Prokuratura analizuje, czy wszcząć postępowanie w sprawie Wisły Kraków

  • Dziennik Polski

Piotr Tymczak

7 stycznia 2019 roku do Prokuratury Okręgowej w Krakowie wpłynęło zawiadomienie adwokata Michała Piecha dotyczące ewentualnych przestępstw związanych z działalnością członków zarządu spółki Wisła Kraków SA.
 Fot. Anna Kaczmarz

- Zawiadomienie jest analizowane - informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Krakowie.

- Zawiadomienie dotyczy byłej prezes Wisły SA Marzeny Sarapaty, członków zarządu klubu oraz rady nadzorczej. Prokuratura powinna sprawdzić, w jaki sposób doszło do tego, że nagle w klubie zrobił się ponad 20-milionowy dług. Pojawiły się też informacje medialne, że w ostatnim czasie prezes Sarapata wypłaciła pieniądze na swoje konto i części pracowników, a zgodnie z prawem powinna je rozdzielić na wszystkich wierzycieli - mówił nam adwokat Michał Piech.

- Nie może być tak, że grupa ludzi doprowadza zasłużony klub do ruiny, a teraz umywa od tego ręce i mówi, że to nie ich wina. Nie mogłem na to patrzeć i stąd moje zgłoszenie sprawy do prokuratury - dodawał Michał Piech.

 Fot. Andrzej Banaś

Ponad 40 milionów długu Wisły Kraków. Komu i ile trzeba zapłacić?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.01.2019, 14:56

Łapią babcie, że rzuciła papierek i nie posprzątała kupy po psie, ale czy gruba blondyna Skarpeta zrobiła wałek na miliony się zastanawiają. Chory kraj...

08.01.2019, 17:57

"z wielkiej" a nie "z dużej" :)

08.01.2019, 06:34

Śląska prokuratura daje rade a nie tylko analizuje

07.01.2019, 19:33

Ocenia ryzyko konfrontacji zbrojnego organu państwowego z pokojową organizacją pozarządową?

07.01.2019, 19:11

Wsadzic ja do lochu na 25 lat ,zeby troche schudla ta swinka ,jedna,!

07.01.2019, 18:18

Sarapata powinna być pokazana nie z herbem Wisły ale na tle-anty Wisły- wtedy miało by to sens może śmiało zgłosić się do-jg- i udzielać im porad prawnych......

07.01.2019, 18:11

chyba najwięcej w Polsce!

07.01.2019, 16:40

Wieski staniatki....za tetowem z kalurzy ..stoja....zygac sie chce

07.01.2019, 16:26

Prokuratorzy, sędziowie i policjanci imprezowali z Sarapata tworząc układ korupcyjny wiec teraz potrzebuja czasu aby ukrcic sprawie łeb, zamieść pod dywan i umorzyć.
Gdyby prawda wyszła na jaw to by sie okazało ze mafia to nie tylko Misiek ale wlasnie ci przedstawiciele garbatego prawa.
Przypominam jednoczesnie wszystkim ze wlascicielem Gazety Krakowskiej jest niemiecki koncern prasowy Verlagsgruppe z Passau co czyni ja gadzinowka.

07.01.2019, 16:14

Błaszczykowski wraca pożyczył bańkę to pożyczy i 5 baniek i będzie grał za darmo i wpyte Hahahah.

07.01.2019, 16:04

Do pierdla całe to łajno !

07.01.2019, 15:41

Przecież np. Putin też mógłby na słupa przejąć ten teren za 0 zł i produkować tam "Nowiczoka".
Gdzie były sł. specjalne, które powinny przyglądać się takim interesom? Teraz, jak szmacianych katolików ze wssi wyjajcył Gang Olsena, to można to tylko skomentować zawołaniem na cześć katolickiego bożka, barana bożego: "Beeeeeeee !"

