Protest w Krakowie: lokatorzy walczą o swoje prawa [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Katarzyna Jasińska

"Żądamy rewaloryzacji książeczek skarbowych", "Lokatorzy chodźcie z nami, bo będziecie eksmitowani", "Dość nielegalnych przejęć kamienic", "Lokatorzy to nie towar", "Pustostany dla mieszkańców Krakowa", "Sąd pod sąd", "Polska krajem katastrofy mieszkaniowej" - między innymi takie hasła wykrzykiwało w poniedziałek niespełna 30 osób w drodze pod sąd.

Byli to przedstawiciele Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych, którzy złożyli na ręce prezes Sądu Rejonowego Kraków Śródmieście Anety Mansfeld oraz do Prokuratury Okręgowej w Krakowie swoje postulaty.


Protestujący zarzucają sędziom m.in. niedokładną weryfikację dokumentów stwierdzających tożsamość właścicieli kamienic, chcą jawności dokumentów, żalą się na niekompetencję sędziów i brak ich odpowiedzialności za swoje decyzje i żądają zaniechania przeprowadzania bezprawnych ich zdaniem eksmisji (kiedy wpis do księgi wieczystej został zrobiony w oparciu o nieprawdziwe dokumenty).


- Dawny administrator przejął 7/18 kamienicy i podniósł nam czynsze. Mnie o 15 zł za metr kw., ale innym nawet o 20 zł. - żali się jedna z protestujących, która nie chce podać nazwiska - przy tym dom nie jest remontowany od lat 50. i po zeszłorocznej powodzi jest w opłakanym stanie - dodaje. Pozostali właściciele nie są znani.


Przewodniczący Forum - Graniwid Sikorski zapowiada pikiety połączone tym razem z blokadą dróg. Najbliższa ma się odbyć w czwartek o godz. 16 przy ul. Babińskiego przy wieży ciśnień. Protestujący będą się sprzeciwiać budowie spopielarni, podwyżkom czynszu i polityce prezydenta Jacka Majchrowskiego. Kolejna odbędzie się na Placu Wszystkich Świętych 18. sierpnia o godzinie 15.


Zobacz zdjęcia ślicznych Małopolanek! Wybierz z nami Miss Lata Małopolski 2011!

Kochasz góry?**Wybierz najlepsze schronisko Małopolski**

Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail

Zapisz się do newslettera!

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.04.2014, 21:03

Były to różne dobra - między innymi wczasy, przydziały mieszkań, talony na samochody itd. Dóbr skonsumowanych się nie zwraca, bo jak zwracać wczasy, czy zużyte samochody jak również zdewastowane mieszkania, które się remontowało za swoje pieniądze i utrzymywało budynki w stanie technicznym nadającym się do użytku. Rozumiał to dobrze ówczesny Rząd, bo też nigdy nie cofnął Decyzji o przydziałach mieszkań, ani nie zabierał wczasów, które przeminęły w czasie. Obowiązuje ciągłość Państwa niezależnie od Ustroju, a więc DECYZJE PAŃSTWOWE obowiązują.
Prosimy więc o przywołanie do porządku Organów terenowych reprezentujących Państwo i określenie jakie jest to Państwo, byśmy wiedzieli do czego się odnosić.
Samorządy mają prawo rządzić same, ale tylko tym co jest w ich gestii. Samowola to anarchia, która jest niebezpieczna głównie dla rządu.
Urząd Miasta w Krakowie ustalił sobie poza prawem swój system niszczenia ludzi i konsekwentnie go realizuje.
Wygląda to następująco:
ZBK wskazuje kamienice będące własnością Skarbu Państwa. Ustawia swoich wspólników do ich przejęcia. Następnie prawnik Urzędu Miasta przy współpracy z Geodezją przygotowuje pisma z datami wstecznymi - często sygnatury podwójne wyciągane z innych pism, jakoby ci wspólnicy występowali o zwrot kamienic, przy okazji wyciągając odszkodowania za rzekomo opóźniony termin zwrotu np. kwoty rzędu 565.000zł. itd.
Tworzą fałszywe akty Notarialne (odpisy) Postanowienia Sądowe (odpisy) Podkładają sygnatury Postanowień z innych Postanowień i przerabiają daty itd. Geodeta biegły sądowy przerabia numery działek i rysuje nowe mapy niezgodne z Wypisami z Rejestru Gruntów i Budynków, a Dyrektor Skarbu Państwa Urzędu Miasta Krakowa wszystko to firmuje i na pytanie prokuratury nie podaje prawdziwych faktów. Dalej Sądy reprezentowane przez młodziutkie panie jako sędziny nie rozróżniają żadnych dokumentów (nie mają takiego interesu), a wręcz nawet nie wiedzą, że podstawą do rozpoczęcia procesu o eksmisję, czy jakieś roszczenia podwyżki czynszu obowiązuje Umowa Najmu, której żaden amator do wyłudzania majątku w postaci kamienicy nie posiada.
Wiemy, że Sąd jest niezawisły, ale też wiemy, że młodziutkie panie sędziny nie wydają wyroków na "ludzką zatratę" we własnym imieniu, lecz w imieniu Rzeczypospolitej, a więc muszą to robić zgodnie z prawem, a nie własnym "widzimisię" (nie wiadomo za co). Stanowisko w niezawisłym Sądzie zajmują dzięki podatnikom, którzy na nich pracują i nawet uboczne lepsze benefity nie mogą upoważniać do zakłamywania prawa.
Jeśli taka treść pisma na którego potwierdzenie są rzeczowe dowody- nie przyniesie rządzącym wstydu, mającym aspiracje do pouczania innych o zasadach Demokracji i nie spowoduje właściwej reakcji - to wszyscy sojusznicy będą bardzo zdziwieni. My natomiast będziemy usatysfakcjonowani jeśli ktoś nam potrafi udowodnić, że to jest nieprawda.

Za Zarząd:
Graniwid Sikorski
Otrzymują:
1 x adresat;
1 x pan Marek Biernacki, Minister Sprawiedliwości, al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa;
1 x pan Andrzej Seremet, Prokurator Generalny, ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa;
1 x pani Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich;
1 x Komenda Główna Policji, ul Puławska 148/150, 02-624 Warszawa;
1 x pan Bartłomiej Sienkiewicz, minister SW i A, ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa;
1 x Centralne Biuro Antykorupcyjne w Warszawie, 00-583 Warszawa, al. Ujazdowskie 9;
1 x pan Krzysztof Kwiatkowski, Najwyższa Izba Kontroli, 00-950 Warszawa, ul. Filtrowa 57;
1 x pani Barbara Baran, prezes Sądu Okręgowego w Krakowie,
31-547 Kraków, ul. Przy Rondzie 7;
1 x pan Artur Wrona, Prokurator Apelacyjny, 31-553 Kraków, ul. Cystersów 18;
1 x pani Lidia Jaryczkowska, Prokurator Okręgowy, 30-965 Kraków, ul. Mosięźnicza 2;
1 x Centralne B

22.04.2014, 21:01

Forum w Obronie Godności Kraków, dnia 22 kwietnia 2014 r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000346811

Stowarzyszenie Sprawiedliwy Kraków
31-564 Kraków, al. Pokoju 26/102
KRS 0000455353

Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000350968

LIST OTWARTY
DO PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

1. Jaki Ustrój obowiązuje w Polsce? Prosimy o precyzyjną odpowiedź.
2. Prawo, Konstytucja, Umowy Międzynarodowe dotyczące Praw Człowieka - złamane przez Państwo Polskie.
3. Czy w tej sytuacji Podatnicy mają obowiązek płacić podatki grupie ludzi niby władzy, która reprezentuje tylko swoje prywatne interesy?
Czy pieniądze pochodzące z UE są przeznaczone głównie dla tej grupy?

