Roman Ciepiela wygrał z Andrzejem Dudą w sądzie [RELACJA,...

  Roman Ciepiela wygrał z Andrzejem Dudą w sądzie [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

  Andrzej Skórka

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Roman Ciepiela wygrał z Andrzejem Dudą w sądzie [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Michał Gąciarz

  Sąd zakazał Andrzejowi Dudzie rozpowszechniania informacji o rzekomym nadzorze Romana Ciepieli nad inwestycjami drogowymi w Tarnowie. Chodzi o wypowiedź Dudy w trakcie piątkowej konferencji prasowej, w której przypisał Ciepieli współwinę za afery drogowe w Tarnowie. Ciepiela jako wicemarszałek województwa małopolskiego, miał według Dudy nadzorować te projekty. Ciepiela twierdzi, że to nie leżało w jego kompetencjach, w związku z czym według niego mamy do czynienia z manipulacją.
  WIDEO: Proces Roman Ciepiela kontra Andrzej Duda


  13.48 Wyrok: Sąd zakazuje rozpowszechniania Andrzejowi Dudzie informacji o rzekomym nadzorze Romana Ciepieli nad inwestycjami drogowymi w Tarnowie, w związku z którymi toczy się postępowanie karne. Sąd nakazał Dudzie opublikowanie sprostowań nieprawdziwych informacji.
  Duda ma również przeprosić Ciepielę w drodze oświadczenia. Ma również wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz tarnowskiego hospicjum domowego. Ciepiela domagał się przeprosin i 100 tys. zł datku na rzecz hospicjum domowego w Tarnowie.

  13.45 Na salę wchodzi skład sędziowski. Za chwilę ogłoszenie wyroku.

  12.33 Mecenas Sak w przerwie: Wypowiedź Andrzeja Dudy padła nie w kontekście postępowania, które toczy się przeciwko prezydentowi Ścigale, padła w odniesieniu do łącznika autostradowego. W tym zadaniu zarząd województwa (czyli także Roman Ciepiele przyp. red.) miał kompetencje władcze w stosunku do beneficjenta. Mógł nakładać korekty, żądać zwrot dotacji. To Roman Ciepiela był utożsamiany w Tarnowie z unijnymi inwestycjami drogowymi.

  12.15 Sąd ogłasza przerwę.

  12.09 Roman Ciepiela: Budowa połączenia autostradowego w Tarnowie była jedną z trzech tysięcy inwestycji, które otrzymały dofinansowanie z programu MRPO. Za wykonanie tych inwestycji odpowiada ten, kto otrzymuje dofinansowanie. Instytucja zarządzająca, czyli urząd marszałkowski, sprawuje tylko funkcje kontrolne".

  11.49 Ciepiela tłumaczy, że w sprawie łącznika jest prowadzone inne postępowanie, w którym Ryszardowi Ścigale nie zostały postawione zarzuty prokuratorskie. - Z tego względu uważam, że informacje łączące moją osobę z inwestycjami, które stanowią podstawę zarzutów, aktu oskarżenia prezydenta Tarnowa są nieprawdziwe - mówi Roman Ciepiela.

  11.41 Według Romana Ciepieli Andrzej Duda mógł mieć na myśli w swojej wypowiedzi inwestycje finansowane z programu MRPO (chodzi o łącznik autostradowy w Tarnowie). Tymczasem nie ma żadnej wiedzy na jakiekolwiek związki Ryszarda Ścigały z tą inwestycją i potwierdzonych ewentualnych nieprawidłowości. Sprawa jest badana.

  11.15 Sędzie przesłuchuje Romana Ciepielę. Wicemarszałek powtarza argumenty, które omówił jego mecenas. Czuje się pokrzywdzony.

  11.04 Mecenas Sak: Ciepiela jest członkiem zarządu województwa, które ma szereg kompetencji władczych w stosunku do beneficjentów.

  10.57 Pełnomocnik Ciepieli adwokat Tomasz Zieliński powołuje się na to, że wszystkie drogi na prawach powiatu są zarządzane przez prezydenta i urząd marszałkowski nie nadzorował tych inwestycji, nie miał takich kompetencji.

  10.52 Pełnomocnik Dudy stwierdza, że wypowiedź jego klienta "była pełnoprawna i miała oparcie w stanie prawnym i faktycznym".

  10.45 Ciepiela domaga się zakazania Dudzie rozpowszechniania informacji o rzekomym nadzorowaniu przez wicemarszałka województwa inwestycji, które pogrążyły prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę. Domaga się sprostowania.

  10.37 Na sali jest obecny Roman Ciepiela. Nie ma pozwanego Andrzeja Dudy. W jego zastępstwie pojawił się pełnomocnik, mecenas Piotr Sak.

  10.32 Początek rozprawy.

  Prawybory „Gazety Krakowskiej”. Dogrywka. Głosuj w drugiej turze!
  Wybieraj prezydentów, burmistrzów i wójtów.

  Prawybory „GK”. Dogrywka w najpopularniejszych miastach i miejscowościach:
  Kraków | Tarnów | Nowy Sącz | Piwniczna | Mogilany | Zakopane | Wolbrom

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (56)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo

  pink (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  Koniec dyskusji. Ciepiela wygrał w apelacji!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  warto przeczytać

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  Nic dodać, nic ująć:
  http://bip.malopolska.pl/umwm/Article/get/id,100170.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mobilizacja

  Roma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 19

  W PO wielka mobilizacja, myślę że z polecenia ich władz aby czuwać nad komentarzami i maksymalnie opluć PIS no i Koprowskiego. Ciepiela, jako vice marszałek województwa powinien kontrolować ZGODNE...rozwiń całość

  W PO wielka mobilizacja, myślę że z polecenia ich władz aby czuwać nad komentarzami i maksymalnie opluć PIS no i Koprowskiego. Ciepiela, jako vice marszałek województwa powinien kontrolować ZGODNE Z PRAWEM I PRZEZNACZENIE WYDAWANIE PIENIĘDZY UNIJNYCH W POSTACI DOTACJI. Tak jak np dotację 3mln zł do ul Krakowskiej. Kontrole nic nie wykazały. Nieprawidłowości wykryła dopiero spec komisja, teraz toczy się postępowanie prokuratorskie w SPRAWIE. Dotacje do łącznika autostradowego też powinny być kontrolowane przez urząd marszałkowski. Wyrok sądowy jest daleko odbiegający od rzeczywistości i odnosi się do innej sprawy, bo logika podpowiada, że Duda miał rację mówiąc o inwestycjach miejskich, nie dodając że z dotacjami marszałkowymi, ale to wynikało z całości.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomyje

  dobra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  pisu nie trzeba opluwać , sam wylewa na siebie wiadro pomyj i myśl że to perfumy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  inwestycje

  bob (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Te osławione inwestycje miejskie nie były dofinansowane. Zostały zrealizowane z własnych środków miasta


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do bob

  roma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

  zciemniać to potrafisz. Jesteś na pewno z PO. Przypominam pierwszą połowę roku, gdy Ciepiela żądał zwrotu dotacji do łącznika autostradowego, i to fragmentu łącznika, a chodziło o kwotę 19mln zł +...rozwiń całość

  zciemniać to potrafisz. Jesteś na pewno z PO. Przypominam pierwszą połowę roku, gdy Ciepiela żądał zwrotu dotacji do łącznika autostradowego, i to fragmentu łącznika, a chodziło o kwotę 19mln zł + odsetki. Teraz nic nie mówi o zwrocie którego żądał a miasta miało status pokrzywdzonego. Teraz gdy wygra to powie że zwrot jest dla miasta niekorzystny i on zrobi wszystko aby ewentualny (najprawdopodobniej nigdy nie nastąpi) zwrot zabezpieczyć na majątku firm które w tym uczestniczyły. Na to też nie ma dowodu. Twoje opowiadanie o tym że miasto wykonało inwestycje za własne pieniądze obala sam Ciepiela żądaniami zwrotu.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zwykle manipulacja PiS-u

  Sebek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  To dziwne,że Wy,z PiS-u,jesteś w stanie podważać nawet wyroki sądu,które są WAM nie na rękę. Sąd uznał,że było inaczej i że Pan Ciepiela został pomówiony,a Wy dalej brniecie w kłamstwo!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ejej

  nikita (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Łżcznik był dofinansowany ale Duda mówił o kilku ulicach w Tarnowie, aone były wykonane wyłącznie z pieniędzy Miasta, bez dotacji


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do nikity

  roma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Duda mówił o ul Krakowskiej do której było dofinansowanie 3mln zł


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do romy

  skąd wiesz? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  To Ryszard ma sprawę o ul. Krakowską?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do skąd wiesz

  Roma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  o ile wiem to dochodzenie prokuratorskie jest w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa bez wymieniania osób. Gdy się okaże że podejrzenie potwierdzi się będą szukać wśród wykonawców,...rozwiń całość

  o ile wiem to dochodzenie prokuratorskie jest w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa bez wymieniania osób. Gdy się okaże że podejrzenie potwierdzi się będą szukać wśród wykonawców, nadzorujących, odpowiedzialnych w ramach ich obowiązków. Możliwe że będzie tam Ryszard, z tym że nie będzie osamotniony bo może będzie Henio i inni oraz inne. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto pluje?

  mobilizacja? - fałszywy alarm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  Gdyby prokurator zbadał wszystkie komentarze to mógłby zrobić z wielu użytek. A głównie z tych atakujących uczciwych ludzi. Czytaj dokładnie: atakuje PiS a Roman Ciepiela broni prawdy! Ma prawo i...rozwiń całość

  Gdyby prokurator zbadał wszystkie komentarze to mógłby zrobić z wielu użytek. A głównie z tych atakujących uczciwych ludzi. Czytaj dokładnie: atakuje PiS a Roman Ciepiela broni prawdy! Ma prawo i tyle. I nikt z PO mnie nie prosił o czuwanie nad komentarzami i póki co do "plucia" mi daleko.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koprofile popierają koprofagię.

  viper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 14

  Obywatele głosują na Ciepielę!
  Koprofile popierają koprofagię.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pytania bez odpowiedzi.

  KOPER (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Takie ładne pytania, powtarzane kilkakrotnie i nadal brak odpowiedzi.

  Pytania z http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=15680

  "Obywatel MT:

  Pytania do wszystkich:

  1. Jak nazywał...rozwiń całość

  Takie ładne pytania, powtarzane kilkakrotnie i nadal brak odpowiedzi.

  Pytania z http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=15680

  "Obywatel MT:

  Pytania do wszystkich:

  1. Jak nazywał się Pan Koprowski wcześniej i dlaczego zmienił nazwisko?

  2. Jak został dyrektorem SP 23 i dlaczego naruszył przepisy?

  3. Jak i z kogo decyzji jego żona zmieniała szkoły z SP 5 na SP 23 i na I LO?

  4. W jaki sposób Pan Koprowski "wylądował" w Tarnowie po powrocie z USA?

  5. Dlaczego będąc naczelnikiem Wydziału Oświaty UMT donosił na swoich podwładnych?

  Kto odpowie na te i inne pytania dotyczące tak cynicznej postaci jak Pan Koprowski?

  A może spytać jego podwładnych i współpracowników w SP 23, w Zespole Szkół w Wojniczu, UG Tarnów i Urzędzie Miasta jak był (tfu na psa urok!!!)zastępcą prezydenta ??????? Kto odpowie???????

  13:01, sobota, 23 sie. 2014 "zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Warto też się zastanowić...

  AliceFromWonderTarnów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  ...i warto przemyśleć, co w radzie robiła żona Pana Koprowskiego kiedy dochodziło do przekrętów finansowych za które Rysio jest oskarżony? I tutaj nasuwa się pytanie kto tak naprawdę kogo...rozwiń całość

  ...i warto przemyśleć, co w radzie robiła żona Pana Koprowskiego kiedy dochodziło do przekrętów finansowych za które Rysio jest oskarżony? I tutaj nasuwa się pytanie kto tak naprawdę kogo nadzorował i miał na to wszystko wpływ? A teraz zagadka dla inteligentniejszych... dlaczego Rysio oddaje swoje poparcie Panu Koprowskiemu? Czy to kolejna akcja pt "rączka rączkę myje" czy też wizja przyszłości "mniej konkurencyjnego przeciwnika" kiedy to on w glorii i chwale powróci do "walki o tron" na następną kadencję? A może i jedno i drugie ;) Myśl Tarnowie... myśl, gdyż cała ta szopka noworoczna za naszą kasę się odbywa :/zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciepiela górą!

  niki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  A jednak Prawo i Sprawiedliwość są po stronie p. Ciepieli !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To ci z marsa chyba sa odpowiedzialni

  tarn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  Skopiowalem to z

  http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=16170

  http://www.malopolskie.pl/Zarzad/Z3/

  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Roman Ciepiela jest członkiem zarządu...rozwiń całość

  Skopiowalem to z

  http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=16170

  http://www.malopolskie.pl/Zarzad/Z3/

  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Roman Ciepiela jest członkiem zarządu właściwym do spraw:
   infrastruktury drogowej i kolejowej,
   transportu i komunikacji,
   polityki przestrzennej,
   rynku pracy,
   PO Kapitał Ludzki.

  Wydaje mi sie ze odpowiedzialne sa zielone ludki,bo one biora wyplate co miesiac za nasze drogi.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bilbo

  nadzór nad drogami wojewódzkimi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Drogi tarn! Jest właściwym do spraw dróg WOJEWÓDZKICH, a nie tych położonych na terenie miasta! Nie wystarczy skopiować, trzeba jeszcze pomyśleć co się skopiowało!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przeczytaj uważnie wypowiedź mecenasa Saka

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  "Wypowiedź Andrzeja Dudy padła nie w kontekście postępowania, które toczy się przeciwko prezydentowi Ścigale, padła w odniesieniu do łącznika autostradowego. W tym zadaniu zarząd województwa (czyli...rozwiń całość

  "Wypowiedź Andrzeja Dudy padła nie w kontekście postępowania, które toczy się przeciwko prezydentowi Ścigale, padła w odniesieniu do łącznika autostradowego. W tym zadaniu zarząd województwa (czyli także Roman Ciepiele przyp. red.) miał kompetencje władcze w stosunku do beneficjenta. Mógł nakładać korekty, żądać zwrot dotacji. To Roman Ciepiela był utożsamiany w Tarnowie z unijnymi inwestycjami drogowymi".zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czytajcie i słuchajcie uważnie

  cmok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Nie - Pan Duda mówił o inwestycjach które pogrążyły Prezydenta Ścigałę, czyli inwestycje miejskie za które ma postępowanie karne, a nie żaden łącznik. Z tego co się orientuję to Ścigała nie ma...rozwiń całość

  Nie - Pan Duda mówił o inwestycjach które pogrążyły Prezydenta Ścigałę, czyli inwestycje miejskie za które ma postępowanie karne, a nie żaden łącznik. Z tego co się orientuję to Ścigała nie ma zarzutów w sprawie łącznika więc niby jak łącznik miałby go pogrążyć?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ręce opadają!

  anka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

  Trzeba się orientować jakie istnieją drogi i kto jakimi zarządza. To że Marszałek siedzi w Krakowie nie oznacza, ze nadzoruje Tarnów i Nowy Sącz. Idąc tym tokiem myślenia trzeba dojść do...rozwiń całość

  Trzeba się orientować jakie istnieją drogi i kto jakimi zarządza. To że Marszałek siedzi w Krakowie nie oznacza, ze nadzoruje Tarnów i Nowy Sącz. Idąc tym tokiem myślenia trzeba dojść do stwierdzenia, że Marszałek siedzący w Warszawie nadzoruje Kraków, a burmistrz Nowego Jorku Warszawę. W końcu jest większy, nie?! zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do anka

  df (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Jesli Warszawa u ciebie to malopolska,a nie mowiac o reszcie to proponuje wrocic sie do przedszkola.A tak na marginesie to Wicemarszalek.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  poczytajcie o podziale terytorialnym kraju a wiele się Wam rozjaśni

  spox (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  No otóż to, Nowy Jork ma do Warszawy dokładnie tyle co samorząd województwa do miasta - czyli NIC. Trzeba się wrócić do szkoły (przedszkole to jednak zbyt wczesny okres) i poczytać trochę o...rozwiń całość

  No otóż to, Nowy Jork ma do Warszawy dokładnie tyle co samorząd województwa do miasta - czyli NIC. Trzeba się wrócić do szkoły (przedszkole to jednak zbyt wczesny okres) i poczytać trochę o podziale administracyjnym WŁASNEGO kraju. A jak się już poczyta to nagle się odkryje, że mamy trzy jednostki samorządu terytorialnego - samorząd gminny, samorząd powiatowy i samorząd wojewódzki. I to że samorząd wojewódzki jest największy terytorialnie nie oznacza że hierarchicznie jest najwyżej. One się nawzajem NIE NADZORUJĄ. Niestety do tego jeszcze bardzo wiele osób nie rozróżnia marszałka województwa od wojewody i to też jest smutne. A w końcu Małopolska to nasza Mała Ojczyzna i wypadałoby się trochę orientować. Zachęcam do edukacji!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ano nalezy się orientować...

  AliceFromWonderTarnów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  ...kiedy się ludzie nauczą, że Województwo (Marszałek) nie jest przełożonym Miasta (prezydenta miasta)... Marszałek nie jest nadrzędny nad Prezydentem miasta... ani nad żadnym wójtem itp... to...rozwiń całość

  ...kiedy się ludzie nauczą, że Województwo (Marszałek) nie jest przełożonym Miasta (prezydenta miasta)... Marszałek nie jest nadrzędny nad Prezydentem miasta... ani nad żadnym wójtem itp... to całkiem "inna para kaloszy" z innymi kompetencjami i zadaniami i na inną skalę!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprawa dla innego sądu

  krajan z rejonu tarnowskiego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Ten sąd nie powinien rozopatrywać tej sprawy z uwagi na pozycje skladajacego pozew i dla unikniecia zarzutów braku obiektywizmu !!! Powinien sie sam wylaczyć, bo sprawę byłego prezydenta np....rozwiń całość

  Ten sąd nie powinien rozopatrywać tej sprawy z uwagi na pozycje skladajacego pozew i dla unikniecia zarzutów braku obiektywizmu !!! Powinien sie sam wylaczyć, bo sprawę byłego prezydenta np. rozpatrywal sąd nie w Tarnowie ale w Nowym Sączu!!! Wniosek o wyłaczenie powinien zlożyć adwokat pozwanego ale dlaczego tego nie zrobił????? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nn krajan

  jbt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A przyznaj sie gdzie zamieszkuje tak madry prawnik.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ???

  ktosiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Prawniku - chałupniku, adwokata każdy sobie wybiera sam, nikt nikogo do niczego nie zmusza, więc skąd ta śmiała teza o wyłączeniu się adwokata ze sprawy?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  obiektywnie

  tak uważam - krajan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Czy Sąd w Tarnowie jest wlasciwy do rozpatrywania tej sprawy bo uczestnik tego procesu zajmuje wysokie stanowisko w regionie tarnowskim , mało tego aspiruje do roli prezydenta Tarnowa!!!! Moim...rozwiń całość

  Czy Sąd w Tarnowie jest wlasciwy do rozpatrywania tej sprawy bo uczestnik tego procesu zajmuje wysokie stanowisko w regionie tarnowskim , mało tego aspiruje do roli prezydenta Tarnowa!!!! Moim zdaniem Sąd sam powinien sie wyłączyc z prowadzenia tej sprawy, dlaczego adwokat pozwanego nie wystapil o wyłączenie, personalne pozycje mogły mieć wplyw na wyrok??????Dla uniknięcia co nakjmniej zarzutów braku obiektywizmu inny sąd w innym rejonie powinien rozpatrywać tę sprawę!!!!Dla mnie to jest wazny argument, tak czesto sie dzieje gdy sa przeslanki a tu widać , że są . Bo nawet sprawę byłego prezydenta Tarnowa rozpatrywal nie sąd tarnowski ale w Nowym Sączu zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brednie

  Ela (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Niby obiektywny a głupoty plecie. Przecież pan Duda aspiruje na prezydenta naszego kraju, to w ogóle żaden sąd w Polsce nie może rozpoznać sprawy???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak tak Pan Duda pojeździ to zbankrutuje ...

  szedł grześ ... i się nadział (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Jak tak Pan Duda pojeździ po Polsce to zbankrutuje za głoszenie pisowskiej prawdy. Bo jak wiemy prawdy są dwie 1) prawda i 2) gówno-prawda. W tym przypadku zwyciężyło to drugie :)

  WYBORY
  PARLAMENTARNE 2015

  Zobacz listę kandydatów startujących w wyborach

  • senat
  • sejm

  Przejdź do:

  Przejdź do:

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce