Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek o godzinie 18. Zostanie na niego wpuszczonych docelowo ok. 5 tysięcy widzów. Tego dnia bramy na skocznię otwarte będą już od godziny 15.
Pierwszy dzień konkursowy – w sobotę 18 stycznia - to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Docelowo organizatorzy spodziewają się ok 17,5 tys. kibiców. Drugi dzień zawodów – niedziela 19 stycznia - to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13, a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.

Zamykają ulice w rejonie skoczni
Na czas zawodów wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w części miasta, gdzie znajduje się Wielka Krokiew.
- Od 17 stycznia 2025 r. od godziny 8 do 19 stycznia do godziny 21:00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu. Utworzona zostanie strefa B-1, czyli zakaz ruchu w obu kierunkach. W organizacji ruchu założono wariant wyłączenia dróg dla ruchu samochodowego – informuje Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.
Wyłączone z ruchu zostaną ulice:
-ul. Bronisława Czecha na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do skoczni,
ul. Piłsudskiego od ul. Jana Sabały do skoczni,
ul. Zwierzyniecka na odcinku między ul. Szymanowskiego i ul. Piłsudskiego,
ul. Szymanowskiego na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do ul. Piłsudskiego.
- Decyzję o zakresie włączeń z ruchu poszczególnych ulic będą podejmować policjanci zakopiańskiej drogówki na podstawie aktualnej sytuacji na drogach oraz ilości kibiców zmierzających w stronę skoczni – dodaje policja.
Czego nie wolno wnosić na skocznię?
Policja przypomina, że skoki na Wielkiej Krokwi mają charakter imprezy masowej. W jej trakcie nie wolno:
wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych np. race, fajerwerki, petardy
wnosić alkoholu
rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych
używać elementu odzieży (np. kominiarka) w celu uniemożliwienia rozpoznania
przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności
atakować - naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.
- Należy bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozić będzie odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie – dodaje policja.