W największym skrócie podajemy do wiadomości uzasadnienie naszych pytań.
Państwo Polskie w jawny sposób dyskryminuje ludzi starszych i niepełnosprawnych poprzez wykluczanie i pozbawianie ich praw obywatelskich. Składa się na to odbieranie dachu nad głową i całego dorobku życiowego , NIE DOPUSZCZANIE ICH DO SADÓW przy stwierdzeniu że nie są STRONĄ w obronie własnego dorobku życia, a na koniec ściganie komornikiem i odbieranie głodowych emerytur. Nawet 93 letnia sędziwą osobę, która co miesiąc w nerwach stoi w oknie i czeka czy listonosz przyniesie emeryturę, czy komornik zabrał, szantażują i prześladują w nieludzki sposób. Czy to jest w ogóle jakaś cywilizacja, czy nie wiadomo co. Komornicy działają na polecenie Sadów poprzez niesprawiedliwie wydawane Wyroki. Jak może Sąd Rzeczypospolitej orzekać w sprawach na rozkaz powodów, którzy nie przedstawiają podstawowych dowodów do rozpoczęcia procesu i oprócz tego, że kradną mieszkania - żądają wysokich haraczów pieniężnych dodatkowych w postaci dowolnie, bezprawnie podwyższanych czynszów, a Sąd im w tym pomaga. Ludzie płacą za mieszkania zgodnie z ustaleniami zawartymi w Decyzjach Państwowych, a przychodzą z ulicy samozwańcy-właściciele nie posiadający praw do majątku w odniesieniu do Ksiąg Wieczystych i Wypisów z Rejestrów Gruntów , oraz z Rejestru Budynków i atakują bezbronnych starych ludzi wyrzucając ich na ulice, a SĄD RZECZYPOSPOLITEJ im w tym pomaga i mówi, że może tak robić, bo jest niezawisły. W grupie tych starszych ludzi znajdują się przeważnie ci co walczyli o DEMOKRACJĘ w Polsce, dlatego pytamy jaki Ustrój obowiązuje w Polsce i czy ta sroga kara dla tych ludzi jest jakimś rewanżem? Rewanżem za to, że inni ci są przy władzy mieli szanse do niej dojść i bardzo się wzbogacić, aż do zatracenia zmysłów przyzwoitości?
Jeśli nie jest to Demokracja, to przepraszamy i prosimy chociaż o łaskę godnego życia w tej przegranej.
Jednak w tej sytuacji wszystkie instytucje demokratyczne powinny wstrzymać wszelkie dotacje, również UE nie powinna tez dawać pieniędzy na remonty dla tak zwanych "Wspólnot mieszkaniowych", powstałych ze zrabowanego dobytku powojennego.
2) Prawo Polskie nie działa wstecz. W Ustroju poprzednim częściowo stosowane były zasady "Formacji Wspólnoty Pierwotnej", czyli następnego Ustroju po "Erze Kamienia Łupanego". Polegało to na tym, że w zamian za pracę - za którą Państwo nie płaciło ekwiwalentu pieniężnego (przypominamy: dawali jałmużnę po 20$ miesięcznie na skromne jedzenie), Państwo dawało wynagrodzenie w naturze ze wspólnie wypracowanych dóbr - co było zupełnie zrozumiałe w trudnych czasach powojennych, a nawet korzystne dla Państwa i Obywateli w pewnym sensie, bo nie generowało żadnych długów. Były to różne dobra - między innymi wczasy, przydziały mieszk

05.06.2012, 23:08

Do lokatorów i mieszkańców Krakowa!
Strona społeczna „Rozmów Okrągłego Stołu Mieszkaniowego” organizuje pikietę w piątek, 8-go czerwca o godz. 15.00 przed RATUSZEM w RYNKU GŁÓWNYM, na której zostaną wysunięte następujące postulaty. Żądamy:
1.zaniechania zaniedbywania domów przez właścicieli zmierzającego do pozbycia się lokatorów oraz zaprzestania fizycznego i psychicznego znęcania się nad lokatorami. Żądamy efektywnej ochrony lokatorów przed bezprawnymi działaniami właścicieli, którzy odcinają wodę, odprowadzanie ścieków, ogrzewanie, elektryczność, gaz itp.;
2.żądamy niezwłocznego zaprzestania dzikich eksmisji.
3.domagamy się sprawdzenia przez Prokuraturę legalności masowych przejęć kamienic czynszowych oraz wzywamy do oszacowania strat poniesionych przez Gminę wskutek takich działań. Domagamy się weryfikacji niejasnych dokumentów użytych przy przejmowaniu kamienic;
4.dla właścicieli, którzy utracili swoje nieruchomości wskutek działań wojennych Drugiej Wojny Światowej należy opracować nową ustawę dla zapewnienia im odszkodowań z budżetu Państwa;
5.wznowienia budownictwa komunalnego w Krakowie tak, aby zapewnić niezbędną ilość mieszkań dostępnych dla osób mało i średnio zarabiających;
6.zapewnienia rozsądnego poziomu czynszów w mieszkaniach komunalnych. Nie zgadzamy się z polityką władz miejskich zmierzających podobnie do właścicieli prywatnych do maksymalizacji zysków;
7.przystosowania do zamieszkania pustostanów;
8.wyjaśnienia przyczyn ostatnich katastrof budowlanych w Krakowie;
9. efektywnego wspomagania działań osób starających się uzyskać własne mieszkanie;
10.zredukowania tzw. „wartości odtworzeniowej” do rozsądnego poziomu przez uwzględnianie tylko budownictwa standardowego, a nie luksusowych apartamentów. „Wartość odtworzeniowa” wyliczana jest urzędowo co kwartał jako koszt jednego metra kwadratowego w nowym budownictwie i stanowi podstawę do wyznaczania czynszów. Przeszacowanie tej wartości w oczywisty sposób rozdyma czynsze.
11.zrewaloryzowania wkładów złożonych ponad 30 lat temu na tzw. książeczkach oszczędnościowych spółdzielczego budownictwa mieszkaniowego do dzisiejszego poziomu. Wkłady takie gromadzone wskutek zachęty władz państwowych miały zapewnić depozytariuszom mieszkanie spółdzielcze, ale ten rodzaj budownictwa został zaniechany wraz z upadkiem poprzedniego systemu, i dzisiaj zamiast mieszkań właścicielom książeczek oferuje się w zamian śmiesznie małe kwoty pieniężne;
12.odrzucenia projektu poprawki do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która miała wejść w życie 1 sierpnia 2011 roku. Spółdzielcy nie zgadzają się z zamiarem rozwiązania spółdzielń mieszkaniowych i zamiany ich na wspólnoty (kondominia). Wszelkie zmiany prawne dotyczące spółdzielczości mieszkaniowej muszą być uprzednio skonsultowane ze społeczeństwem.
Wyjaśnienia dla przybyszy zza granicy.
Kategorycznie sprzeciwiamy się bezczynności gmin i władz państwowych dla przeciwdziałania drastycznemu pogorszeniu się warunków mieszkaniowych po transformacji ustrojowej Polski w 1989 r. Transformacja ta, prowadzona pod hasłami „wolnego rynku” i przywrócenia „świętego prawa własności” dla lokatorów oznaczała trudności nie do pokonania. Do tego czasu zajmowali swoje mieszkania przez dziesięciolecia, a nawet całe życie, skierowani tam swego czasu na mocy decyzji administracyjnej wydanej swego czasu przez władze gminne. Nagle mają nowych właścicieli, którzy dopiero co objęli kamienice i żądają nawet dziesięciokrotnie wyższych czynszów, lub po prostu brutalnie pozbywają się ich w celu uzyskania większych zysków ze swoich kamienic.
Stawia to lokatorów w sytuacji bez wyjścia i nasza demonstracja pokazuje naszą dezaprobatę dla władz gminnych, które nic nie robią dla rozwiązania tego problemu.
Trzeba zaznaczyć, że w przeszłości starający się o mieszkanie nie zajmowali ich według własnego uznania, ale byli tam kierowani przez gminę, nieza

01.05.2012, 09:54

STRONA SPOŁECZNA Kraków, dnia 30 kwietnia 2012r.
„OKRĄGŁEGO STOŁU MIESZKANIOWEGO”
W KRAKOWIE
31-564 KRAKÓW, AL. POKOJU 26/102

Pan Leszek Dziura
Dyrektor Oddziału Terenowego w Krakowie
Telewizji Polskiej „SA”
ul. Krzemionki 30, 30 – 955 Kraków

Szanowny Panie Dyrektorze


Przedstawiciele Strony Społecznej „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego” w Krakowie zwracają się o sprostowanie nieprawdziwej i poniżającej wypowiedzi Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego w czasie audycji telewizyjnej „Tematy Dnia” w dniu 21 kwietnia 2012r. o godz. 18.50.
Podczas tego programu który przede wszystkim dotyczył sytuacji edukacji w Krakowie Prezydent Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowski mówiąc o rozpoczynającym się we wtorek 24 kwietnia 2012r. „Okrągłym Stole Edukacyjnym” stwierdził, że „Sądzę że o tym wszystkim będzie decydował dobór ludzi, kto zostanie wybrany ?, jak ?, bo niestety Okrągły Stół Mieszkaniowy nie przyniósł żadnych rezultatów, żadnych to mówię rezultatów”. Mówiąc o „Okrągłym Stole Edukacyjnym” dodał „Tu są inni ludzie i to się jakoś ułoży”.
Strona społeczna „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego” stwierdza że wypowiedziane przez Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego zdania dotyczące uczestników strony społecznej Okrągłego Stołu Mieszkaniowego są nieprawdziwe i poniżające uczestników Okrągłego Stołu Mieszkaniowego w Krakowie.
Sam Pan Prezydent Majchrowski w audycji opisuje szeroki program konsultacji, jaki dokonał w sprawach edukacyjnych. Mówił, że odbył całą rundę spotkań ze szkołami, dyrektorami, radą rodziców.
A jak wyglądały konsultacje Pana Prezydenta dotyczące mieszkalnictwa jak i zagrożenia bezdomnością z tym związaną?
Poza debatą otwarcia w dniu 11 października 2011r., dotychczas odbyło się siedem debat merytorycznych dotyczących polityki mieszkaniowej i gospodarki gminnymi lokalami mieszkaniowymi. Podczas nich były omawiane tak kluczowe sprawy jak: 1. Debata w dniu 07.11.2011 r. Temat: Sytuacja Mieszkańców skierowanych tytułami prawnymi do prywatnych kamienic. 2. Debata w dniu 21.11.2011 r. Temat: problem przejmowania kamienic, oraz nowelizacje ustaw.
3. Debata w dniu 12.12.2011 r. Temat: Rozwiązywanie problemów prywatnych lokatorów poprzez m.in. budownictwo komunalne, rządowe projekty: „Rodzina na swoim” program PPP oraz społeczne grupy mieszkaniowe, problematyka przejmowania przez osoby prywatne kamienic w Krakowie, omówienie wniosków podjętych na poprzednich debatach merytorycznych.
4. Debata w dniu 16.01.2012 r. Temat: Podsumowanie debat dotyczących problemów prywatnych lokatorów, przejmowania przez osoby prywatne kamienic w Krakowie, przedstawienie wniosków zaproszonym parlamentarzystom.
5. Debata w dniu 13.02.2012 r. Temat: Projekt Uchwały Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków na lata 2010-2016 - druk 226; Projekt Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków - druk 227; Projekt Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia Polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków - druk 228.
6. Debata w dniu 12.03.2012r.Temat: Projekt Uchwały Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków na lata 2010-2016 - druk 226; Projekt Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków - druk 227; Projekt Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia Polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Krakówdruk228.
7. Debata w dniu 23.04.2012 r. Temat: Projekt Uchwały Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków na lata 2010-2016 - druk 226; Projekt Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków - druk 227; Projekt Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia Polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków - druk 228. Do tych debat strona społeczna przygotowała wnioski, opinie, plany debat. Udział uczestników strony społecznej w debatach jest wysoki. Nie możemy tego niestety powiedzieć o innych uczestnikach takich jak Urząd Miasta Krakowa, Rada Miasta Krakowa, parlamentarzyści, wojewoda małopolski. Pan Prezydent Majchrowski zaszczycił nas jedynie na dwóch debatach, z której zresztą na jednej z nich wyszedł po przerwie i już nie wrócił. Odpowiedzialna za politykę mieszkaniową Z-ca Prezydenta Pani Anna Okońska- Walkowicz nie była ani na jednej debacie mieszkaniowej. Wysyła się jedynie na debaty urzędników którzy nie są upoważnieni do podejmowania decyzji. Także udział radnych pomimo obowiązków uczestniczenia w debatach jest znikomy. W ostatnich debatach nie uczestniczy Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, ani jego Z-cy, poza panią radną Małgorzatą Jantos. Ale także i Pani Jantos nie była obecna podczas ostatniej debaty mieszkaniowej w dniu 23 kwietnia 2012r, pomimo tego że w tym czasie przebywała w budynku magistratu. Pochwalić natomiast należy udział i zaangażowanie Pana Radnego Stanisława Rachwała który wspólnie z Panią Przewodniczącą Jantos zgłosili na wniosek strony społecznej Okrągłego Stołu Mieszkaniowego, projekt reaktywacji przez Radę Miasta Krakowa „Komisji Mieszkalnictwa”. Także udział parlamentarzystów jest znikomy. Co należy podkreślić stale udział w debatach bierze Pan poseł Andrzej Duda, który także na podstawie wniosków strony społecznej wystąpił do Prezesa Rady Ministrów z interpelacjami dotyczącymi polityki mieszkaniowej Państwa. Na ostatniej debacie w dniu 23 kwietni 2012 r. przekazał nam odpowiedź na te interpelację . Wynika z nich, że Gminy mogą występować do Banku Gospodarstwa Krajowego o pomoc w realizowanych zadaniach mieszkaniowych. Na ten rok ta pomoc jest zaplanowana w wysokości 120 mln zł. i od 2010 r. systematycznie rośnie. Z przerażeniem dowiedzieliśmy się w czasie debaty w dniu 23 kwietnia 2012 r. od Z-cy Dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Krakowa Pani Nataszy Kucharskiej, że Urząd Miasta Krakowa w roku 2011, jak i w roku 2012 nie wystąpił do Banku Gospodarstwa Krajowego ani o złotówkę pomocy z tego funduszu dopłat. Gdzie taka polityka nas doprowadzi ?. Pan poseł Duda pytał o przyczynę takiej /nie/ działalności Wydziału Mieszkalnictwa i jak może w tym zakresie pomóc. Gdyby Pan Prezydent Majchrowski i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider byli obecni na debacie, można było w tym zakresie podjąć dialog społeczny. Strona społeczna składa wnioski do Urzędu Miasta Krakowa.
Niestety do chwili obecnej odpowiedzi ze strony UMK są całkowicie jałowe. Innym ważnym problemem jest powrót do budownictwa komunalnego. I tu sytuacja jest także katastrofalna z winy tak Pana Prezydenta Majchrowskiego, Rady Miasta Krakowa w tym jej Przewodniczącego Pana Bogusława Kośmider, jak i polityki Państwa, a właściwie jej braku w tym zakresie. Doszło do tego że od 2009 r. w Krakowie do chwili obecnej nie zbudowano, ani jednego mieszkania komunalnego. Polityka miasta służy jedynie interesom kamieniczników i deweloperów. Jeszcze innym przejawem działalności strony społecznej Okrągłego Stołu Mieszkaniowego jest problem wartości odtworzeniowej 1m2 powierzchni mieszkaniowej. Wobec całkowitej indolencji wojewody małopolskiego i jego pracowników w tym zakresie to właśnie uczestnicy strony społecznej Okrągłego Stołu Mieszkaniowego podjęli próbę określenia zasad merytorycznych i liczbowych ustalania tej wartości. Dotychczas nie osiągnęliśmy sukcesu wobec postawy wojewody małopolskiego Pana Jerzego Millera. Nie chce on iść drogą dialogu i współpracy mimo naszych chęci, działań i namów. Tym niemniej faktem jest, że od chwili gdy zajęliśmy się tym problemem, wartość odtworzeniowa 1m2 w Krakowie przestała rosnąć, a nawet nieco spadła. Nie jest naszą intencją, toczyć wojny z Panem Prezydentem Majchrowskim. W związku z tym zwróciliśmy się do Pana Prezydenta o spotkanie ze stroną społeczną. Niestety po dłuższym oczekiwaniu, Pan Prezydent Majchrowski odmówił nam spotkania. My jako strona społeczna Okrągłego Stołu Mieszkaniowego nie możemy się zrażać taką postawą Pana Prezydenta, jak i innych osób. Poniekąd Pan Prezydent w wywiadzie telewizyjnym miał rację gdy mówił że w „Okrągłym Stole Edukacyjnym są inni ludzie”. Oni przeważnie mają rozwiązaną sytuację mieszkaniową, a my nie. Jesteśmy bezdomni lub zagrożeni bezdomnością z winy polityki Państwa, Gminy Kraków a także działań lub zaniechań sądów, prokuratury, komorników, NIK-u, nadzoru budowlanego itd. Wśród nas są także przedstawiciele takich zawodów jak prawnik, nauczyciel, ekonomista, księgowy i inne, ich też dotyczy zagrożenie bezdomnością. Tym niemniej uważamy, że należy wrócić na drogę dialogu społecznego i przestać lekceważyć i niszczyć biednych, starych i schorowanych ludzi. Pomimo naszych negatywnych doświadczeń jeszcze raz zwrócimy się do Pana prezydenta o rozmowę. Następna debata mieszkaniowa odbędzie się w dniu 28 maja 2012r. Serdecznie na nią zapraszamy Pana Prezydenta, jego zastępców, Przewodniczącego i Radnych Rady Miasta Krakowa, parlamentarzystów, Pana wojewodę i wszystkich ludzi którzy mają dobrą wolę rozwiązania tej nabrzmiałej sytuacji nawet deweloperów i kamieniczników. Zapraszamy także ponownie na debatę dziennikarzy telewizji, radia, prasy i internetu. O to się modlimy i na to czekamy. Oczekujemy sprostowania podanych nieprawdziwych informacji w audycji telewizyjnej.

UCZESTNICY STRONY SPOŁECZNEJ „OKRĄGŁEGO STOŁU MIESZKANIOWEGO”Otrzymują:
1 x adresat
1 x Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Pan Jan DWORAK
Skwer Kardynała Wyszyńskiego 01-015 Warszawa
1 x Prezes TVP Pan Juliusz BRAUN Telewizja Polska S.A.
ul. Jana Pawła Woronicza 17, 00-999 Warszawa
1 x Biuro Poselskie Posła Pana Andrzeja DUDY, ul. Bracka 15, 31-005 Kraków
1 x Pan Jerzy MILLER Wojewoda Małopolski ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków
1 x Pan Bogusław KOŚMIDER Przewodniczący Rady Miasta Krakowa
1 x Pani Małgorzata JANTOS Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa
31-004 Kraków, Plac Wszystkich Świętych ¾
1 x Pan Sławomir PIETRZYK Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa
1 x Pan Józef PILCH Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa
1 x Pan Sławomir PTASZKIEWICZ Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta
Krakowa 31-004 Kraków, Plac Wszystkich Świętych ¾
1 x Przewodniczący Klubu Radnych PO Pan Grzegorz STAWOWY
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Przewodniczący Klubu Radnych PIS Pan Bolesław KOSIOR
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Przewodniczący Klubu Radnych Przyjazny Kraków Pan Bartłomiej GARDA
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Prezydent Miasta Krakowa Pan Prof. Jacek MAJCHROWSKI
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Z-ca Prezydenta Miasta Krakowa Pani Anna OKOŃSKA-WALKOWICZ
1 x Pan Antoni FRYCZEK Dyrektor Biura Kontroli Wewnętrznej Urząd Miasta Krakowa
ul. Bracka 10, 31-005 Kraków
1 x Pani Maria KOLIŃSKA Dyrektor Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Krakowa
31-526 Kraków, ul. Grunwaldzka 8
1 x Dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa Pani Katarzyna BURY
31-072 Kraków, ul. Wielopole 17a
1 x Zarząd Budynków Komunalnych Dyrektor Pani Katarzyna ZAPAŁ
31-828 Kraków, Os. Złotej Jesieni 14
1 x Pani Marta ŻAK p.o. z-ca Dyrektora Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta
1 x a/a

06.04.2012, 20:31

Forum w Obronie Godności Kraków, 2 kwietnia 2012r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3468-11
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3509-68

Komendant Miejskiej Policji w Krakowie

Pan mł. insp. mgr Wadim Dyba

31-137 Kraków ul. Henryka Siemiradzkiego 24

Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych oraz Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych oraz w dniu 31 marca 2012r. otrzymało informację od Pana Prof. Andrzeja Jędraka o włamaniu do jego mieszkania podczas jego nieobecności. Pan Jędrak stwierdził że: w dniu 30 marca 2012r. około godz. 23.00 po powrocie do domu zastał drzwi zamknięte i nie mógł ich otworzyć własnym kluczem. Stwierdził, że do jego mieszkania dokonano włamania.
W drzwiach była koperta a w niej informacja podpisana przez osobę nieujawnioną /podpis nieczytelny/ przedstawiająca się, że działa z upoważnienia Marka Lesmana.
W piśmie było napisane , że „ Działając na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminnym i o zmianie Kodeksu cywilnego /Dz.U. z 2005 Nr 31 poz. 266 z póź. zm./ Art.10 pkt. 1,2 nastąpiło komisyjne wejście do lokalu. Lokal został zabezpieczony, a klucze służące do otwarcia nowego zamka znajdują się w biurze przy ul. Semperitowców 13/8 w Krakowie, a także u Pani Satora w mieszkaniu nr 2”. Okazało się, że jeden zamek w drzwiach został wymieniony, a drugi zamek w drzwiach został uszkodzony przez osoby które się do jego mieszkania włamały. Bez jego wiedzy i zgody nieznane mu osoby weszły do jego mieszkania. Jeden klucz otrzymał od swojej sąsiadki p. Satory która mieszka w mieszkaniu nr 2. W czasie jego nieobecności nie było awarii wywołującej szkodę lub zagrażającej bezpośrednio powstaniem szkody. Natomiast p. Lesman już kilka lat temu odłączył do mieszkania wodę i prąd. Działał tym samym na szkodę pana Andrzeja Jędraka. Gdyby to było celem usunięcia awarii, to przecież dopływ wody i prądu zostałby panu Andrzejowi Jędrakowi przywrócony. tak się jednak nie stało. W dalszym ciągu pan Jędrak nie ma dostępu do wody ani prądu. Forum za tym traktuje wejście tych osób jako włamanie do mieszkania prywatnego. Domagamy się dochodzenia i ukarania winnych tego włamania. Forum liczy, że Pan Komendant doprowadzi do przestrzegania prawa i winni włamania zostaną surowo ukarani. Prosimy o natychmiastowe załatwienie sprawy.

Przewodniczący Forum
Za Forum:
Graniwid Sikorski

Otrzymują:
1 x Pan Jarosław Gowin Minister Sprawiedliwości Al. Ujazdowskie11, 00-950 Warszawa
1 x Pan Andrzej Seremet Prokurator Generalny ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa 1 x Komendant Główny Policji Pan nadinsp. Marek Działoszyński
02-624 Warszawa, ul. Puławska 148/150 1 x Pan insp. Mariusz Dąbek Komendant Wojewódzkiej Policji ul. Mogilska 109,
31-571 Kraków 1 x Pan Artur Wrona Prokurator Apelacyjny 31-553 Kraków, ul. Cystersów 181 1 x Pani Lidia Jaryczkowska Prokurator Okręgowy 30-965 Kraków, ul.Mosięźnicza 2 1 x Prokurator Rejonowy Kraków Śródmieście Zachód Pani Lucyna Czechowicz 30-965 Kraków, ul.Mosięźnicza 2 1 x Pan Jerzy Miller Wojewoda Małopolski ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków 1 x Pan Bogusław Kośmider Przewodniczący Rady Miasta Krakowa 31-004 Kraków, Plac Wszystkich Świętych ¾ 1 x Pan Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa 31-004 Kraków, Plac Wszystkich Świętych ¾ 1 x a/a

06.04.2012, 20:19

Forum w Obronie Godności Kraków, 2 kwietnia 2012r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3468-11
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3509-68

Komendant Miejskiej Policji w Krakowie

Pan mł. insp. mgr Wadim Dyba

31-137 Kraków ul. Henryka Siemiradzkiego 24

Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych oraz Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych oraz w dniu 31 marca 2012r. otrzymało informację od Pana Prof. Andrzeja Jędraka o włamaniu do jego mieszkania podczas jego nieobecności. Pan Jędrak stwierdził że: w dniu 30 marca 2012r. około godz. 23.00 po powrocie do domu zastał drzwi zamknięte i nie mógł ich otworzyć własnym kluczem. Stwierdził, że do jego mieszkania dokonano włamania.
W drzwiach była koperta a w niej informacja podpisana przez osobę nieujawnioną /podpis nieczytelny/ przedstawiająca się, że działa z upoważnienia Marka Lesmana.
W piśmie było napisane , że „ Działając na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminnym i o zmianie Kodeksu cywilnego /Dz.U. z 2005 Nr 31 poz. 266 z póź. zm./ Art.10 pkt. 1,2 nastąpiło komisyjne wejście do lokalu. Lokal został zabezpieczony, a klucze służące do otwarcia nowego zamka znajdują się w biurze przy ul. Semperitowców 13/8 w Krakowie, a także u Pani Satora w mieszkaniu nr 2”. Okazało się, że jeden zamek w drzwiach został wymieniony, a drugi zamek w drzwiach został uszkodzony przez osoby które się do jego mieszkania włamały. Bez jego wiedzy i zgody nieznane mu osoby weszły do jego mieszkania. Jeden klucz otrzymał od swojej sąsiadki p. Satory która mieszka w mieszkaniu nr 2. W czasie jego nieobecności nie było awarii wywołującej szkodę lub zagrażającej bezpośrednio powstaniem szkody. Natomiast p. Lesman już kilka lat temu odłączył do mieszkania wodę i prąd. Działał tym samym na szkodę pana Andrzeja Jędraka. Gdyby to było celem usunięcia awarii, to przecież dopływ wody i prądu zostałby panu Andrzejowi Jędrakowi przywrócony. tak się jednak nie stało. W dalszym ciągu pan Jędrak nie ma dostępu do wody ani prądu. Forum za tym traktuje wejście tych osób jako włamanie do mieszkania prywatnego. Domagamy się dochodzenia i ukarania winnych tego włamania. Forum liczy, że Pan Komendant doprowadzi do przestrzegania prawa i winni włamania zostaną surowo ukarani. Prosimy o natychmiastowe załatwienie sprawy.

Przewodniczący Forum
Za Forum:
Graniwid Sikorski

Otrzymują:
1 x Pan Jarosław Gowin Minister Sprawiedliwości Al. Ujazdowskie11, 00-950 Warszawa
1 x Pan Andrzej Seremet Prokurator Generalny ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa 1 x Komendant Główny Policji Pan nadinsp. Marek Działoszyński
02-624 Warszawa, ul. Puławska 148/150 1 x Pan insp. Mariusz Dąbek Komendant Wojewódzkiej Policji ul. Mogilska 109,
31-571 Kraków 1 x Pan Artur Wrona Prokurator Apelacyjny 31-553 Kraków, ul. Cystersów 181 1 x Pani Lidia Jaryczkowska Prokurator Okręgowy 30-965 Kraków, ul.Mosięźnicza 2 1 x Prokurator Rejonowy Kraków Śródmieście Zachód Pani Lucyna Czechowicz 30-965 Kraków, ul.Mosięźnicza 2 1 x Pan Jerzy Miller Wojewoda Małopolski ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków 1 x Pan Bogusław Kośmider Przewodniczący Rady Miasta Krakowa 31-004 Kraków, Plac Wszystkich Świętych ¾ 1 x Pan Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa 31-004 Kraków, Plac Wszystkich Świętych ¾ 1 x a/a

18.10.2011, 20:20

Do Mieszkańców Miasta Krakowa !
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych, Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Toń oraz Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie organizuje ponownie pikietę przeciw polityce mieszkaniowej, socjalnej oraz ekologicznej Prezydenta i Rady Miasta Krakowa a także władz państwowych. Występujemy w obronie parku krajobrazowego w Podgórkach Tynieckich, oraz zagrożeń przyrodniczych dla fauny i flory spowodowanej budową spopielarni zwłok w wyniku nieprzemyślanej decyzji o budowie spopielarni zwłok oraz budowy cmentarza w Podgórkach tynieckich, zagrożona jest przyroda oraz warunki bytowania ludzi w tym obszarze. Ta decyzja inwestycyjna jest nieprzemyślana, a plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru nie uwzględnia w dostatecznym stopniu zagrożeń związanych z tą inwestycją. Nie został on też dobrze skonsultowany z okoliczną ludnością. Zawarcie umowy na budowę spopielarni zagraża ewentualną stratą gospodarczą. Teren ten winien służyć rekreacyjnym celom krakowian.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych. Brak dostatecznych konsultacji społecznych przy planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Osiedla Łokietka” na terenie Toń w Krakowie.
Mieszkańcy Toń protestują bo uważają, że plan jest słaby, godzi w ich podstawowe interesy, prawo własności oraz jest niezgodny z wolą mieszkańców. Mieszkańcy Toń i reprezentujące ich Stowarzyszenia uważają, że przy sporządzaniu planu przestrzennego nie pyta się ich o zdanie ani nie było w tym zakresie konsultacji. Uważają że naruszona została zasada dialogu społecznego, a skala zaniedbań powoduje, że konieczne są dalsze konsultacji z mieszkańcami.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych.
Forum szczególnie apeluje o:
1. Odtworzenie budownictwa komunalnego w Krakowie.
2. Rozsądną wysokość czynszów w lokalach komunalnych. Władze Miasta nie mogą pełnić
funkcji kamieniczników.
3. Zagospodarowanie pustostanów.
4. Ponowne sprawdzenie legalności przejęcia kamienic i ustalenie strat
Miasta z tego tytułu .
5. Popieranie działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego
mieszkania.
6. Natychmiastowego zaprzestania dzikich eksmisji lokatorów.
7. Sprawdzenie przez Prokuraturę legalności przejęcia kamienic.
8. Efektywną ochronę lokatorów przed kamienicznikami, którzy odcinają
dostęp do wody, odprowadzenia ścieków, ciepła, elektryczności, gazu i
innych mediów.
9. Przeciwdziałaniu celowemu zaniedbaniu kamienic przez właścicieli
celem doprowadzenia ich do ruiny oraz znęcaniu się fizycznemu i
psychicznemu nad lokatorami.
10. Obniżkę wartości odtworzeniowej 1m2 ustalonego przez wojewodę
małopolskiego dla Krakowa poprzez wzięcie pod uwagę jedynie
budynków standardowych, a nie apartamentów i rezydencji.

11. Rewaloryzację wkładów na książeczkach mieszkaniowych.
12. Zwrot poniesionych nakładów na zakup lokali mieszkalnych oraz
rozliczenie deweloperów i innych inwestorów w tym w towarzystwach
takich jak „Leopard” i „Żubr”.
Przerażeni ostatnimi katastrofami budowlanymi w Krakowie przy ul. Krakowskiej 34 i ul. Czarnowiejskiej 4 zdecydowanie żądamy poprawy działalności nadzoru budowlanego tak na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim.
Zdecydowanie żądamy poszanowania praw emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, usprawnienie pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Niepełnosprawności, podjęcie rzeczywistej walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, bezdomnością, kontrola i zdecydowana poprawa działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwy nadzór nad Grodzkim Urzędem Pracy, zapewnienie rzeczywistej pomocy bezrobotnym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, kontrola działalności noclegowni i zapewnienie realnej opieki tej grupie Obywateli, większe zaangażowanie w system opieki zdrowotnej dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, wystąpienia przez Radę Miasta do Władz Państwowych i Rządowych o podwyżki najniższych rent i emerytur, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie płacy minimalnej.
Żądamy zdecydowanego zajęcia się problemem zakłócania ciszy nocnej w rejonie Rynku Głównego i okolicach. Zachowanie się części bywalców lokali jest skandaliczne.
Policja i Straż Miejska nie panuje nad tym procederem.
Cały czas Forum zwraca uwagę, że nie wolno eksmitować lokatorów, likwidować sklepy, zakłady usługowe i instytucje kulturalne ze śródmieścia, doprowadzając do braku przestrzegania prawa przez użytkowników lokali jak i hosteli.
Tak właśnie kończy się polityka władz miasta Krakowa.
Forum apeluje, aby wrócić do haseł Solidaryzmu Społecznego, gdyż innej drogi po prostu nie ma, chyba, że chce się działać na szkodę mieszkańców Krakowa.

LOKATORZY! EMERYCI! RENCIŚCI!
Mieszkańcy Tyńca, Sidziny, Skotnik i Toń!
Jeżeli to Was dotyczy, APELUJEMY- Weźcie udział w pikiecie, która odbędzie się w dniu 21.10.2011 r./ piątek / o godz.15:00
Miejsce rozpoczęcia przed budynkiem Auditorium Maximum UJ
ul. Krupnicza 33 w Krakowie.
POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE !

Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

23.09.2011, 23:53

Do Mieszkańców Miasta Krakowa !
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych, Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Toń oraz Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie organizuje ponownie pikietę przeciw polityce mieszkaniowej, socjalnej oraz ekologicznej Prezydenta i Rady Miasta Krakowa a także władz państwowych. Występujemy w obronie parku krajobrazowego w Podgórkach Tynieckich, oraz zagrożeń przyrodniczych dla fauny i flory spowodowanej budową spopielarni zwłok w wyniku nieprzemyślanej decyzji o budowie spopielarni zwłok oraz budowy cmentarza w Podgórkach tynieckich, zagrożona jest przyroda oraz warunki bytowania ludzi w tym obszarze. Ta decyzja inwestycyjna jest nieprzemyślana, a plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru nie uwzględnia w dostatecznym stopniu zagrożeń związanych z tą inwestycją. Nie został on też dobrze skonsultowany z okoliczną ludnością. Zawarcie umowy na budowę spopielarni zagraża ewentualną stratą gospodarczą. Teren ten winien służyć rekreacyjnym celom krakowian.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych. Brak dostatecznych konsultacji społecznych przy planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Osiedla Łokietka” na terenie Toń w Krakowie.
Mieszkańcy Toń protestują bo uważają, że plan jest słaby, godzi w ich podstawowe interesy, prawo własności oraz jest niezgodny z wolą mieszkańców. Mieszkańcy Toń i reprezentujące ich Stowarzyszenia uważają, że przy sporządzaniu planu przestrzennego nie pyta się ich o zdanie ani nie było w tym zakresie konsultacji. Uważają że naruszona została zasada dialogu społecznego, a skala zaniedbań powoduje, że konieczne są dalsze konsultacji z mieszkańcami.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych.
Forum szczególnie apeluje o:
1. Odtworzenie budownictwa komunalnego w Krakowie.
2. Rozsądną wysokość czynszów w lokalach komunalnych. Władze Miasta nie mogą pełnić
funkcji kamieniczników.
3. Zagospodarowanie pustostanów.
4. Ponowne sprawdzenie legalności przejęcia kamienic i ustalenie strat
Miasta z tego tytułu .
5. Popieranie działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego
mieszkania.
6. Natychmiastowego zaprzestania dzikich eksmisji lokatorów.
7. Sprawdzenie przez Prokuraturę legalności przejęcia kamienic.
8. Efektywną ochronę lokatorów przed kamienicznikami, którzy odcinają
dostęp do wody, odprowadzenia ścieków, ciepła, elektryczności, gazu i
innych mediów.
9. Przeciwdziałaniu celowemu zaniedbaniu kamienic przez właścicieli
celem doprowadzenia ich do ruiny oraz znęcaniu się fizycznemu i
psychicznemu nad lokatorami.
10. Obniżkę wartości odtworzeniowej 1m2 ustalonego przez wojewodę
małopolskiego dla Krakowa poprzez wzięcie pod uwagę jedynie
budynków standardowych, a nie apartamentów i rezydencji.

