https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA] Sprawdzian 8-klasisty z języka polskiego - 18 grudnia 2018 r.

Katarzyna Sklepik
Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA] Sprawdzian 8-klasisty z języka polskiego - 18 grudnia 2018 r.
Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA] Sprawdzian 8-klasisty z języka polskiego - 18 grudnia 2018 r. Waldemar Wylegalski
Próbny egzamin ósmoklasisty rozpoczęty. Na początek język polski. We wtorek, 18 grudnia uczniowie napisali test z języka polskiego. Na tej stronie 18.12.2018 znajdziecie arkusze i prawidłowe odpowiedzi z próbnego egzaminu 8-klasisty z języka polskiego.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA]

We wtorek, 18 grudnia 2018 rozpoczął się trzydniowy próbny egzamin ósmoklasisty. Pierwszego dnia uczniowie 8 klas piszą test z języka polskiego.

Sprawdź też: EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019: MATEMATYKA [ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, ZADANIA, ROZWIĄZANIA, 16.04.2019]

Próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego rozpoczął się o godz. 9 (w niektórych szkołach o godz. 8). Uczniowie mieli na napisanie testu z języka polskiego 120 minut.

Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty przez szkołę jest dobrowolne. Próbny egzamin ósmoklasisty ma być przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Matematyka [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA] Sprawdzian 8-klasisty z języka polskiego - 19 grudnia 2018 r.Zobacz odpowiedzi --->

Próbny egzamin ósmoklasisty 2019: Matematyka [ODPOWIEDZI, AR...

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 - terminy:

  • 18.12.2018 (wtorek): godz. 8 lub 9 - egzamin z języka polskiego
  • 19.12.2018 (środa): godz. 8 lub 9 - egzamin z matematyki
  • 20.12.2018 (czwartek): godz. 8 lub 9 - egzamin z języka obcego

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w kwietniu 2019 roku. Obejmie wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII.

Do egzaminu ósmoklasisty przystępują:

  • uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej
  • uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej
  • słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Zobacz też: Ferie zimowe 2019: Kiedy są ferie w Poznaniu i Wielkopolsce oraz innych województwach w roku szkolnym 2018/2019

Zadania na egzaminie ósmoklasisty
W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź).

Zobacz także:

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!Kliknij tutaj i przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Kurator oświaty o egzaminie ósmoklasisty:

Polecamy:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lep
Nie tego dotyczy pytanie!
.
Ja jestem po próbnym egzaminie z języka polskiego, jestem trochę zdziwiony ponieważ był on nie aż tak trudny jak przypuszczałem, za 30 min będę mieć 100 minutowy ezamin z matematyki a w czwartek 90 minutowy z języka obcego.
F
Franek
Jaka jest gwarancja że w kwietniu na egzaminie nie będzie tematów których nauczyciele jeszcze nie zdążyli przerobić.Dziecko wiele więcej wyniesloby z egzaminu gdyby miało już lektury przerobione,można oceniać wtedy jego przygotowanie,nauczyciela jak przygotował i doszlifować braki a tak.Dla mnie to dowód że są ogromne niedociągnięcia systemowe i niewiele czasu na naprawę. A wystarczy ustalić harmonogram nauczania poszczególnych tematów jednakowy w całej Polsce i dostosować do niego tematy na poszczególnych egzaminach.
K
Konrad
Czas nie jest zmarnowany, dzieci przynajmniej mogły zobaczyć jak wygląda taki egzamin i przyswoić się do niego, po tym próbnych egzaminie wiedzą na co się szykować, jak do niego podejść oraz jak się przygotować. Można powiedzieć że wiedza jak to będzie wyglądać i jak do tego egzaminu podejść, więc czas nie jest zmarnowany, a pieniądzy wcale dużo nie płaci się za takie egzaminy.
F
Franek
Połowa pytań z lektury której córka wogóle jeszcze nie przerabiała na lekcji jaki w tym sens?Zmarnowany czas i pieniądze.
G
Gość
Egzamin jest próbny i dobrowolny - szkoły mogą, ale nie muszą do niego przystąpić.
G
Gerard
Czy to prawda, że w niektórych szkołach egzamin będzie odwołany (przez absencję nauczycieli)?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska