"Przekazanie obiektu w dzierżawę na rzecz Kolejowego Klubu Wodnego 1929 pozwoli również zabezpieczyć funkcjonowanie na przystani nad zalewem Bagry, w rozpoczynającym się właśnie sezonie wiosenno-letnim, innym stowarzyszeniom współpracującym z KKW, m.in. takim jak: Phari, ZHP i KN Lider Kraków. Po trzymiesięcznym okresie próbnym, planowane jest oddanie nieruchomości w dzierżawę na czas nieoznaczony – celem utworzenia ośrodka szkolenia w kajakarstwie klasycznym, który pozwoli na wychowywanie następców dzisiejszych mistrzów" - informują w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
W ciepłe miesiące Zalew Bagry cieszy się ogromnym powodzeniem. To darmowe miejskie kąpielisko. Opalać i kąpać można się tam pod okiem ratowników. W upalne dni są tam tłumy plażowiczów. W pozostałem miesiące Bagry też przyciągają mieszkańców. Można tam odpocząć w ciszy i spokoju wśród przyrody.
[polecany[26177563[/polecany]
W sezonie letnim wśród atrakcji nad Bagrami znaleźć można m.in.: kąpielisko, plaże, siłownię, piaszczyste boiska sportowe, dwie przystanie wodne, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Plażowicze mogą posilić się w punktach gastronomicznych. Ponadto dzieci mogą skorzystać z położonego nieopodal osiedlowego placu zabaw. Poza sezonem można tam skorzystać z alejek spacerowych. Są też otwarte całoroczne punkty gastronomiczne.
Nad Bagrami mamy też Małą Chorwację, czyli międzynarodowy zakątek z Promenadą Chorwacką z tabliczkami informacyjnymi odwzorowującymi położenie geograficzne największych miast chorwackich. Prostopadła do niej aleja nosi z kolei nazwę Alei Gwiazd Chorwacki, wzdłuż której stoją tablice z nazwiskami słynnych Chorwatów. Powstała tam również tężnia solankowa, wykorzystująca sól adriatycką z wyspy Pag.
Zalew Bagry jest także popularny wśród żeglarzy. Z akwenu korzystają krakowskie kluby żeglarskie. W sezonie żeglarskim odbywają się tu imprezy i konkursy plenerowe.
Empatia transmitowana społecznie?