07.01.2019, 15:33

No cóż. "Gang Olsena" przejął od stada katolickich- wsioków udziały za 0 zł ! W umowie nie zagwarantowali sobie nawet, że ulega ona rozwiązaniu w przypadku niedokonania określonych wpłat w terminie. Świetnie ! Jeżeli w Pololandzie zostają prawnikami matołki-humaniści, bez pojęcia z zakresu myślenia, to takich zagrań będzie więcej. Już na etapie szk. średniej jest to oduczane myślenia i żeby się dostać na tzw st. prawnicze pierrdzą głupotami o tzw żołn. wyklętych, albo uczą się łaciny lub o religijnych pierdach, pod kierunkiem zeszmaciałych wssiowych nauczycieli, a póżniej st. na atrapach uczelni typu uj, to efekt musi być tylko jeden. Poniżej kilku wybitnych absolwentów st. prawniczych:
Dudoń-pólgłówek-marioneta
Ziober-matołek-sługa
Pawłowiczka-kretynka-pisanka
Majchroni-sołtys krakohuty (przegrywał nawet z nauczycielami i musiał na nich szczuć z pomocą cięciaka-króla).
Oczywiście ta zgraja od piłkarzyków miała mniej wybitną pomoc. Cieszę się, bo Kambodżanie to biedny naród po strasznych przejściach i będzie fajnie jak sobie tam będą handlować.

07.01.2019, 15:21

Pani Marzeno!!!!!!
DZIEKUJEMY!!!!!!
POWODZENIA!!!!!

07.01.2019, 15:11

Kabaret robicie 4 liga koniec tematu pieski

07.01.2019, 14:39

Dziekuje za poprawke

07.01.2019, 14:36

Urwa urwie łba nie urwie!!

07.01.2019, 14:29

Przepisz 9 999 x - z dużej litery piszemy tylko "nazwy własne"...

07.01.2019, 14:13

Prokuratura niech może zacznie od siebie analizę...Ktoś dał informację michalskiemu, że chcą go zatrzymać...a sarapata to tylko malutki słupek, sterowany przez michalskiego

07.01.2019, 14:09

Za złodziejem złodziej a na ty złodzieju jeszcze jeden. Frajerzy z prokuratury jak by na ZOMO arenie nie vipovali i gorzały nie zakąszali

07.01.2019, 14:04

A ty to jednak chłopców lubisz :)

07.01.2019, 14:01

Tak, standardowo do twoich ust :*

07.01.2019, 14:01

Piszemy Znaleźć , Znaleźć i tak przepisz X 2000

07.01.2019, 13:58

I obudziłeś się po wytrysku ?

07.01.2019, 13:56

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi wszystkim. Jest afera że pan Vanna Ly zniknał, że nie mogą go odszukać itd...
Uznałem że muszę wziąć sprawę w swoje ręce. Ubrałem się w czarny płaszcz i poszedłem na Tandetę gdzie na stoisku z parasolkami stał Pan Ly. Udałem klienta, Pan Vanna przywitał mnie ciepłym uśmiechem i oprowadził po stoisku z parasolkami. Uznałem po dłuższej chwili, że się ujawnię i spytałem wprost - co z tą całą aferą Wisły Kraków. Pan Ly powiedział że nigdzie się przecież nie ukrywa, jest transparentny, prowadzi legalnie stoisko z parasolami gdzie każdy może przyjść i z nim porozmawiać i zrobiono z niego kozła ofiarnego - głownie dziennikarze i kibice. Mam do Pana Ly większe zaufanie niż do obecnie urzędującego prezydenta Krakowa, więc dlaczego miałbym mu nie wierzyć? Pan Ly sprzedaje parasolki od 10 lat, stanowi jakąś markę i zaufanie. Nawet pokazywał mi limitowaną edycję parasolek Wisły Kraków z podpisami nowych inwestorów i poprzedniego zarządu która miała zostać zlicytowana na aukcji WOŚP. Pogadałem jeszcze chwilę i wybrałem dla siebie 2 parasolki, jedną łączoną Kraków-Kambodża i drugą czerwoną. Pan Ly dorzucił 30% obniżkę, co utwierdziło mnie w tym że to równy gość. Gdy opuszczałem kiosk Pana Ly, ten pożegnał mnie życzliwym ukłonem.
Nie wiem o co wam wszystkim chodzi....