Reprezentacja Polski wygrała i przegrała z Wielką Brytanią [WIDEO]

as, mawa
Biało-czerwoni już w sobotę zaczynają MŚ 1A w Kijowie.
Biało-czerwoni już w sobotę zaczynają MŚ 1A w Kijowie. Katarzyna Szewerniak/PZHL.tv
Reprezentacja Polski w hokeju rozegrała dwa wyjazdowe mecze z Wielką Brytanią - pierwszy Polacy wygrali 4:1 w Nottingham, w drugim ulegli rywalowi po karnych 4:5 w Coventry.

Pierwszy pojedynek ułożył się bardzo dobrze dla Polaków, po 15 minutach prowadzili 3:0, potem kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Cracovii Damian Kapica, który zdobył dwa gole, ale MVP w naszej druzynie wybrano Tomasza Malasińskiego.

W drugim meczu gra Polaków nie wyglądała już tak dobrze, popełniali za dużo błędów w obronie. Niezła była pierwszy tercja, po której prowadziliśmy 1:2, a znowu do siatki rywali trafił Damian Kapica, z karnego.

W drugiej odsłonie lepsi byli Brytyjczycy. Dramatyczna była końcówka meczu. Na 50 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wyspiarze z karnego wyszli na prowadzenie 4:3, ale Polacy walczyli do końca i wyrównali równo z końcową syreną podczass gry w osłabieniu po wycofaniu bramkarza, a strzelcem bramki był Grzegorz Pasiut.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, w karnych lepsi byli Brytyjczycy 2:1, w naszej ekipie gola strzelił tylko Aron Chmielewski - spudłowali Kapica, Pasiut i Chmielewski.

– Pierwsze spotkanie było bardzo dobre, drugie już znacznie gorsze. Teraz przeanalizujemy oba mecze i ustalimy skład na mistrzostwa świata w Kijowie. Jest jeszcze kilka zagadek – mówił trener reprezentacji Jacek Płachta dla serwisu PZHL.tv.

W kadrze Polski w Anglii było 27 zawodników. Martwią nieco kontuzje w naszej drużynie: z powodu urazu barku w meczach nie zagrał Patryk Wronka, w piątek kontuzje odniósł Mikołaj Łopuski a w sobotę Bartłomiej Jeziorski. W czwartek z Krakowa Polacy lecą do Kijowa na mistrzostwa świata dywizji 1A. W turnieju może zagrać tylko 22. graczy.

Wielka Brytania – Polska 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Bramki: 0:1 Kapica 9, 0:2 Malasiński 14, 0:3 Łopuski 15, 1:3 Prince 26, 1:4 Kapica 37.

Polska: Odrobny - Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Malasiński – Wajda, Bryk; Chmielewski, Bryniczka, Łopuski – Rompkowski, Kruczek; Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Wanacki, Jaśkiewicz; Guzik, Galant, Łyszczarczyk – Tomasik; Jeziorski.

Wielka Brytania – Polska 5:4 w karnych (1:2, 2:0, 1:2, d. 0:0, karne 1:0)**Bramki**: 0:1 Pasiut 5, 1:1 Peacock 11, 1:2 Kapica (karny) 13, 2:2 Farmer 27, 2:3 Philips 38, 3:3 Wanacki 44, 4:3 Farmer (karny) 60, 4:4 Pasiut 60, 5:4 Prince (decydujący karny).

Polska: Radziszewski – Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Guzik – Rompkowski, Kruczek; Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Wanacki, Jaśkiewicz; Chmielewski, Bryniczka, Jeziorski - Tomasik, Bryk; Malasiński, Pasiut, Łyszczarczyk - Galant.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Reprezentacja Polski wygrała i przegrała z Wielką Brytanią [WIDEO] - Dziennik Polski