Nowosądeckiego

Alicja Fałek
Alicja Fałek
PiS zaprezentował "jedynki" list do Rady Miasta Nowego Sącza oraz Rady Powiatu Nowosądeckiego
PiS zaprezentował "jedynki" list do Rady Miasta Nowego Sącza oraz Rady Powiatu Nowosądeckiego PiS Nowy Sącz
Iwona Mularczyk, Ilona Orzeł, Kamil Olesiak oraz Michał Kądziołka – to liderzy list Prawa i Sprawiedliwości w czterech okręgach wyborczych do Rady Miasta Nowego Sącza. Partia Jarosława Kaczyńskiego odsłania kolejne karty wyborcze, w tym także niektórych kandydatów do Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Kampania wyborcza w Nowym Sączu ruszyła na dobre. Po prezentacji kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego i kandydatki na prezydenta Nowego Sącza Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów – liderów czterech okręgów wyborczych do Rady Miasta Nowego Sącza.

- Bardzo ważnym dla nas jest to, żeby była pełna współpraca i synergia pomiędzy prezydentem miasta i radą miasta z przyszłym starostą nowosądeckim oraz z radnymi powiatu nowosądeckiego. Uważamy, że Nowy Sącz i Sądecczyzna jest jednym organizmem – podkreślił Arkadiusz Mularczyk, szef sądeckich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł PiS dodał, że partia chciałaby wprowadzić jak największą liczbę osób do Rady Miasta Nowego Sącza. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego liczy także na zdobycie fotela prezydenta Nowego Sącza oraz starosty nowosądeckiego.

- Tutaj ze mną są ludzie doświadczeni, sprawdzeni samorządowcy. Od wielu kadencji ludzie, którzy znają sprawy Nowego Sącza. Znają sprawy Sądecczyzny i poświęcili swoje życie, swoją pracę właśnie naszemu miastu, naszemu regionowi – zaznaczył Mularczyk. - Uważam, że tylko dobra współpraca między miastem i powiatem daje nam gwarancję na dynamiczny rozwój, modernizację i poprawę warunków życia i pracy. Niestety ta współpraca nie układała się dotychczas dobrze ze strony obecnego włodarza. Z poszczególnymi gminami, ale również z powiatem widzieliśmy szereg konfliktów.

Liderzy list PiS do Rady Miasta Nowego Sącza:

 • Okręg wyborczy nr 1 – Iwona Mularczyk, jednocześnie kandydatka na prezydenta Nowego Sącza, nauczycielka, pedagog, radna bieżącej kadencji
 • Okręg wyborczy nr 2 – Ilona Orzeł, pielęgniarka, związkowiec, radna bieżącej kadencji
 • Okręg wyborczy nr 3 - Kamil Olesiak, szef struktur młodzieżowych Prawa i Sprawiedliwości okręgu numer 14, wykładowca akademicki, nauczyciel, pracownik prywatnej firmy, społecznik
 • Okręg wyborczy nr 4 - Michał Kądziołka, wieloletni radny miejski, szef osiedla Dąbrówka, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, osoba zaangażowana w wielu stowarzyszeniach i fundacjach.

Liderzy list PiS do Rady Powiatu Nowosądeckiego:

 • Okręg wyborczy nr 1 – Marek Pławiak, były starosta nowosądecki, nauczyciel, dyrektor Małopolskie Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu
 • Okręg wyborczy nr 2 - Maria Szarota, doświadczony samorządowiec, wieloletnia radna rady powiatu
 • Okręg wyborczy nr 3 - Tadeusz Zaremba, były wicewójt Łącka, samorządowiec, radny powiatu
 • Okręg wyborczy nr 4 - Antoni Koszyk, wicestarosta, doświadczony samorządowiec, działacz społeczny
 • Okręg wyborczy nr 5 - Michał Nowak, radny powiatu
 • Okręg wyborczy nr 6 - Przemysław Gajewski, radny powiatu
 • Okręg wyborczy nr 7 - Wiesław Kożuch

Przy okazji prezentacji „jedynek” poseł Mularczyk poinformował, że w niedzielę (3 marca) o godz. 16 w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu odbędzie się konwencja PiS, w czasie której zaprezentowany zostanie program ugrupowania oraz wszyscy kandydaci do Rady Miasta Nowego Sącza oraz Rady Powiatu Nowosądeckiego.

- Chcemy, żeby to był program, który będzie jednoczył miasto i powiat. Program, na który czekają mieszkańcy, bo tylko wspólnie miasto i powiat mogą się rozwijać – dodał szef sądeckich struktur PiS. - Rozpoczynamy nasz marsz po zwycięstwo. Liczymy na to, że u odsuniemy od władzy niegospodarnego Ludomira Handzla.

Nowy Sącz. Arkadiusz Mularczyk: Polacy przez lata dziedziczyli biedę

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska