MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remis Barcelony, pożegnanie Xaviego

W swym ostatnim meczu ligowym w tym sezonie Barcelona tylko zremisowała na własnym boisku z Deportivo La Coruna 2:2.

Oba gole dla gospodarzy zdobył Lionel Messi – głową w 5 i nogą w 59 minucie. Broniący się przed spadkiem goście doprowadzili jednak do remisu po bramkach Lucasa w 67 i Diogo Salomao w 76 minucie.

Barcelona już tydzień wcześniej zapewniła sobie triumf w La Liga. Po meczu odbyła się mistrzowska feta i pożegnanie Xaviego, który po tym sezonie rozstanie się z „Barcą” i będzie grać w Katarze.

Na trybunach zaprezentowano efektowną mozaikę dotyczącą Xaviego, a na telebimach wyświetlony został film, który przedstawiał najwspanialsze momenty z jego kariery w Barcelonie. W sobotę rozegrał on 505. mecz w lidze, zostając jej nowym rekordzistą.

- Dziękuję za wszystko. Uczyniliście mnie najszczęśliwszą osobą na świecie. Dzisiaj i przez te siedemnaście sezonów – powiedział znakomity pomocnik, nie ukrywając łez podczas swego pożegnania

Materiał oryginalny: Remis Barcelony, pożegnanie Xaviego - Dziennik Polski