Real stracił trzy punkty, może też stracić fotel lidera

W meczu 26. kolejki ligi hiszpańskiej Real Madryt przegrał w Bilbao z Athletic 0:1 (0:0). Jeśli w niedzielę mająca o dwa punkty mniej Barcelona pokona u siebie Rayo Vallecano, „Królewscy” stracą na jej rzecz fotel lidera tabeli.

Jedynego gola zdobył w 26 minucie Aritz Aduriz, który głową wykorzystał dośrodkowanie Mikela Rico. Aduriz kwadrans przed końcem spotkania był bliski podwyższenia wyniku, ale tym razem główkował w słupek.

Real przeważał, ale miał ogromne trudności ze sforsowaniem szczelnej defensywy rywali i rzadko stwarzał sobie dobre sytuacje. Bliski szczęścia w drugiej połowie był Gareth Bale, po którego strzale w 82 minucie z niemal połowy boiska piłka trafiła w obramowanie bramki.

- Wygrać z Realem Madryt bez cierpienia jest niemożliwe. Jesteśmy dumni z wykonanej pracy – powiedział tuż po spotkaniu Aduriz.

W Bilbao żółte kartki w Realu zobaczyli m.in. Toni Kroos i Isco. Mają oni na koncie już po cztery „żółtka”, podobnie jak Alvaro Arbeloa (i James Rodriguez, ale on leczy kontuzję). Jeśli w następnym meczu, z Levante, zostaną także ukarani, nie zagrają 22 marca w Gran Derbi z Barceloną na Camp Nou.

Materiał oryginalny: Real stracił trzy punkty, może też stracić fotel lidera - Dziennik Polski