https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Krakowa wraz z mobilną ławeczką dialogu odwiedza kolejne zakątki miasta. Tym razem trafiło na Grzegórzki

Aleksandra Łabędź
Pod koniec maja br. prezydent Aleksander Miszalski  przed krakowskim magistratem zaprezentował nową "ławeczkę dialogu"
Pod koniec maja br. prezydent Aleksander Miszalski przed krakowskim magistratem zaprezentował nową "ławeczkę dialogu" Anna Kaczmarz
Już we wtorek, 10 września o godz. 18.00, w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. F. Nullo 23, prezydent Aleksander Miszalski spotka się na „ławce dialogu” z mieszkańcami Grzegórzek. „Ławka dialogu” jak tłumaczą krakowscy urzędnicy - jest nowym otwarciem się urzędu na mieszkańców. Podczas takiego spotkania każdy mieszkaniec może zabierać głos i wyjaśniać prezydentowi, co jego zdaniem, wymaga poprawy lub usprawnienia. Tym razem głos zabiorą mieszkańcy Grzegórzek. Na miejscu, oprócz prezydenta Aleksandra Miszalskiego, obecni będą także jego zastępcy: Stanisław Mazur i Maria Klaman oraz dyrektorzy i przedstawiciele wydziałów Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek miejskich.

Rekwizyt pojawił się już trakcie trwania kampanii

Symboliczna "ławeczka dialogu" pojawiła się jeszcze w trakcie trwania kampanii prezydenckiej w Krakowie. Wówczas Aleksander Miszalski podczas jednego ze spotkań zaprezentował "krakoską ławkę dialogu", która również stała się symbolem jego kampanii. Bardzo podobną akcję przeprowadzał 5 lat temu w Warszawie w czasie kampanii samorządowej Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy.

- Będę z tą ławką pojawiał się w całym mieście. Na tej ławce będziemy się spotykać z mieszkańcami, będziemy ich słuchać i dyskutować o pomysłach na zmiany w mieście. Ten dialog w Krakowie nie zawsze dobrze działał. Odbywały się konsultacje, o których mieszkańcy się dowiadywali po czasie, są projekty z BO, które mimo iż wybrane to wciąż nie doczekały się realizacji - mówił pod koniec lutego br. Aleksander Miszalski.

Jak tłumaczą krakowscy urzędnicy: "Cykl „Spotkajmy się na ławce dialogu” to projekt, który ma budować partnerskie relacje w kontaktach mieszkańców z urzędem. Jego celem jest stworzenie miasta otwartego i inkluzywnego, wsłuchującego się w głosy krakowian. Mieszkańcy powinni być włączani w procesy decyzyjne zapadające w mieście, bo to oni najlepiej rozumieją specyfikę swojego sąsiedztwa i znają jego bolączki. Dlatego prezydent Aleksander Miszalski wychodzi do nich, aby wsłuchać się w ich głos i wspólnie wypracować rozwiązania zgłaszanych przez nich problemów".

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska