Przemierzają Polskę na rowerach i pomagają hospicjom...

  Przemierzają Polskę na rowerach i pomagają hospicjom [ZDJĘCIA]

  Damian Radziak

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Przemierzają Polskę na rowerach i pomagają hospicjom [ZDJĘCIA]
  1/27
  przejdź do galerii

  ©Damian Radziak

  Już po raz siódmy Fundacja Babci Aliny zorganizowała rowerowy rajd przez Polskę. Wolontariusze w tym roku wyjechali z Wrocławia i mają w sumie do pokonania tysiąc sto kilometrów. W czasie podróży odwiedzą siedem hospicjów. W sobotę, 2 lipca przywieźli dary do placówki w Nowym Sączu.
  Sądeckie Hospicjum wzbogaciło się o 12 materaców przeciwodleżynowych i dwa koncentratory powietrza. W przejeździe przez Nowy Sącz rowerzystom pomagali sądeccy motocykliści. Na miejscu natomiast przywitała ich kapela regionalna i pacjenci. – To piękny dzień. Nie dość, że otrzymaliśmy wspaniałe dary, to jeszcze możemy spotkać i porozmawiać z miłymi ludźmi. Tego nam najbardziej brakuje, kontaktu z ludźmi. Cała załoga hospicjum ma dla nas ogromne serca, ale brakuje czasem rozmowy. Dziękuje za wizytę – mówiła Władysława Rydzewska z Muszyny, która w hospicjum jest od siedmiu miesięcy.

  Była to już druga wizyta Fundacji Babci Aliny w Sądeckim Hospicjum.
  Pierwszy raz wolontariusze odwiedzili placówkę w 2012 roku. W kolejnych latach przesyłali nieco mniejsze podarunki pocztą, choć w ubiegłym roku było to łóżko rehabilitacyjne. – To dla nas ogromne wsparcie – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor hospicjum. – Dziś otrzymaliśmy wsparcie za sześć tysięcy złotych. Gdybyśmy tych materacy i urządzeń nie otrzymali, musielibyśmy je kupić. Dzięki temu pieniądze możemy przeznaczyć na inny cel – dodaje Kaczwiński.

  W rajdzie Fundacji Babci Aliny uczestniczy w tym roku 16 rowerzystów z Polski, Anglii i Stanów Zjednoczonych. Wolontariusze odwiedzą w sumie siedem hospicjów. Przed nimi jeszcze wizyty w Zakopanem i Krakowie. – W pierwszej kolejności wspieramy finansowo hospicja, ale rajd ma też promować ruch hospicyjny i pokazywać, że tego typu instytucje czekają na nasze wsparcie – mówi Janusz Holender, założyciel Fundacji. – Kilka lat temu do hospicjum trafiła moja mama. Otrzymała tam ogromne wsparcie. Ona i cała moja rodzina. Po jej śmierci postanowiliśmy się odwdzięczyć. Założyliśmy Fundację i pomagamy hospicjom w całym kraju – dodaje Janusz Holender. W ciągu siedmiu lat działalności, Fundacja przekazała 40 polskim hospicjom sprzęt o wartości ponad 800 tysięcy złotych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ludzie

  Super (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  O Wielkim Sercu. pozdrawiam Was jesteście Wielcy. a taki szatan z Torunia biznesmen jeszcze by od nich grosz ostatni wyciągnął! !

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce