MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Andrzej Duda na 150-leciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu. To niezwykły jubileusz strażaków, którzy zawsze niosą pomoc

OPRAC.:
Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
150-lecie OSP w Starym Sączu i wizyta prezydenta RP
150-lecie OSP w Starym Sączu i wizyta prezydenta RP Damian Radziak
Wielkie święto OSP W Starym Sączu rozpoczęło się uroczystą mszą św. przy Ołtarzu Papieskim. Po niej odbył się uroczysty apel na błoniach, a w części oficjalnej udział wziął prezydent RP Pan Andrzej Duda. Następnie rozpoczął się festyn dla całych rodzin. Na scenie wystąpili "Starosądeczanie", "Kabaret pod Wyrwigroszem", "Kruca Banda" czy "Pogwizdani". Nie zabraknie poczęstunku przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich, oraz atrakcji dla najmłodszych.

150-lecie OSP w Starym Sączu

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w obchodach 150. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu.

- Z dumą patrzę dzisiaj na starosądeckich strażaków, na ich wyposażenie i na ich stałą, nieprzerwaną gotowość do służby – podkreślał prezydent. - Strażacy są wzywani do każdej potrzeby, kiedy ludzie nie wiedzą co zrobić, jak sobie poradzić z niebezpieczeństwem, z zagrożeniem, ze straszną sytuacją, w jakiej się znaleźli. Pierwsza myśl – wzywają strażaków – mówił Andrzej Duda, dodając, że straż pożarna cieszy się największym społecznym zaufaniem.

- Wasza służba, służba strażaków jest opowieścią w dziejach ludzkości niekończącą się. Dziękuję za to ogromnie. Dziękuję za to, że niesiecie też pomoc w tylu innych obszarach ludzkich potrzeb, że jesteście bliscy, życzliwi, że jesteście zawsze – akcentował prezydent.

Andrzej Duda mówił, że dziękuje strażakom nie tylko jako Prezydent RP, ale także jako ten, który w dzieciństwie tutaj, w Starym Sączu z zachwytem i zazdrością patrzył przed wieloma laty na pracę druhów–ochotników OSP.

Podczas uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Ochotnicza Straż Ogniowa w Starym Sączu została powołana jako stowarzyszenie mocą uchwały Rady Gminnej Królewskiego Wolnego Miasta Starego Sącza w dniu 13 grudnia 1874 roku w ówczesnym zaborze austriackim.

Lachy i Górale w obronie św. Jana Pawła II. Wyjątkowe wydarzenie w Starym Sączu zgromadziło tłumy

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska