Regionalny Puchar Polski. Wieczysta rozgromiła Sokoła Kocmyrzów i jest już w półfinale rejonu Kraków [ZDJĘCIA]

PP Kraków: Wieczysta Kraków - Sokół Kocmyrzów
PP Kraków: Wieczysta Kraków - Sokół Kocmyrzów Andrzej Banaś
W ćwierćfinale Regionalnego Pucharu Polski w Krakowie Wieczysta efektownie pokonała Sokoła Kocmyrzów. Cztery gole strzelił Sławomir Peszko, trzy - Radosław Majewski. Zobacz, co działo się na boisku, przejdź do GALERII.

Wieczysta Kraków – Sokół Kocmyrzów 11:0 (6:0)
Bramki:
1:0 Kura 3, 2:0 Frańczak 11, 3:0 Majewski 13, 4:0 Peszko 23, 5:0 Szewczyk 23, 6:0 Peszko 33, 7:0 Peszko 55, 8:0 Peszko 58, 9:0 Majewski 71, 10:0 Majewski 73, 11:0 Skrzypek 83.
Wieczysta: Miśkiewicz - Frańczak, Kołodziej, Jurkowski (61 Jampich), Kura (46 Guzik) – Krasuski (46 Gawęcki), Pietras, Majewski – Madejski (57 Skrzypek), Szewczyk, Peszko (70 Pachowicz).
Sokół: Siwiecki – Pasionek (61 Adamski), Cholewa, Orłowski, Urbaniec (46 Korneluk) – Stec, Pietrzyk (46 Brak), Targosz, Hałat (46 Mołtoch), Świeca – Zawrzykraj (66 Korfel).
Sędziował: Maciej Koster. Żółta kartka: Zawrzykraj.

Kibice na meczu Wieczysta - Sokół Kocmyrzów

Kibice na meczu Pucharu Polski: Wieczysta Kraków - Sokół Koc...

Sokół, czołowa drużyna IV ligi, nie sprawiła Wieczystej żadnych kłopotów. Goście, choć starali się grać piłką, poważniej zagrozili gospodarzom dopiero w 87 min (strzał Braka).

Piłkarze faworyzowanej Wieczystej szybko rozstrzygnęli losy meczu, wykazując się w pierwszym kwadransie zabójczą skutecznością. Już w 3 min objęli prowadzenie: Madejski z boku pola karnego przerzucił piłkę na dalszy słupek, a okazję strzałem z bliska, między nogami bramkarza, wykorzystał Kura. W 11 min było już 2:0, Frańczak zakręcił obrońcą, po czym efektownie uderzył w dalszy róg. Jeszcze ładniejszą bramkę zdobył 120 sekund później Majewski – z 20 m, zza rywala, uderzył technicznie w „okienko”.

Kolejne dwa gole padły w ciągu niespełna minuty. Peszko trafił w sytuacji sam na sam po „rozklepaniu” obrony gości. Po wznowieniu gry od środka krakowianie błyskawicznie przejęli piłkę, a akcję – dobitką z bliska do siatki – zakończył Szewczyk.

W 33 min po zagraniu Madejskiego wzdłuż bramki Peszko dopełnił formalności i było 6:0.

Były reprezentant Polski po przerwie skompletował hat-tricka, po wrzutce Madejskiego wygrał pojedynek główkowy z roślejszymi rywalami i z bliska trafił do siatki. Na tym nie poprzestał. Dwie minuty później wykazał się snajperskim instynktem, gdy pierwszy dopadł do piłki, która po zagraniu Gawęckiego utknęła w kałuży w polu karnym.

Namoknięta murawa pomogła też później Majewskiemu – po zagraniu w „16” futbolówka wyraźnie zwolniła po kontakcie z trawą, a piłkarz Wieczystej kropnął z 12 m z pierwszej piłki. A dwie minuty skompletował hat-tricka (asystę zagraniem z boku zaliczył Guzik).

Wynik na 11:0 ustalił Skrzypek, sytuacyjnym strzałem po rykoszecie.

W półfinale PP w Krakowie Wieczysta zmierzy się 14 października z Hutnikiem II (w ćwierćfinale pokonał Prokocim 2:1). Drugą parę tworzą: Garbarnia II i Cracovia II (mecz 13.10).

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice. Znajdź si...

Kibice na meczu Wieczysta - Wiślanie

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Wiślanie Jaśkowice w Regi...

Kibice na meczu Grębałowianka - Wieczysta

Klasa okręgowa Kraków. Kibice na meczu Grębałowianka - Wiecz...

Mecz Wieczystej w klasie okręgowej Kraków znów przyciągnął dużo widzów. Byliście na sobotnim (5.09.2020) spotkaniu w Bronowianką (7:0), znajdźcie się na zdjęciach. Przejdź do GALERII.

Kibice na meczu Wieczysta - Bronowianka w klasie okręgowej K...