Podgórski klub od kilku lat rozwija swą bazę. Ma trzy boiska – główne i dwa treningowe (w tym ze sztuczną nawierzchnią). W 2017 roku dawny budynek klubowy został zastąpiony przez nowoczesny, czterokondygnacyjny obiekt.
Za cztery-pięć tygodni - po finalizacji prac przy powstawaniu projektu wykonawczego i wyłonieniu wykonawcy po ogłoszeniu konkursu ofert - mają się rozpocząć prace związane z budową nowej, krytej trybuny, która ma powstać między boiskiem głównym a treningowym (z naturalną nawierzchnią). Będzie ona miała odpowiednio około 1700 i 200 miejsc z widokiem na te boiska.
Garbarnia Kraków. Pozwolenie dla II-ligowca na budowę stadio...
Obecna trybuna położona jest wzdłuż rzeki Wilki. Gdy powstanie nowa, zostanie ona praktycznie wyłączona z użytku, przynajmniej dla miejscowych kibiców. - Straci ona rację bytu, ale nie będziemy jej burzyć. Być może będą zasiadać na niej kibice drużyn gości – mówi wiceprezes Garbarni Marek Siedlarz.
Główne boisko zostanie przesunięte o kilkanaście metrów w stronę nowej trybuny. Przy okazji, w przypadku pomyślnej weryfikacji złożonego do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosku o dofinansowanie, zostanie wykonana nowa murawa z systemem podlewania i podgrzewu.
Możliwe będzie powstanie także kolejnych trybun. Będzie to zależeć od potrzeb klubu, czyli przede wszystkim od frekwencji na meczach i możliwości finansowych Garbarni. W pierwszej kolejności powstałaby trybuna od strony ul. Konopnickiej, a w drugiej – trybuna w miejsce obecnej (ale już oddalonej od Wilgi, co byłoby konsekwencją przesunięcia głównego boiska).
W drugim etapie pozwolenia na budowę powstanie także bliźniaczy budynek do już istniejącego, który znajdować się będzie po drugiej stronie głównej trybuny, czyli od strony ul. Konopnickiej. Ma on być przeznaczony głównie na działalność usługową.
- Jest on na razie wyłączony z pozwolenia na budowę, gdyż w tym miejscu przebiegają instalacje wodociągowe, które w ramach inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji będą przeniesione w obrys brakującego środkowego odcinka drogi pomiędzy ulicą Konopnicką a Rydlówką. Dlatego obecnie skupiamy się na budowie głównej trybuny – informuje wiceprezes Siedlarz.
Klub finansuje inwestycję z własnych środków. Budowa trybuny i głównego boiska wymagała uzgodnienia projektu z odpowiednią komórką PZPN. Nowy obiekt będzie spełniać wymogi licencyjne na grę w I lidze. To właśnie ich częściowy brak nie pozwolił w ubiegłym sezonie „Brązowym” na goszczenie drużyn tej klasy rozgrywkowej na własnym boisku, wobec czego korzystali oni ze Stadionu Miejskiego w Krakowie.
Nowa inwestycja, która ma być zakończona w 2020 roku, kiedy Garbarnia obchodzić będzie 100-lecie istnienia, bardzo mocno wpisze się w scenariusz rozwoju klubowej infrastruktury i zapewni kibicom większy komfort oglądania ligowych i pucharowych spotkań.
Garbarnia Kraków. Tak wyglądał pierwszy po wznowieniu rozgry...
Wszyscy trenerzy piłkarzy Hutnika Kraków w ciągu jego 72-let...
Garbarnia Kraków. Efektowne zwycięstwo "Brązowych" na własny...
Piłkarze Garbarni Kraków w meczach sprzed około dwóch dekad [ZDJĘCIA]
Garbarnia Kraków. Co robią trenerzy "Brązowych" z ostatnich ...
Garbarnia Kraków. Najładniejsze fanki "Brązowych" na ich mec...
- TOP 50 miejsc na wyprawy rowerowe po Małopolsce. Zobaczysz piękne zakątki
- Baseny w Krakowie znów otwarte! Sprawdź, gdzie można popływać
- Siłownie w Krakowie znów otwarte! Ranking lato 2021
- Oni grali dla Wisły Kraków i Legii Warszawa [ZDJĘCIA]
- Piękniejsza strona trybun. Kraków i okolice ZDJĘCIA
- Wisła Kraków. Złoci juniorzy z 2000 r. Co się z nimi stało?