11. Rewaloryzację wkładów na książeczkach mieszkaniowych.
12. Zwrot poniesionych nakładów na zakup lokali mieszkalnych oraz
rozliczenie deweloperów i innych inwestorów w tym w towarzystwach
takich jak „Leopard” i „Żubr”.
Przerażeni ostatnimi katastrofami budowlanymi w Krakowie przy ul. Krakowskiej 34 i ul. Czarnowiejskiej 4 zdecydowanie żądamy poprawy działalności nadzoru budowlanego tak na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim.
Zdecydowanie żądamy poszanowania praw emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, usprawnienie pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Niepełnosprawności, podjęcie rzeczywistej walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, bezdomnością, kontrola i zdecydowana poprawa działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwy nadzór nad Grodzkim Urzędem Pracy, zapewnienie rzeczywistej pomocy bezrobotnym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, kontrola działalności noclegowni i zapewnienie realnej opieki tej grupie Obywateli, większe zaangażowanie w system opieki zdrowotnej dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, wystąpienia przez Radę Miasta do Władz Państwowych i Rządowych o podwyżki najniższych rent i emerytur, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie płacy minimalnej.
Żądamy zdecydowanego zajęcia się problemem zakłócania ciszy nocnej w rejonie Rynku Głównego i okolicach. Zachowanie się części bywalców lokali jest skandaliczne.
Policja i Straż Miejska nie panuje nad tym procederem.
Cały czas Forum zwraca uwagę, że nie wolno eksmitować lokatorów, likwidować sklepy, zakłady usługowe i instytucje kulturalne ze śródmieścia, doprowadzając do braku przestrzegania prawa przez użytkowników lokali jak i hosteli.
Tak właśnie kończy się polityka władz miasta Krakowa.
Forum apeluje, aby wrócić do haseł Solidaryzmu Społecznego, gdyż innej drogi po prostu nie ma, chyba, że chce się działać na szkodę mieszkańców Krakowa.

LOKATORZY! EMERYCI! RENCIŚCI!
Mieszkańcy Tyńca, Sidziny, Skotnik i Toń!
Jeżeli to Was dotyczy, APELUJEMY- Weźcie udział w pikiecie, która odbędzie się w dniu 29.09.2011 r./ czwartek / o godz.15:00 Miejsce rozpoczęcia przed budynkiem Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych ¾.
POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE !

Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

31.08.2011, 00:29

Do Lokatorów kamienic miasta Krakowa
Stowarzyszenie Nasza mała ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie oraz Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych i Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych organizuje ponownie pikietę w obronie parku krajobrazowego oraz zagrożenia przyrodniczego fauny i flory. W wyniku nieprzemyślanej decyzji o budowie spopielarni zwłok oraz budowy cmentarza w Podgórkach tynieckich, zagrożona jest przyroda oraz warunki bytowania ludzi w tym obszarze. Ta decyzja inwestycyjna jest nieprzemyślana, a plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru nie uwzględnia w dostatecznym stopniu zagrożeń związanych z tą inwestycją. Nie został on też dobrze skonsultowany z okoliczną ludnością. Zawarcie umowy na budowę spopielarni zagraża ewentualną stratą gospodarczą. Teren ten winien służyć rekreacyjnym celom krakowian.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych.
Forum szczególnie będzie apelować o:
1. Przyśpieszenie „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”. 2. Odtworzenie budownictwa komunalnego w Krakowie.
3. Rozsądną wysokość czynszów w lokalach komunalnych. Władze Miasta nie
mogą pełnić funkcji kamieniczników.
4. Zagospodarowanie pustostanów.
5. Ponowne sprawdzenie legalności przejęcia kamienic i ustalenie strat Miasta z
tego tytułu .
6. Popieranie działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego
mieszkania.
7. Natychmiastowego zaprzestania dzikich eksmisji lokatorów.
8. Sprawdzenie przez Prokuraturę legalności przejęcia kamienic. 9. Efektywną ochronę lokatorów przed kamienicznikami, którzy odcinają
dostęp do wody, odprowadzenia ścieków, ciepła, elektryczności, gazu i
innych mediów.
10. Przeciwdziałaniu celowemu zaniedbaniu kamienic przez właścicieli celem
doprowadzenia ich do ruiny oraz znęcaniu się fizycznemu i psychicznemu
nad lokatorami.
11. Obniżkę wartości odtworzeniowej 1m2 ustalonego przez wojewodę
małopolskiego dla Krakowa poprzez wzięcie pod uwagę jedynie budynków
standardowych, a nie apartamentów i rezydencji.

12. Rewaloryzację wkładów na książeczkach mieszkaniowych.
13. Zwrot poniesionych nakładów na zakup lokali mieszkalnych oraz rozliczenie
deweloperów i innych inwestorów w tym w towarzystwach takich jak
„Leopard” i „Żubr”.
Przerażeni ostatnimi katastrofami budowlanymi w Krakowie zdecydowanie żądamy poprawy działalności nadzoru budowlanego.
Żądamy także poszanowania praw emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, usprawnienie pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Niepełnosprawności, podjęcie rzeczywistej walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, bezdomnością, kontrola i zdecydowana poprawa działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwy nadzór nad Grodzkim Urzędem Pracy, zapewnienie rzeczywistej pomocy bezrobotnym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym,
kontrola działalności noclegowni i zapewnienie realnej opieki tej grupie Obywateli, większe zaangażowanie w system opieki zdrowotnej dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, wystąpienia przez Radę Miasta do Władz Państwowych i Rządowych o podwyżki najniższych rent i emerytur, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie płacy minimalnej.

Mieszkańcy Tyńca, Sidziny i Skotnik!
LOKATORZY! EMERYCI! RENCIŚCI!
Jeżeli to Was dotyczy, APELUJEMY- Weźcie udział w pikiecie, która odbędzie się w dniu 01.09.2011 r./ czwartek / o godz.15:00 Miejsce rozpoczęcia przy przejściu dla pieszych w obydwu kierunkach na ul. Bolesława Limanowskiego 31i 50 oraz przy przejściu dla pieszych na ul. Lwowska 30 w Krakowie .
POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE !


Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

31.08.2011, 00:27

DO MIESZKAŃCÓW KRAKOWA I OKOLIC
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych i Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych oraz Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie protestuje przeciw polityce mieszkaniowej, socjalnej oraz ekologicznej Prezydenta i Rady Miasta Krakowa a także władz państwowych.
Formą tych protestów są między innymi pikiety i demonstracje. Występujemy w obronie parku krajobrazowego w Podgórkach Tynieckich, oraz zagrożeń przyrodniczych dla fauny i flory spowodowanej budową spopielarni zwłok w wyniku nieprzemyślanej decyzji o budowie spopielarni zwłok oraz budowy cmentarza w Podgórkach tynieckich, zagrożona jest przyroda oraz warunki bytowania ludzi w tym obszarze.
Ta decyzja inwestycyjna jest nieprzemyślana, a plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru nie uwzględnia w dostatecznym stopniu zagrożeń związanych z tą inwestycją. Nie został on też dobrze skonsultowany z okoliczną ludnością. Zawarcie umowy na budowę spopielarni zagraża ewentualną stratą gospodarczą. Teren ten winien służyć rekreacyjnym celom krakowian.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych.
Forum szczególnie apeluje o:
1. Przyśpieszenie „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”. 2. Odtworzenie budownictwa komunalnego w Krakowie.
3. Rozsądną wysokość czynszów w lokalach komunalnych. Władze Miasta nie mogą pełnić funkcji kamieniczników.
4. Zagospodarowanie pustostanów.
5. Ponowne sprawdzenie legalności przejęcia kamienic i ustalenie strat
Miasta z tego tytułu .
6. Popieranie działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego
mieszkania.
7. Natychmiastowego zaprzestania dzikich eksmisji lokatorów.
8. Sprawdzenie przez Prokuraturę legalności przejęcia kamienic.
9. Efektywną ochronę lokatorów przed kamienicznikami, którzy odcinają
dostęp do wody, odprowadzenia ścieków, ciepła, elektryczności, gazu i
innych mediów.
10. Przeciwdziałaniu celowemu zaniedbaniu kamienic przez właścicieli
celem doprowadzenia ich do ruiny oraz znęcaniu się fizycznemu i
psychicznemu nad lokatorami.
11. Obniżkę wartości odtworzeniowej 1m2 ustalonego przez wojewodę
małopolskiego dla Krakowa poprzez wzięcie pod uwagę jedynie
budynków standardowych, a nie apartamentów i rezydencji.
12. Rewaloryzację wkładów na książeczkach mieszkaniowych.

13. Zwrot poniesionych nakładów na zakup lokali mieszkalnych oraz
rozliczenie deweloperów i innych inwestorów w tym w towarzystwach
takich jak „Leopard” i „Żubr”.

Przerażeni ostatnimi katastrofami budowlanymi w Krakowie przy ul. Krakowskiej 34 i ul. Czarnowiejskiej 4 zdecydowanie żądamy poprawy działalności nadzoru budowlanego tak na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim.

Zdecydowanie żądamy poszanowania praw emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, usprawnienie pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Niepełnosprawności, podjęcie rzeczywistej walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, bezdomnością, kontrola i zdecydowana poprawa działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwy nadzór nad Grodzkim Urzędem Pracy, zapewnienie rzeczywistej pomocy bezrobotnym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, kontrola działalności noclegowni i zapewnienie realnej opieki tej grupie Obywateli, większe zaangażowanie w system opieki zdrowotnej dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, wystąpienia przez Radę Miasta do Władz Państwowych i Rządowych o podwyżki najniższych rent i emerytur, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie płacy minimalnej.

Żądamy zdecydowanego zajęcia się problemem zakłócania ciszy nocnej w rejonie Rynku Głównego i okolicach.
Zachowanie się części bywalców lokali jest skandaliczne.
Policja i Straż Miejska nie panuje nad tym procederem.
Cały czas Forum zwraca uwagę, że nie wolno eksmitować lokatorów i zakłady usługowe ze śródmieścia, doprowadzając do braku przestrzegania prawa przez użytkowników lokali jak i hosteli.

Tak właśnie kończy się polityka władz miasta Krakowa.
Forum apeluje, aby wrócić do haseł Solidaryzmu Społecznego, gdyż innej drogi po prostu nie ma, chyba, że chce działać na szkodę mieszkańców Krakowa.

Forum w Obronie Godności
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
Tel. 604-489-954Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
Tel. 604-489-954

28.08.2011, 16:28

Mnie państwo nie dało rekompensaty za śliczny dom w okolicach Lwowa a moją rodzinę wepchało do kamienicy oczywiście nie swojej. Problem trwa nadal a kamienicznicy się uwłaszczają i robią co chcą, dlaczego ja nie mogę dostać odszkodowania? Moja rodzina wydała ogromne pieniądze na budowę domu.

18.08.2011, 23:02

Do Lokatorów kamienic miasta Krakowa
Stowarzyszenie Nasza mała ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie oraz Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych i Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych organizuje ponownie pikietę w obronie parku krajobrazowego oraz zagrożenia przyrodniczego fauny i flory. W wyniku nieprzemyślanej decyzji o budowie spopielarni zwłok oraz budowy cmentarza w Podgórkach tynieckich, zagrożona jest przyroda oraz warunki bytowania ludzi w tym obszarze. Ta decyzja inwestycyjna jest nieprzemyślana, a plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru nie uwzględnia w dostatecznym stopniu zagrożeń związanych z tą inwestycją. Nie został on też dobrze skonsultowany z okoliczną ludnością. Zawarcie umowy na budowę spopielarni zagraża ewentualną stratą gospodarczą. Teren ten winien służyć rekreacyjnym celom krakowian.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych.
Forum szczególnie będzie apelować o:
1. Przyśpieszenie „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”. 2. Odtworzenie budownictwa komunalnego w Krakowie.
3. Rozsądną wysokość czynszów w lokalach komunalnych. Władze Miasta nie
mogą pełnić funkcji kamieniczników.
4. Zagospodarowanie pustostanów.
5. Ponowne sprawdzenie legalności przejęcia kamienic i ustalenie strat Miasta z
tego tytułu .
6. Popieranie działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego
mieszkania.
7. Natychmiastowego zaprzestania dzikich eksmisji lokatorów.
8. Sprawdzenie przez Prokuraturę legalności przejęcia kamienic. 9. Efektywną ochronę lokatorów przed kamienicznikami, którzy odcinają
dostęp do wody, odprowadzenia ścieków, ciepła, elektryczności, gazu i
innych mediów.
10. Przeciwdziałaniu celowemu zaniedbaniu kamienic przez właścicieli celem
doprowadzenia ich do ruiny oraz znęcaniu się fizycznemu i psychicznemu
nad lokatorami.
11. Obniżkę wartości odtworzeniowej 1m2 ustalonego przez wojewodę
małopolskiego dla Krakowa poprzez wzięcie pod uwagę jedynie budynków
standardowych, a nie apartamentów i rezydencji.

12. Rewaloryzację wkładów na książeczkach mieszkaniowych.
13. Zwrot poniesionych nakładów na zakup lokali mieszkalnych oraz rozliczenie
deweloperów i innych inwestorów w tym w towarzystwach takich jak
„Leopard” i „Żubr”.
Przerażeni ostatnimi katastrofami budowlanymi w Krakowie zdecydowanie żądamy poprawy działalności nadzoru budowlanego.
Żądamy także poszanowania praw emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, usprawnienie pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Niepełnosprawności, podjęcie rzeczywistej walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, bezdomnością, kontrola i zdecydowana poprawa działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwy nadzór nad Grodzkim Urzędem Pracy, zapewnienie rzeczywistej pomocy bezrobotnym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym,
kontrola działalności noclegowni i zapewnienie realnej opieki tej grupie Obywateli, większe zaangażowanie w system opieki zdrowotnej dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, wystąpienia przez Radę Miasta do Władz Państwowych i Rządowych o podwyżki najniższych rent i emerytur, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie płacy minimalnej.

Mieszkańcy Tyńca, Sidziny i Skotnik!
LOKATORZY! EMERYCI! RENCIŚCI!
Jeżeli to Was dotyczy, APELUJEMY- Weźcie udział w pikiecie, która odbędzie się w dniu 25.08.2011 r./ czwartek / o godz.15:00 Miejsce rozpoczęcia na ulicy Grodzkiej przy pl. Wszystkich Świętych i ul. Dominikańskiej.

POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE !


Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

10.08.2011, 01:37

Krakowskie Kraków 11.04 2011r.
Stowarzyszenie Oczekujących
na Mieszkanie .
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102


Pan Bogusław Kośmider

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa

Pl. Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków

Zwracamy się do Rady Miasta Krakowa o wsparcie rozwiązania problemu zapotrzebowania na mieszkania w Krakowie. Jest to możliwe w ciągu 2-4 lat na, tyle, aby nie było problemu mieszkaniowego. Wyliczenie potrzeb jest możliwe, jeżeli weźmie się od Wojewody ilość jeszcze niezrealizowanych Książeczek Mieszkaniowych z adnotacją kandydacką.
Zrobić ścisłą rejestrację potrzeb mieszkań dla potrzeb komunalnych. Zrobić gruntowny przegląd mieszkań komunalnych z uwzględnieniem tych, co mają domy i inne mieszkania w Krakowie lub w niedalekiej odległości od Krakowa. Zaproponować osobom samotnym w starszym wieku domieszkanie do końca życia, ale bez możliwości przekazania mieszkania dalekim krewnym lub wykupienia. Jeżeli chcą wykupić to zaproponować im mniejsze mieszkanie do 30m2..wyremontowane na niskiej kondygnacji. Przez 10 lat nie może go przejąć nikt obcy ani rodzina dalsza i mieszkająca w innym mieszkaniu domu.
Na to czy są własnością gminy czy prywatne, zobowiązując do tego administratorów uchwałą Rady Miasta.
Posesje bez określonego właściciela określić czas odkąd stoi pusta i wyznaczyć ostateczny termin znalezienia właściciela np. do roku 31.XII 2012 r. i to z autentycznymi dokumentami a niepodrabianymi na Ukrainie, Izraelu, USA, Austrii itp.
Wyznaczyć biegłego, który z urzędu określi cenę niszczejącej posesji i działki (po odliczeniu amortyzacji i kosztów podatku opłaty gruntowej).
Przekazać posesję ludziom, którzy się zorganizują w ramach posiadanych Książeczek Mieszkaniowych i podejmą się remontu, aby mieć mieszkanie.
1.Wesprzeć starania ludzi posiadających Książeczki Mieszkaniowe PKOBP o zmianę ustawy i doprowadzenie do Waloryzacji wkładów i odsetek z przeznaczeniem na remonty posesji.
2. Doprowadzić do reaktywowania budownictwa spółdzielczego dla zaspokojenia potrzeb tych, którzy posiadają Książeczki Mieszkaniowe znajdujących się w rejestrze Wojewody Małopolskiego a należący do Krakowa.
3. Pozyskanie terenów pod budownictwo wielorodzinne z zasobów Gminy, pozostałościach Skarbu Państwa, oraz tych po zlikwidowanych jednostkach wojskowych. Oddanie ich pod budownictwo spółdzielcze za symboliczne stawki. Warunek połączenie budownictwa spółdzielczego z komunalnym w określonym umową %. Rozwiązane zostaną 2 problemy komunalny i ludzi posiadających KMPKOBP. Będzie to rozwiązanie problemów mieszkań komunalnych i posiadaczy KMPKOBP.


Rada Miasta winna też zastanowić się na zablokowaniu sprzedawania mieszkań odzyskiwanych przez spółdzielnie na wolny rynek i zaspakajania tych, którzy mając pieniądze kupują kolejne mieszkania do wynajmu. Te mieszkania winny być przydzielane kolejno tym, co są na listach u Wojewody za wkład, jaki mają na KMPKOBP a sprzedawane im za premię gwarancyjną. To uczciwe rozwiązanie problemu. Wyselekcjonowanie tych, co najdłużej oczekują, na mieszkanie, zrobić uczciwie listę no i przydzielać.
Warunek nie wolno wynajmować dla zysku, sprzedać przez 15 lat. Prawo pierwokupu ma Gmina po cenie rynkowej minus amortyzacja.
Doprowadzić do tego, aby rozszerzono zakres wykorzystania zasobów z Książeczek Mieszkaniowych na remonty, nie tylko okna, ale i reszta mieszkania.

Miasto winno przejąć wszystkie stojące i niszczejące posesje i oddać je tym, co potrzebują mieszkań posiadaczom KMPKOBP – mają rodziny są młodzi, pracują i nie mają dachu nad głowa. Mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach, lub w urągających warunkach mieszkaniowych. Jeżeli się zorganizują i dostaną nisko% Kredyt remontowy w Banku PKOBP jako zadość uczynienie za wieloletnie posiadanie KMPKOBP w tym banku, Banku, który zarabiał na ich pieniądzach przez lata. Dochodzenie roszczeń Mozę trwać latami i musi być udowodnione oryginalnymi dokumentami. Ludzie POLACY żyją teraz mieszkać gdzieś muszą.
Odzyskiwane Posesje w Krakowie przestają pełnić funkcje mieszkalnych a stają się hotelami, biurami, gabinetami, sklepami, punktami usługowymi. Tak wiec zamiast zwiększania zasobów mieszkaniowych kurczą się zasoby mieszkań. Ludzie są zmuszani w nieludzi sposób do opuszczania wynajmowanych od dziesiątków lat mieszkań, niczym nieuzasadnione wzrosty czynszów, wyłączenia wody, gazu, prądu, celowe niszczenie dachów i inne szykany. Tak dalej być nie może. Rada Miasta ma obowiązek reagować i rozwiązywać problemy nie tylko tych, co odzyskują posesje, ale i tych, co przez to znajdują się na bruku.
Stoją posesje przy ul Dietla 44 od 1983, ul. Siemiradzkiego 14 od 1995 mieszkają tam ludzie nielegalnie, lub po cichu legalizowani przez Inspektorów ZBK i im sprzyjających, co chcą przejąć posesje. Przygotowywane dla pewne Grupy ludzi w Krakowie, co przejmuje mieszkania i posesje. Tu chodzi o duże pieniądze wiec ci, co je mają sterują Radą Miasta a ludzie pracujący w Krakowie i niezarabiający dużo są traktowani jak margines społeczny. Od urzędników słyszą tylko, że mieszkań brak, że problem mieszkaniowy jest wielki. To jest kłamstwo i to do udowodnienia, że problem mieszkań można rozwiązać szybko i skutecznie, tylko to wymaga wysiłku urzędników.

Otrzymują:
1 x Prezes Rady Ministrów Pan Donald Tusk
Aleje Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa
1 x Wojewoda Małopolski Pan Stanisław Kracik
ul. Basztowa 22 31-156 Kraków
1 x Prezydent Miasta Krakowa Pan Prof. Dr Hab.Jacek Majchrowski
Pl. Wszystkich Świętych 3/4 31-004 KrakówZ poważaniem

Za Zarząd

Graniwid Sikorski

10.08.2011, 01:29

Forum w Obronie Godności Kraków, 28 lipca 2011r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3468-11
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3509-68

Pan Cezary Grabarczyk
Minister Infrastruktury
ul. Chałubińskiego 4-6, 00-928 Warszawa

Szanowny Panie Ministrze

Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych oraz Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych od dawna i wielokrotnie zwracało uwagę na brak polityki Państwa i Rządu jak i Samorządu w dziedzinie polityki mieszkaniowej.
Najnowszym przykładem jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 listopada 2010 roku
sygn. akt K 19/06 dotyczącego lokali tymczasowych. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dotyczące „kto ma dać lokal tymczasowy” są nie do określone. Znaczy to, że nie wiadomo do końca kto ma przyznać lokal tymczasowy.
Czy mają wskazywać lokal tymczasowy wyrzucający lokatorów kamienicznicy, czy też ten obowiązek jak zwykle zostanie przerzucony na Gminy, bez zapewnienia na ten cel środków finansowych jako zadanie własne, czy też ten obowiązek winno wziąć na siebie Państwo.
Trybunał Konstytucyjny odroczył termin wprowadzenia tego wyroku o jeden rok to jest do 17 listopada 2011r. Dał więc władzom państwowym jak i rządowi rok na uregulowanie tej sytuacji. Oznacza to, że od 17 listopada 2011r. znikają przepisy o lokalach tymczasowych, w związku z tym kamienicznicy będą wyrzucać lokatorów na bruk. Chronić lokatorów jedynie będzie okresowo zasada, że nie można wyrzucać na bruk w okresie zimowym to jest od 1 listopada do 31 marca. Innej ochrony nie będzie jeżeli Sejm i Rząd nie uchwalą w tym okresie przepisów chroniących lokatorów przed kamienicznikami. Rząd do tej pory nic nie zrobił wiele wskazuje na to, że ci lokatorzy którzy nie otrzymają mieszkań socjalnych znajdą się na bruku. Świadczy to o całkowitej inercji i amoralności władzy. Za nic władza państwowa ma interesy lokatorów, preferując natomiast interesy kamieniczników i deweloperów.
Władze Rządowe mogą też próbować przerzucić te obowiązki na Gminy, bez partnerstwa i zapewnienia im jako zadania własne, bez zapewnienia na ten cel odpowiednich środków finansowych. Jak zwykle po drogach, kolejach to kolejny wyczyn Ministra Infrastruktury Pana Cezarego Grabarczyka. Jakże cynicznie ubódł Forum widok, jak Panu Ministrowi Cezaremu Grabarczykowi w Sejmie posłanka PO wręczała kwiaty po wygranym przez Ministra wniosku o jego odwołanie. A przecież całe kierownictwo Ministra Infrastruktury winno odejść natychmiast, choćby z powodu sabotowania polityki mieszkaniowej dla najuboższych i średniozamożnych. Niestety nic takiego się nie stało, a Pan Minister kandyduje do Sejmu w Łodzi.
Forum ze swej strony po wielokroć powtarzało i powtarza, że nadszedł najwyższy czas na zorganizowanie w Państwie „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”.
Panie Premierze i Panie Ministrze, to co robicie w tym zakresie to kompromitacja, wstyd i hańba.

Forum ponownie apeluje, trzeba wrócić do idei „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”.
Innej drogi po prostu nie ma.
Nie może się wam udać wasz haniebny plan wyrzucania ludzi do noclegowni.
To co robicie jest wstrętne i odpychające. Trzeba wrócić do polityki mieszkaniowej. Zdaniem Forum jedyną formą jest dialog społeczny, który winien się wyrazić zwołaniem „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”. Powinna to być platforma rozmowy i wypracowania decyzji mieszkaniowych, a także określenia roli w ich rozwiązywaniu Władz Państwowych, Rządowych, Samorządowych. Trzeba także koniecznie nałożyć obowiązki w tym zakresie na kamieniczników którzy do tej pory uchylali się od tych obowiązków.
O to apelujemy i o to prosimy.

Za Forum Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

Otrzymują:
1 x adresat
1 x Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa
1 x Prezes Rady Ministrów Pan Donald Tusk
Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa
1 x Marszałek Sejmu Pan Grzegorz Schetyna
ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
1 x Wicepremier. Minister Gospodarki Pan Waldemar Pawlak
ul. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich Pani Prof. Irena Lipowicz
Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa
1 x Wojewoda Małopolski Pan Stanisław Kracik
ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków
1 x Przewodnicząca Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Przewodniczący Klubu Radnych PO Pan Grzegorz Stawowy
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Przewodniczący Klubu Radnych PIS Pan Andrzej Duda
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Przewodniczący Klubu Radnych Przyjazny Kraków Pan Bartłomiej Garda
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Prezydent Miasta Krakowa Pan Prof. Jacek Majchrowski
Plac Wszystkich Świętych ¾ 31-004 Kraków
1 x Prasa
1 x Polska Agencja Prasowa.
1 x TVP.
1 x a/a

10.08.2011, 00:39

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:39

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:39

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:38

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:38

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:38

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:38

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:38

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:38

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:38

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

10.08.2011, 00:37

Proszę o wyjaśnienie o jakie książeczki chodzi. Ponieważ osoby protestujące przed Sądem - "dotyczyło '
książeczek mieszkaniowych.

Czyżby ?........ Liczę , że sprawa zostanie wyjaśniona i należy zrobić korektę .................
Nie należy w przyszłości popełniać takich błędów.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3