Rafał Zgierski z Wawelu Kraków drugi w Spadochronowym Pucharze Świata

Skoki spadochronowe. Rafał Zgierski (WKS Wawel Kraków) jako pierwszy Polak w historii stanął na podium w klasyfikacji generalnej Spadochronowego Pucharu Świata mężczyzn w celności lądowania. Zdobył srebrny medal.

W ostatnich, finałowych zawodach PŚ, które odbyły się w Locarno (Szwajcaria), Zgierski zajął ósme miejsce, co pozwoliło mu utrzymać drugą lokatę w „generalce”. To jego ogromny, kolejny sukces. Wcześniej jako jedyny Polak triumfował w zawodach PŚ, i to dwukrotnie (po raz drugi w tym roku w lipcu w Peiting, Niemcy).

Pozostałe tegoroczne zawody PŚ odbyły się w czerwcu w Rijece (Chorwacja) i Lesce (Słowenia), w sierpniu Belluno (Włochy) i we wrześniu w Thalgau (Austria).

W Locarno rywalizowało 37 drużyn. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Tylko w jednej, trzeciej kolejce skoków padło 59 center, czyli najlepszych możliwych wyników - 0 cm. Swoją rekordową kolejkę w historii zaliczyła drużyna Kraków Wawel - 2 cm na pięciu zawodników!

Skoki odbywały się z samolotów Pilatus Porter PC-6: dwóch cywilnych i jednego wojskowego.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn wygrał Francuz Thomas Jeannerot przed Czechem Bonifacym Hajkiem (po 1 cm) i Niemcem Christianem Kutzmannem (2 cm). Zgierski uzyskał wynik 5 cm.

Klasyfikację indywidualną kobiet wygrała Francuzka Deborah Ferrand (2 cm) przed Szwajcarką Claudią Gratzer (3 cm) i jej rodaczką Ericą Franz (7 cm).

Drużynowo najlepszy okazał się Czech Republic Military Team Aalpha (29 cm). Drugą lokatę zajął zespół Italia II (40 cm), a trzecią niemiecki zespół Sportfordergruppe BW 1 (41 cm).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn PŚ triumfował Włoch Paolo Filippini, wyprzedzając Zgierskiego i swojego rodaka Francesco Gulottiego. „Generalkę” kobiet wygrała Ferrand przed Franz i Gratzer.

Drużynowo zwyciężył zespół Italia. Drugie miejsce zajął zespół Czech Republic Military Team Aalpha, a trzecie szwajcarska drużyna CISM Suisse I.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Rafał Zgierski z Wawelu Kraków drugi w Spadochronowym Pucharze Świata - Dziennik Polski