Targi odbywają się na górnej Równi Krupowej. To właśnie tam wyrosło małe miasteczko z pysznościami. W tym roku jest 80 wystawców. To producenci artykułów spożywczych, rękodzieła, a także naturalnych kosmetyków. Na Równi można znaleźć rozmaite wędliny, szynki i pasztety wyrabiane metodami tradycyjnymi, są chleby na zakwasie, słodkie chałwy. Dużym zainteresowaniem cieszy się stoisko Włochów z pysznymi wędlinami, słodkościami i oliwkami. Jest dużo stoisk z rozmaitymi miodami – także tymi pitnymi. Nie brakuje piw rzemieślniczych. Każdy może tych produktów popróbować i kupić. Na miejscu są ławy i leżaki. Można więc śmiało spędzić tam sporo czasu.
Nie brakuje stoisk z rękodziełem, czy z kosmetykami naturalnymi. Te ostatnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem turystów z krajów arabskich. Goście z Bliskiego Wschodu chętnie odwiedzają także stoiska z miodami. Ten specjał przypadł mi bardzo do gustu.
W sercu wioski targowej można także popróbować gotowych dań serwowanych przez zakopiańskich szefów kuchni, a także podhalańskie koła gospodyń wiejskich. W sercu zaś wioski jest duża scena, na której niemal przez cały dzień odbywają się występy zespołów góralskich. A gdy do tego dołożymy piękną pogodę, jaka zapowiada się nam przez cały weekend – targi i Rówień to zdecydowanie miejsce, gdzie gdzie warto spędzić długi sierpniowy weekend.
Tegoroczne targi potrwają do wtorku 15 sierpnia.
Kontrowersje w Tatrach. We wrześniu zamykają schronisko na H...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]