Puszcza - Miedź. Obroniony karny, gra w dziesiątkę. I wielki pech na koniec!

boch
Bramkarz Puszczy Gabriel Kobylak
Bramkarz Puszczy Gabriel Kobylak Paweł Dubiel
Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 w meczu, którym rozpoczęła się 5. kolejka I ligi. Gospodarze przez ponad godzinę grali w liczebnym osłabieniu, a w doliczonym czasie gry bardzo niewiele zabrakło im do zdobycia wyrównującej bramki. Ponieśli trzecią porażkę w tym sezonie.

Miedź w poprzednich czterech meczach zdobyła 9 goli, ale aż pięć z nich Krzysztof Drzazga, który w poprzednim spotkaniu przeżył dramat - zerwał więzadła krzyżowe. Pozbawieni swojego żądła legniczanie występ w Niepołomicach zaczęli aktywnie, w 13 min po strzale Marcina Garucha z wolnego piłce drogę do celu zagrodził głową Ivan Hladik. Najważniejszy moment I połowy nastąpił między 30 a 32 minutą. Najpierw po sfaulowaniu wychodzącego na czystą pozycję Kamila Zapolnika z boiska wyleciał Diego Bardanca. A skutkiem był też rzut karny: strzał Maxime’a Domingueza obronił Gabriel Kobylak!

Wisła Kraków. Transfery byłych piłkarzy Wisły. Sezon 2021/22

Po przerwie golkiper Puszczy powstrzymał w sytuacji sam na sam Michała Bednarskiego (53 min), ale siedem minut później nastąpiła skuteczna już kontra Miedzi: podawał Bednarski, a strzał do siatki wykonał Bruno Garcia.

"Żubry" starały się wyrównać, już po chwili uderzenie Piotra Mrozińskiego obronił bramkarz gości. Prawdziwe emocje nastąpiły jednak dopiero w doliczonym czasie gry. W 90+3 min sam na sam z Pawłem Lenarcikiem znalazł się Szymon Kobusiński - no i nie zdołał go pokonać. A na zakończenie meczu piłka wylądowała na słupku bramki legniczan!

- Bardzo mi żal zawodników. Wykonali ogrom pracy, żeby odrobić stratę - powiedział trener Puszczy Tomasz Tułacz.

Kibice na meczu Wieczysta - Sokół Kocmyrzów

Kibice Wieczystej na meczu z Sokołem Kocmyrzów. Coraz więcej...

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Garcia 60.
Puszcza: Kobylak – Aftyka (82 Dziadosz), Hladik, Bardanca, S. Górski (82 J. Strózik) – Boguski (66 Kobusiński), Stępień, Hajda (70 Cichoń), Serafin, Mroziński – Thiakane.
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Aftyka – Mijusković, Tront. Czerwona kartka: Bardanca (30, faul).