Puchar Polski dla koszykarzy R8 Basketu Kraków [ZDJĘCIA]

Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykarze R8 AZS Politechnika Kraków zdobyli Puchar Polski po wygranej z zespołem Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 87:51 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
W czwartek w małej Tauron Arenie zakończył się finałowy turniej Pucharu Polski koszykarzy. Bez najmniejszych kłopotów po główne trofeum sięgnęli koszykarze beniaminka II ligi R8 Basket AZS Politechnika Krakowska, pokonując zespół Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 87:51.

Podopieczni trenera Rafała Knapa zastosowali sprawdzoną dzień wcześniej taktykę. Narzucili od początku szalone tempo i grając na wysokim procencie skuteczności nie pozwolili przeciwnikowi na chwilę wytchnienia. Strzelecka forma ponownie imponował Jakub Załucki, który seryjnie posyłał piłkę do kosza. Wspierał go Michał Hlebowicki oraz Wojciech Pisarczyk. Gdy zabrzmiała syrena kończąca pierwszą kwartę, stało się jasne, kto zdobędzie główne trofeum. Poczuli to także gospodarze, którzy w drugiej kwarcie zagrali poniżej oczekiwań widząc, jaki poziom sportowy prezentuje rywal.

W przerwie w szatni gospodarzy była mobilizacja, bo choć losy zawodów były przesądzone, to z szacunku dla rywala, kibiców i przedstawicieli Polskiego Związku Koszykówki należało zagrać kolejne 20 minut w należyty sposób. Gospodarze wykonali zadanie znakomicie i zaprezentowali kilka bardzo ciekawych akcji, po których kibice nagradzali ich brawami.

Po zakończeniu meczu nastąpiła feta bardzo starannie przygotowana przez działaczy klubu. R8 Basket Kraków wpisał się do historii polskiej koszykówki, choć przed rokiem nie było pewne, że zespół zapewni sobie prawo gry w barażach o awans do II ligi. Przyjście tytularnego sponsora zmieniło w klubie wszystko i wśród wielu życzeń składanych podczas fety przebijało się głównie to, by za dwa lata w Tauron Arenie odbywały się mecze w ekstraklasie. R8 Basket jest drugą po Wiśle Kraków drużyną z Krakowa, która zdobyła Puchar Polski

- Cieszymy się z wyniku, ale już myślimy o rundzie rewanżowej w II lidze, gdzie czeka nas wiele spotkań z bardziej wymagającymi rywalami – powiedział trener R8 Basketu Rafał Knap.

R8 Basket AZS Politechnika Krakowska – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 87:51 (28:7, 13:16, 22:10, 24:18)
Punkty dla R8 Basketu zdobyli
: Załucki 26, Pisarczyk 15, Hlebowicki 13, Mamcarczyk 8, Kamecki 6, Derkowski 5, Dwernicki 4, Stecko 4, Stalicki 2, Siwak 2, Baran 2.

Materiał oryginalny: Puchar Polski dla koszykarzy R8 Basketu Kraków [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski