Dlatego mogą sięgać po niego nie tylko fani „Brązowych”, ale i inni kibice, choć raczej zwłaszcza ci, których nie zrazi stricte naukowy charakter kilkusetstronicowej pozycji. Pasjonaci historii naszego futbolu znajdą m.in. udokumentowane źródłami relacje z obrad władz polskiej ligi, składy drużyn przed sezonem i opisy wszystkich meczów. Wartością dodaną tomu są uzupełnienia i poprawki z poprzednich tomów oraz liczne zdjęcia.
Jerzy Miatkowski i Jarosław Owsiański po raz kolejny wykonali benedyktyńską pracę w swych dociekaniach o historii naszej ligowej piłki (wcześniej pisali o sezonach 1927-1930). I po raz kolejny wytykają liczne nieścisłości, które według nich miał popełnić „autor licznych publikacji” (takiego sformułowania używają), czyli guru futbolowej dokumentalistyki Andrzej Gowarzewski (jego nazwisko wymieniają głównie w przypisach). Ich krytyka i prostowanie błędów zawartych głównie w Encyklopediach Piłkarskich Fuji to kolejny element nie pozbawionych emocji dążeń różnych autorów o jak najwierniejsze odtworzenie historii polskiej piłki nożnej.
„1931. Mistrz z Ludwinowa”. Autorzy: Jerzy Miatkowski i Jarosław Owsiański. Wydawca: Bogucki Wydawnictwo Naukowe. Liczba stron: 539. Cena: 59 zł.
Sportowa półka. Recenzje książek sportowych
- Czym się zajmują trenerzy Garbarni Kraków, poprzednicy Macieja Musiała?
- Wystawa pamiątek pięciu krakowskich klubów, 100-latków, w Urzędzie Miasta Krakowa
- Czy miasto pomoże Garbarni? Prezes klubu komentuje plotki
- 30 lat temu otwarto stadion Garbarni Kraków przy ul. Rydlówka
- Najpiękniejsze fanki Garbarni Kraków na ich meczach
- Boisko Garbarni zostanie przesunięte w stronę nowej trybuny
